Skocz do zawartości
Forum

Jak leczyć chrapanie?


Gość b...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mój mąż też strasznie chrapał, ile to ja się namęczyłam żeby wyciągnąć go do lekarza na badania... Na szczęście wreszcie się zgodził i udałam się z Nim do CMC-Center, gdzie specjalizują się w leczeniu chrapania http://www.cmc-center.pl/bezdech-senny-i-chrapanie.html
Po odpowiedniej diagnostyce lekarz zalecił leczenie, po którym mąż już nie chrapie, szczerze polecam tą klinikę.

Odnośnik do komentarza

mój mąż chrapanie leczył w klinice Enel-med na Światowida: https://cm.enel.pl/centrum-medyczne/przychodnie-i-placowki/przychodnie-i-placowki/oddzial-galeria-polnocna-warszawa-RCqjIi. Mają oni specjalistyczną Poradnię Leczenia Bezdechu, w której właśnie mój mąż był. Na samym początku trzeba wykonać serię badań diagnostycznych na podstawie której oceniane jest jaka jest przyczyna występowania bezdechu i chrapania. Przeprowadzana jest diagnostyka pneumonologiczna, laryngologiczna. Po przeprowadzeniu badań jesteśmy konsultowani w razie potrzeby ze specjalistami z innych dziedzin jak kardiologia, dietetyka czy stomatologia.

Odnośnik do komentarza
Gość MichałNiechrap

Zmień sposób ułożenia głowy. Poduszka z jaśkiem. Głowa wyżej lub niżej, etc. Można także spróbować sprayami do gardła. Mnie bardzo pomógł GadVit. Dostaniesz go choćby w doz.pl Tych preparatów jest naprawdę bardzo dużo. Jeżeli to nie pomoże, to chyba tylko lekarz.

Odnośnik do komentarza
Gość Michał Górek

Szukam informacji o laserowym leczeniu chrapania. Biorę pod uwagę aby się wybrać bo z wiekiem chrapanie robi się coraz gorsze, nie jest w stanie wyspać się moja żona, która od kilku dobrych lat śpi w drugim pokoju ale juz narzeka, że mnie słychać na całe mieszkanie i nawet zamknięte drzwi nie pomagają.  Czy ktoś poddał się laserowemu leczeniu chrapania?

Gdzie wykonywaliście? Sam szukam obecnie kliniki w Gdańsku. 

Odnośnik do komentarza

Nie, na nfz mozesz się zapisać ale jedynie ze skierowaniem i na pewno nie do tego lekarza. Poza tym musisz sie naszykować na czekanie min kilka miesięcy (jak będziesz miał szczęście) no i z tego co wiem to nie są na fundusz refundowane żadne zabiegi na chrapanie, no chyba, że chodzi tutaj o zdrowie A tak rzadko się zdaza. Sam miałem leczone chrapanie laserowo i dowiadywałem się na fundusz i nie dało rady.

Odnośnik do komentarza

Było warto zdecydowanie. Miałem zabieg laserem, który sam w sobie nie był nieprzyjemny, nieprzyjemne było dopiero wracanie do zdrowia. Dodatkowo mialem czyszczenie zatok. Jestem jednak wyspany, mam więcej energii i co najważniejsze poprawia sie moja aktywność fizyczna.

Odnośnik do komentarza

Warto udać się do dobrego laryngologa, który przede wszystkim przeprowadzi prawidłową diagnozę i zaplanuje dalsze leczenie. Ja korzystałem z pomocy katowickiego oddziału Enel-Med. Było to trochę czasu temu i po zabiegu mam do dziś spokój z chrapaniem ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...