Skocz do zawartości
Forum

Mam blizny po cięciu się ,nie mogę ich zakrywać pomocy!


Gość 123ea

Rekomendowane odpowiedzi

No wiadomo, ze całkiem się ich usunąć nie da i na to nie ma metody. Ale są różne środki, które zmniejszają widoczność blizn. Ja pisałam wyżej o plastrach sutricon, sama stosowałam na sporą bliznę i widzę efekty. Blizna się wygładziła, rozjaśniła, nie rzuca się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynna

Warto sięgnąć po plastry contractubex, na prawdę efekt i mnie zaskoczył bo nie spodziewałam się , że już po dwóch miesiącach stosowania zobaczę już mniejszą, jaśniejszą i gładką bliznę.

Odnośnik do komentarza
Gość Noellka

Mi lekarka powiedziała, że lepsze będą sutricon i na te się zdecydowałam. Faktycznie duża różnica. Na takie starsze blizny po cięciu się spokojnie podziałają, bo radzą sobie z bliznami niezależnie od ich wieku.

Odnośnik do komentarza

~dadulka
A co to za róznica czy w nocy czy w dzień? Mi się wydaje, ze takie połowiczne naklejanie wydłuża czas leczenia. Sutricon zdejmowałam tylko do mycia i działał cały czas.

Te plastry akurat najintensywniej działają w nocy, nakleja się je na 8-9 godzin . Codziennie zmienia się na nowy plaster. W dzień nikt nie widzi , że mamy na ciele jakiś plaster co tez dla niektórych może byc plusem :)

Odnośnik do komentarza

Raszer
Maści za 50zł typu noscar i żele, to nie pomaga. Tzn tak słabo, że stwierdziłem, że ta blizna lekko ściemniała.. nic więcej. Ale nie szukałem innych metod po za laserem.

Raszer, mnie pomógł żel Sutricon (blizny były niewielkie, ale jednak o skuteczności mogę zapewnić). Na pewno wolę stosować żel, który jest bezpieczny niż ryzykować jakimis zabiegami laserowymi.

Odnośnik do komentarza

najlepiej abyś używałam codziennie po 2-3 razy olejku bio oil, ja miałam blizny po zdjęciu szwów i też olejek z nimi dał rade, blizny mi się rozjaśniły, nie były wypukłe, skóra nawilżyła. prawie są już niewidoczne więc olejek jest skuteczny.

Odnośnik do komentarza

Ja używałam maść Cepan jest tania jak barszcz. Działa ale trzeba być systematycznym i cierpliwym. Kupiłam sobie też bandaż elastyczny... Nakładasz maść na blizny potem folia by nie wsiąkło w materiał no i na koniec bandaż elastyczny. Trzymałam to tak długi i tak często jak tylko mogłam. Moje blizny były dość cienkie ale fioletowe. Stopniowo kolor się wyrównywał, z czasem były widoczne tylko w niskich temperaturach (to może dziwne ale zmieniały wtedy kolor). Teraz widać tylko delikatne nieco jaśniejsze linie które bardzo dobrze skamuflowały się z naturalnymi zmarszczkami na nadgarstku (wewnętrzna strona). Jeśli chcesz szybkich efektów pozostaje laser ale jest to rozwiązanie dość kosztowne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...