Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć bez efektu jojo?


Gość l...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałabym schudnąć w nieokreślonym czasie. Mam 16 lat, 171 cm wzrostu i ważę 75kg. Jestem wyrośnięta jak na swój wiek i budowę ciała mam już bardzo kobiecą. Co zrobić aby schudnąć bez efektu jojo? Jaki tryb życia powinnam zacząć?

Odnośnik do komentarza

A może spróbuj odchudzać się z cateringiem dietetycznym? W Poznaniu na przykład masz bardzo dużo takich firm, które oferują taki catering, m.in Eatzone, gdzie dostępna jest dieta Fat Killer, która pomaga podkręcić metabolizm i przyspieszyć spalanie kalorii ;) Składa się z pięciu posiłków, wiec nie powinnaś na niej głodować.

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze jest to, że jak już przechodzisz na dietę to powrót to starych nawyków żywieniowych jest wykluczony. To najczęstszy błąd - jak już ktoś schudł to zaczyna znów jeść tak, jak przed dietą. A prawda jest taka, że trzeba dbać o zdrowe żywienie cały czas, nawet jak się już osiągnie odpowiednią wagę. Ja poszłam do dietetyka, dostałam przykładowy jadłospis na 2 tygodnie, listę rzeczy, które mogę jeść, a których nie i tego się trzymam, mimo że cel już osiągnęłam. Moje jadłospisy są teraz trochę bardziej elastyczne, niż na początku diety, ale wciąż unikam bardzo tłustych i ciężkich potraw, nadal jadam regularnie i ćwiczę.

Odnośnik do komentarza

Różne dodatkowe produkty, które nie są uwzględnione w diecie należy dodawać stopniowo i w bardzo małych ilościach. Oczywiście pewien schemat jedzenia, posiłków, a przede wszystkim pory jedzenia trzeba zachować. Najlepiej jest odchudzać się z pomocą dietetyka, bo on ułoży dietę na zrzucenie kg, potem na utrzymanie wagi. Możesz też dołożyć ćwiczenia albo basen. Pływanie działa pozytywnie nie tylko w kwestii zrzucenia wagi, ale przede wszystkim dobrze wpływa na kondycję i funkcjonowanie całego organizmu.

Odnośnik do komentarza

Drodzy, dieta pudełkowa dla 16-letniej osoby? A jak zapłaci 1500 zł miesięcznie? Nie wierz także we wszelkie cudowne tabletki i herbatki. Gdyby działały, wszyscy bez wysiłku zachowywalibyśmy idealną sylwetkę. Musisz wprowadzić nowe nawyki żywieniowe i się ich trzymać. Regularne jedzenie posiłków, mniej więcej w 3-godzinnych odstępach. Picie przynajmniej 2 litrów płynów dziennie. Odstawienie słodyczy, słodkich napojów, słodzonych płatków śniadaniowych. Jedzenie 5 porcji warzyw i owoców dziennie. Ważny jest też ruch. Nie musisz od razu biegać na siłownię, bo wiem, że to też dodatkowe koszty. Ale spróbuj choć spacerów czy biegania - przynajmniej 30 min dziennie. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość hiacynta121

też długo zastanawiałam się i szukałam odpowiedzi na te kluczowe pytanie "Jak schudnąć? - odpowiedź znalazłam w klinice Dethloff w Konstancinie -> testy DNA i wtedy wszystko stało się jasne. Co jeść, a czego unikać. Ba! Testy pokazują nawet jakie ćwiczenia fizczyne są dla nas wskazane. Ja postępowałam według ich zaleceń i pozbyłam się efektu JOJO. Warto również wspomnieć o fantastycznym podejściu do klienta. Klinika na bardzo wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...