Skocz do zawartości
Forum

hobby jako odskocznia


Gość cactusowa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Moim zajęciem dodatkowym jest uczenie angielskiego. Czy to moje hobby? Mogę powiedzieć, że jest dla mnie odskocznią od codziennych problemów. Nie jestem nauczycielką z wykształcenia, ale skończyłam kurs i zdałam certyfikat. Czy to wystarczy aby uczyć? W zasadzie cały czas przewija mi się to przez głowę i mam wyrzuty sumienia, że biorę kasę a nie jestem profesjonalistką. Z drugiej strony..w zasadzie nie szukałam "klientów", to jakoś samo przyszło...Sama też ciągle się uczę, naprawdę ile trzeba nauki żeby opanować język :P może kiedyś zdobędę wyższy certyfikat albo wyjadę za granicę i jeszcze lepiej będę się znać. Na razie..robię co mogę. Kseruję materiały z książek, internetu i wszystko co wiem staram się przekazać. Nie zajmuję się wszystkim, bo nie mam też takiej wiedzy. Ale co chciałam powiedzieć...oprócz tego że małymi kroczkami ale jednak ciągle poznaję nowe słówka, mam jakieś dodatkowe na drobne wydatki to daje mi to coś jeszcze, coś co jest bardzo wartościowe, bo obecnie mam straszny "deficyt" tego i ciężko mi to uzyskać...poczucie bycia potrzebnym, spędzenie miło czasu z drugą osobą, nawet pośmianie się !
Ostatnimi czasy nie czuję się zbyt szczęśliwa. Często czuję się samotna.
Nie mam faceta, przyjaciółki, nawet za bardzo koleżanek. Owszem są jacyś starzy znajomi...ale nikt taki z
kim utrzymuję regularnie kontakt.
Rzadko się śmieję, więc kiedy zdarzy mi się to na korkach zwracam na to uwagę. Tak było i dziś...uczeń przekręcił jakieś słówko i mieliśmy ubaw oboje. Ale...to jest takie moje dodatkowe zajęcie, potem wracam do domu i..znów czuję się samotna. Mam pracę na etacie , ale stresuje mnie i nie jestem przekonana co do niej. Tam też nie mam nikogo bliskiego, bo zaczęłam ją całkiem niedawno. Ludzie w różnym wieku, można sobie zagadać, ale...plotki rozchodzą się błyskawicznie. Niby wiem, że na siłę nikogo nie zmusi się do lubienia, ani nikogo nie znajdzie. Mam rodzinę, brata i w sumie nie mamy jakiegoś złego kontaktu, ale brakuje mi ludzi w moim wieku, koleżanki która wpadłaby bez zapowiedzi na kawę, kolegi z którym mogłabym poplotkować i dowiedzieć się czegoś o męskim świecie czy kogoś do przytulenia * (szkoda, że nie mam i nie mogę mieć psa..). Właściwie mam jednego kolegę, jeszcze ze studiów, jest bardzo miły i dobrze wychowany, ale jakoś tak sztucznie mi się z nim rozmawia. Czuję, że ubogie jest to moje życie. Kiedyś pod względem towarzyskim było lepiej...
Pozdrawiam wszystkich którzy czują się samotni.

Odnośnik do komentarza

Witam moim hobby są kwiaty domowe dają mi dużo radości i satysfakcji Ale mój mąż nie popiera takiego hobby bo jego są motory i to jest najważniejsze.Moje kwiaty to też ucieczka od problemów i samotności.Ale może są tu osoby które też kochają kwiaty.

Odnośnik do komentarza

~Krzysztof121
A ja kocham łowić ryby :) Tylko przed kolejnym sezonem muszę tutaj pozamawiać więcej rzeczy, bo niestety sprzęt (łącznie z wędką) mam już stary i zniszczony.

Dzięki za podpowiedź :) też pasjonuję się wędkarstwem, ale nie łowiłem już chyba z 10 lat!

Odnośnik do komentarza
Gość nirvanol

Jeśli chodzi o mnie to mam kilka zainteresowań. A naprawdę warto ponieważ czlowiek czasami przychodzi zmęczony po pracy i nie wie co w zasadzie powinien zrobić. Pomaga mi sie to zrelaksować. Staram się spędzać czas aktywnie
biegam
jeżdżę na rowerze
chodzę na silównie jeśli pogoda jest taka sobie
Ostatnio nawet skoczyłem ze spadochronem:
http://www.gazetawroclawska.pl/styl-zycia/a/skocz-ze-spadochronem-bez-szkolenia,13133102/

Nie trzeba mieć przeszkolenia. Wrażenia super.

