Skocz do zawartości
Forum

blizny jak usunąć


Gość majelka

Rekomendowane odpowiedzi

co może skutecznie pomóc na blizny po poparzeniu? Córka poparzyła sobie rękę i została niestety paskudna blizna, dobrze że jest teraz jesień to ciągle chodzi w długich rękawach i tak to jej nie doskwiera ale jak tylko w domu przebierze sie w krótki rękawek to zaraz zaczyan narzekać na tą bliznę, co można zrobić, czy plastry silikonowe coś dają?

Odnośnik do komentarza

stosowaliśmy te plastry sutricon przez jkieś 2 miesiace, efekt jest super, blizna jest prawie niewidoczna, a na pewno nie rzuca się w oczy, nie było tez problemem samo naklejanie, w ciągu dnia nic się tam nie zwijało ani nie rolowało

Odnośnik do komentarza
Gość Olahlapacz

Dobrze sprawdzają się maści na blizny np. Contratubex czy cepan, trzeba je stosować kilka razy dziennie nawet 3 miesiące. U mnie sprawdził się tez laser frakcyjny CO2, tylko trzeba się przygotwać na conajmniej 8 zabiegów raz w miesiącu i trochę to boli po samym zabiegu, ale rezultaty są tego warte. Miałam zabiegi przprowadzane w kłonicę dr legrand i bardzo jestem zadowolona, pracuje tam świetnie pani doktor.

Odnośnik do komentarza
Gość majelka

od maści lepiej wypróbować plastry, te sutricon są często polecane przez dermatologów i praktycznie na każdą bliznę można nakleić, koleżanka naklejała swojej córci nawet na czoło, dla dzieci są takie z rysunkami więc młoda byla zadowolona że ma taką spoko stylówę

Odnośnik do komentarza
Gość Sabinapol

Ja polecam laser frakcyjny CO2 plus maści oparte o silikony. Sama miałam bliznę po oparzeniu na ręce i właśnie to połączenie dało radę. Sam zabieg nie jest komfortowy bo zaraz po jest silne pieczenie i obrzęk ale serio warto się poświecić. Teraz mam wyrównana strukturę skory i prawie niewidoczne miejsce oparzenia. Terapia trochę trwała bo w sumie około roku,ale było warto. Zabiegi robiłam u pani doktor chirurg w klinice dr legrand, polecam.

Odnośnik do komentarza
Gość Sabinapol

Zabieg jest trochę bolesny, zaraz po mocno piecze skóra .na drugi dzień miałam opuchliznę i taka brązowa siateczkę na skórze, potem to się łuszczylo. Myśle,ze to łuszczenie utrzymywało się około 3~4 dni. Potem skóra była super gładka i z każdym zabiegiem coraz lepsza. Polecam ten zabieg!

Odnośnik do komentarza
Gość klarata

U mnie na blizny całkiem nieźle pomógł bio-oil, fakt że cała kuracja to minimum trzy miesiące ale leser to też kilka zabiegów a koszt też dużo wyższy niż olejku, dlatego uważam że zanim pójdziesz na leser warto spróbować czegoś prostszego

Odnośnik do komentarza

Też raczej na laser bym się nie zdecydowała. Często w urodowych programach pokazują takie zabiegu, ludzie płaczą z bólu. Plastry to przynajmniej bezbolesna sprawa, a też skuteczna. Wiem, bo też ich używałam. Długo jeszcze planujesz naklejać? Na świeżą bliznę kuracja jest zwykle krótsza, ale ze starszymi bliznami potrzeba więcej czasu. Ja na swoja po cc, naklejałam równo 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza

Nie dajcie zarabiac animatorom pozorow, platnym botom, oszustom, kasujacym i bbllookkuujjaaccyymm komentarze, posty i wszystkim skrajnie komercyjnym ppoorrttaIIoomm. Wiele niezbednych informacji o witualu, porad, instrukcji tekstowych jest na adresie u t n . pl / Interia - Mordoru (wpisz bez spacji)

Odnośnik do komentarza

Z blizną poparzeniową najlepiej udac się do specjalisty dermatologa, który oceni jaki zabiegi przyniosą najskuteczniejsze efekty oraz zaleci odpowiednie preparaty zewnętrzne do stosowania na bliznę w trakcie kuracji. Do najczęście zalecanych zabiegów sprawdzających się przy tego typu "defektach" należy laseroterapia (np. laser CO2, laser Emerge) a także mezoterapia mikroigłowa. Zabiegi nalezy wykonać w serii.

Odnośnik do komentarza
Gość Gabrysia45

~Elaop
Ja na blizny pooparzeniowe miałam serie zabiegów laserem CO2 i do tego w domu kuracja contatubexem. Efekty są bardzo ładne i jestem zadowolona. A co do bólu wszystko jest do przejścia. Zabiegi robiłam w klinice dr legrand.

A czy te zabiegi są bolesne?

Odnośnik do komentarza
Gość Gabrysia45

~Gabrysia45
~Elaop
Ja na blizny pooparzeniowe miałam serie zabiegów laserem CO2 i do tego w domu kuracja contatubexem. Efekty są bardzo ładne i jestem zadowolona. A co do bólu wszystko jest do przejścia. Zabiegi robiłam w klinice dr legrand.

Wiesz co, da się wytrzymać. Sam zabieg był bardzo szybki, tylko potem bardzo mnie piekła skóra przed dobę. Oferowali mi znieczulenie, ale podobno są gorsze efekty.

A czy te zabiegi są bolesne?

Odnośnik do komentarza

Może zabieg osoczabogatopłytkowego podawanego przy pomocy mezoterapii lub mezoterapia igłowa jakimś koktajlem z kolagenem. Na pewno bedzie konieczne wykonanie serii zabiegów. 

Polecam udać się na konsultacje do Polskiego Instytutu Medycyny i Kosmetologii. Jest to instytucja szkoleniowa, ale na szkolenia np z zakresu mezoterapii iglowej zawsze potrzebują modelek, aby lekarze mogli wykonać zabieg praktycznie. https://pimik.pl/szkolenia/prp-prp-prp-i-laczenie-poszczegolnych-frakcji-z-ha-lub-produktami-do-mezoterapii-iglowej/ 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...