Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość 123ea

Mam blizny po cięciu się ,nie mogę ich zakrywać pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ... nie ma możliwości zmniejszenia takich blizn . Kolejne ingerencje np. chirurgiczne niewiele pomogą ( sądzę że cięcia są na dużej powierzchni) . W aptekach są maści które nie zmniejszają blizn ale je rozjaśniają i są wtedy mniej widoczne. Osobiście nie wierzę w cudowne leki które niwelują blizny. M.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kukullka

No wiadomo, ze całkiem się ich usunąć nie da i na to nie ma metody. Ale są różne środki, które zmniejszają widoczność blizn. Ja pisałam wyżej o plastrach sutricon, sama stosowałam na sporą bliznę i widzę efekty. Blizna się wygładziła, rozjaśniła, nie rzuca się w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość cytrynna

Warto sięgnąć po plastry contractubex, na prawdę efekt i mnie zaskoczył bo nie spodziewałam się , że już po dwóch miesiącach stosowania zobaczę już mniejszą, jaśniejszą i gładką bliznę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Noellka

Mi lekarka powiedziała, że lepsze będą sutricon i na te się zdecydowałam. Faktycznie duża różnica. Na takie starsze blizny po cięciu się spokojnie podziałają, bo radzą sobie z bliznami niezależnie od ich wieku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość delfinnka

Kup sobie plastry contarctubex, są na prawdę bardzo skuteczne , nakleja się je tylko na noc. Moja spora blizna po operacji jest prawie nie widoczna , naklejam prawie trzy miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość agaffka

Plaster contractubex można również przyklejać na blizny przerosłe, w celu spłaszczenia, rozjaśnienia i wygładzenia. Mi pomogły pozbyć się blizny po operacji i na prawdę jest mało widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość klarata

Można też spróbować je smarować olejkiem bio-oil, pomaga na rostępy, smarowałam nim też bliznę po cc, faktycznie się spłyca i zwęża po tych zalecanych 3 miesiącach stosowania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tamata

A ja od razu po zagojeniu rany naklejałam plastry contractubex i po trzech blizna jest na prawde ledwo widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mayah

Szczerze mówiąc nie podeszły mi. Lepiej mi się naklejał i trzymał sutricon. Chyba po prostu są ciensze, więc też i mniej się je czuje przy noszeniu. Ja w każdym razie mam takie odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dadulka

Dokładnie, sutricon są jak druga skóra, cały dzień je nosiłam i noc i nie czułam ich. No i bardzo dobrze się trzymały, jeden plaster nawet do 5 dni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lilijjka

A mi właśnie bardziej odpowiadają plasterki contractubex, ja tez ich nie czuję, a stosuje się je wyłącznie na noc bo wtedy działają najintensywniej. Można je przycinać , naklejać w trudno dostępnych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dadulka

A co to za róznica czy w nocy czy w dzień? Mi się wydaje, ze takie połowiczne naklejanie wydłuża czas leczenia. Sutricon zdejmowałam tylko do mycia i działał cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość polannka

~dadulka
A co to za róznica czy w nocy czy w dzień? Mi się wydaje, ze takie połowiczne naklejanie wydłuża czas leczenia. Sutricon zdejmowałam tylko do mycia i działał cały czas.

Te plastry akurat najintensywniej działają w nocy, nakleja się je na 8-9 godzin . Codziennie zmienia się na nowy plaster. W dzień nikt nie widzi , że mamy na ciele jakiś plaster co tez dla niektórych może byc plusem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy od głębokości rany i czym ją zadałaś. Prywanie skuteczne w miare są zabiegi laserowe. Ale te głębsze zostaną widoczne, jeżeli masz kreska po kresce, to będą na to zwracać uwagę ale ty nie musisz. Nikt nie myśli specjalnie co to i czemu, nawet tego nie rozumie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Maści za 50zł typu noscar i żele, to nie pomaga. Tzn tak słabo, że stwierdziłem, że ta blizna lekko ściemniała.. nic więcej. Ale nie szukałem innych metod po za laserem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość anja1234

Raszer
Maści za 50zł typu noscar i żele, to nie pomaga. Tzn tak słabo, że stwierdziłem, że ta blizna lekko ściemniała.. nic więcej. Ale nie szukałem innych metod po za laserem.

Raszer, mnie pomógł żel Sutricon (blizny były niewielkie, ale jednak o skuteczności mogę zapewnić). Na pewno wolę stosować żel, który jest bezpieczny niż ryzykować jakimis zabiegami laserowymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zielonomi5

Plastry powinny pomóc, na pewno wygładzą i rozjaśnią blizny. Spróbować warto, mi pomogły tez wspomniane plastry contractubex.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nostra22

Olejek bio oil też pomoże i nie jest drogi, smarowałam nim blizny po wypadku na rowerze, były dość głębokie a teraz prawie ich nie widać więc i te Twoje powinny się zmniejszyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość luica

Olejek nie poradzi sobie z dużą blizną, ale plastry tak. Warto spróbować, są bardzo skuteczne, nakleja się je na noc i a tym czasie najintensywniej działają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bajka99

U mnie było podobnie, po plastrach po bliźnie został mały ślad. Te plastry nakleja się tylko na noc co dla mnie było dodatkowym plusem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość viki19

najlepiej abyś używałam codziennie po 2-3 razy olejku bio oil, ja miałam blizny po zdjęciu szwów i też olejek z nimi dał rade, blizny mi się rozjaśniły, nie były wypukłe, skóra nawilżyła. prawie są już niewidoczne więc olejek jest skuteczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość nonoska

Olejek nie pomaga :( Mi tylko plastry przyniosły efekt, blizna jest wygładzona, elastyczna , jasna. Takiego właśnie efektu oczekiwałam, i bardzo wygodne jest ich zastosowanie , tylko na noc naklejam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kajkaa

Naklejaj plastry contarctubex, na blizny są bardzo skuteczne , każdego dnia na noc nakleja się nowy plaster. Są bardzo wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używałam maść Cepan jest tania jak barszcz. Działa ale trzeba być systematycznym i cierpliwym. Kupiłam sobie też bandaż elastyczny... Nakładasz maść na blizny potem folia by nie wsiąkło w materiał no i na koniec bandaż elastyczny. Trzymałam to tak długi i tak często jak tylko mogłam. Moje blizny były dość cienkie ale fioletowe. Stopniowo kolor się wyrównywał, z czasem były widoczne tylko w niskich temperaturach (to może dziwne ale zmieniały wtedy kolor). Teraz widać tylko delikatne nieco jaśniejsze linie które bardzo dobrze skamuflowały się z naturalnymi zmarszczkami na nadgarstku (wewnętrzna strona). Jeśli chcesz szybkich efektów pozostaje laser ale jest to rozwiązanie dość kosztowne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...