Skocz do zawartości
Forum

Jak sobie pomóc z okropnym, przeciążeniowym bólem kolana?


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu mam okropny, przeciążeniowy ból kolana (rzepki). Wczoraj wieczorem nie dałem rady zgiąć nogi do końca, z trudem prostowałem. W dzień jest lepiej. Kupiłem i stosuję Flexagen forte, a dzisiaj także taśmy kinezjologiczne KINO2 i do niej mam kilka pytań. W jaki sposób mam je zakładać, ponieważ na youtube jest wiele sposobów, aby było to skuteczne i pomagało w ćwiczeniach? Ile czasu można nosić jedną taką taśmę? Można w niej spać? Zakładać na zwykłe dni czy treningowe?

Odnośnik do komentarza
Gość Daria Kiełek

Z kolanami nie ma żartów więc lepiej wybrać się z tym bólem do specjalisty, może zalecą jakąś rehabilitację. Swego czasu chodziłam na masaże do CMD w Wawie, które bardzo mi pomogły. Jeszcze za dzieciaka miałam kontuzję łękotki i gdyby nie rehabilitacja w klinice to pewnie do dziś odczuwałabym ból przy zginaniu i prostowaniu nogi.

Odnośnik do komentarza
Gość Mariusz1990

A czy badał Cię specjalista? Takie taśmy i suplementy to najczęściej tymczasowe wyjście. Może Twoja dolegliwość wymaga zabiegu lub operacji? Serio, pomyśl o tym. Ja miałem tak z łokciem jak Ty z kolanem i ulgę i koniec bólu poczuem dopiero po operacji w klinice handproject.pl. Wcześniej równiez ochraniacze, kolagen itp. ale ulga była tymczasowa.

Odnośnik do komentarza

Polecam uważać z treningami. Takie nierozważne trenowanie może prowadzić do znacznych przeciążeń kolana oraz w konsekwencji do problemow zdrowotnych. A jak już raz zniszczysz sobie stawy to ich nie odbudujesz. Najlepiej jest zaczynać rozgrzewką i jak czujesz bóle w stawach to nie powinieneś kontynuować ćwiczeń. Polecam równiez skonsultować problem z fizjoterapeutą albo z lekarzem ortopedą albo specjalistą od rehabilitacji.Niech on wyrazi opinie
Dobre oraz ochronne działanie na stawy maja równiez takie opaski: http://www.os1st.pl/ Stabilizują i zmniejszają ból podczas uprawiania sportu.

Odnośnik do komentarza
Gość Onn3456

Najlepiej byłoby jeszcze raz dopytać się fizjoterapeuty co możesz robic. Stawy bardzo łatwo jest uszkodzić jednak potem trudno jest taki staw naprawić o ile jest to w ogóle możliwe. Opaski pomagają w pewnym stopniu jednak nie niweluja przyczyn. Dobrze będzie również nie ustawiać sobie planu treningowego samodzielnie, ale skonsultować się z trenerem, który ma doświadczenie w pracy z osobami po kontuzjach.

Z naturalnych maści, polecam ten żel rozgrzewający
https://konopnysklep.com.pl/kosmetyki/thermolka-rozgrzewajacy-zel.html
Polecany jest w leczeniu bólu mięśni i stawów. I moze być stosowany pomocniczo.

Odnośnik do komentarza

Może będziecie w stanie mi pomóc. Lekarz ortopeda stwierdził u mnie kolano skoczka, nakazał otajpowanie kolana i terapie fala uderzeniową. Ale oczywiście kazał stawić się to specjalisty 'od ruchu'. Znacie może jakiegoś dobrego fizjoterapeutę w Bielsku?? Albo w okolicach. Mam zamiar umówić się tutaj https://fizjomed.pro/fizjoterapia-bielsko-biala/ po przeczytaniu ocen w internecie.

Odnośnik do komentarza
Gość Przemek

Cześć

W przypadku problemów rzepki (stawu rzepkowo-udowego) niezbędna jest dobra diagnostyka. W tym rejonie objawy mogą pochodzić od choroby zwyrodnieniowej, przeciążeń więzadła rzepki, podrażnienia kaletek leżących w tym rejonie czy przeciążenia stawu rzepkowo-udowego (jak np. boczne przyparcie rzepki). W każdym przypadku polecam wizytę u doświadczonego fizjoterapeuty, który rozróżni wszystkie te problemy i wpłynie na Twoją przyczynę bólu. O zwyrodnieniach stawu kolanowego przeczytasz na moim portalu Świat Rehabilitacji
artykuł o zwyrodnieniu kolana

Pozdrawiam
Przemek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...