Skocz do zawartości
Forum

Świadczenia dla dzieci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Niedawno ukonczylam terapie uzależnienia od alkoholu, kontynuuje leczenie, naprawiam relacje w domu,mam ogromna pomoc od mojej mamy. W dobrej wierze zgodziła sie,aby tymczasowo mieć pieczę nad moimi dziećmi. Opieka społeczna policzyła jej dochod,nie zwracajac uwagi na to,ze ma swoje zobowiązania,np kredyty,liczy sie dochód na papierze,nie rzeczywisty. Dzieci straciły stypendium i swiadczenia,bo kryterium dochodowe zostało przekroczone. Gdy piłam,mialam od państwa wsparcie i nikt sie niczym nie interesowal. Gdy zaczęłam robić coś ze swoim życiem, rzucają mi kłody pod nogi... Dziwne to nasze prawo...

Odnośnik do komentarza

Niestety dochód to jest dochód i nie odlicza się kredytów, jeśli mama ma piecze nad dziećmi to dobrze , w przeciwnym razie trafiły by do domu dziecka, póki co pracuj ,dokładaj swoje zarobki do wspólnego koszyka i staraj się o przejęcie opieki nad dziećmi, /wiem ,że to potrwa/wtedy będą się liczyły tylko Twoje dochody..., na drugie dziecko dostajecie na pewno 500+, więc nie masz co narzekać ,cieszyć się z tego co masz i z tego ,że udało Ci się wyjść na prostą...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Ale ja w zaden sposob nie jestem pozbawiona praw do dzieci. Piecza była na czas mojego pobytu w Osrodku,tak,zeby mama mogla je reprezentowac w szkole,chodzic z nimi do lekarza. Przez dwa miesiace mojego pobytu na terapii, nikt z Opieki Spolecznej nie zainteresowl sie,co dzieje sie u mnie w domu,czy nie potrzeba zadnej pomocy. Gdy wrocilam z terapii,potraktowano mnie jak czlowieka nizszej kategorii,delikatnie mowiac. Moim zdaniem liczy sie dobro dzieci,a oni powinni kazdy przypadek rozpatrywac indywidualnie. A pracownicy z naszej opieki nawet wywiadow srodowiskowych nie przeprowadzaja, podpisuje sie je przy skladaniu wniosku. I takie praktyki sa u nas na porzadku dziennym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...