Odnośnik do komentarza

Natomiast moim hobby jest gra na instrumentach. Uwielbiam zdobywać nowe instrumenty i uczyć się na nich grać... Umiem już grać na organach i gitarze, a teraz noszę się z zamiarem zakupu perkusji. Czy moglibyście doradzić mi, zakupu której dokonać? Chciałbym nabyć je w sklepie internetowym http://drumstore.pl/ gdyż z tego co widzę, oferuje ogromny wybór!

Odnośnik do komentarza

Hobby jako odskocznia - tak hobby należy traktować.Czasami jednak się zdarza ,że realizuje swoje pasje a jest to jednocześnie jego zawód i praca.Ja niestety tak nie mam ... ale nie narzekam.Moje hobby to mój ogród w którym co rusz to coś nowego powstaje.Ostatnio mąż wybudował altankę ogrodową z której intensywnie korzystaliśmy w tym roku - Fajny ogród - to poradnik.Dzięki temu poradnikowi mieliśmy pogląd na tą tematykę i łatwiej nam było wybrać. pzdr

Odnośnik do komentarza
Gość 19Paweł87

Każda pasja jest dobra do pomocy, o ile to oczywiście nie jest ciężkie uzależnienie. Nawet modelarstwo, spacery, żołnierzyki, wszystko może tu być pomocne. Przyznam szczerze, że też miałem pewne problemy, ale mnie akurat pomogła... różnorodność. Obawiałem się, że nie mam pasji, więc próbowałem na aliexpress kupować tanie zestawy (modele, gadżety, jak drony) i sprawdzałem w czym czuję się dobrze. Tak mi zostało i myślę, że to ciekawy sposób na zabijanie czasu, nawet oczekiwanie na paczkę :) Teraz będzie Global Shopping Festival 11.11 więc warto być na bieżąco, jeśli sami chcecie coś kupić taniej i wypróbować: http://s.click.aliexpress.com/e/sNBFJrt

Odnośnik do komentarza

Brat we mnie zaszczepił miłość do sportu, a szczególnie do wyścigów gokartami. Z czasem poznałam ludzi z tą samą pasją i jeszcze bardziej mnie do kartingu zachęcili. Jak tylko czas pozwala spotykamy się na torze, a dokładnie na https://kartingowynarodowy.pl/ Tor bardzo nowoczesny, asfaltowy, gokarty pięknie po nim mkną. Fascynuje mnie to po prostu i wiem, że spędzam czas tak jak lubię.

Odnośnik do komentarza
Gość koralinaa86

Ja uwielbiam robić coś z niczego i to podobno całkiem nieźle mi wychodzi :) Najlepiej się czuje w tworzeniu kolczyków, naszyjników, bransoletek i wszystkich drobiazgów, które można nosić na co dzień. Ostatnio nawet zamówiłam kamienie naturalne z https://royal-stone.pl/kamienie_naturalne.html i zamierzam na chwilkę odsapnąć od sutaszowej biżuterii na rzecz bardziej szlachetnej :)

Odnośnik do komentarza
Gość lennkama

moje hobby jet dla mie odskocznią, lubię różne diy, teraz robię dużo ozdób do domu na święta, mą się śmieje że częściej korzystam z narzędzi niż on, n szczęscie nei trzeba go namawiać na zakup kolejnego sprzętu, nawet sam ostatnio mi kupil pistolet do kleju na gorąco, tylko nie taki zwyukły a akumulatrowy ryobi, mamy już dużo urządzęń tej markiwięc akumulatory to nie problem bo pasuje do każdego urzadzenia.

Odnośnik do komentarza

Sama mam bardzo wiele zainteresowań i tak. Traktuję hobby jako odskocznię od dnia codziennego. Moje glowne zainteresowania to na pewno
czytanie książek
historia (szczegolnie drugiej wojny swiatowej)
sporty zimowe, już w sumie nie mogę się doczekać wyjazdu na narty

No i granie na perkusji. Grać zacząlem dopiero niedawno, ale gra totalnie mnie wciągnęła....Ostatnio pokusiłem sie o kupienie własnego instrumentu
http://drumstore.pl/natal.html

Odnośnik do komentarza

renata119
Ktoś z Was orientuje się jak wygląda przygotowanie, żeby zdobyć patent żeglarski ? W ostatnie wakacje byłam ze znajomymi na Mazurach na jachtach i teraz się zastanawiam czy nie zrobić sobie samej takich uprawnień.

To wciąga i muszę Ci powiedzieć ,że to dobra decyzja.Też zaczynaliśmy kiedyś na Mazurach w następnym roku chcemy wyskoczyć na żagle do Chorwacji.Jakie potrzebne są tam uprawnienia dowiedziałam się z tej właśnie stronki https://www.punt.pl/jakie-uprawnienia-zeglarskie-nalezy-posiadac-w-chorwacji/ .Jedziemy ze znajomymi więc szlaki są już przetarte - oni już tam pływali.pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...