Skocz do zawartości
Forum

Wybór pierwszego aparatu słuchowego


Gość StanislawZ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość StanislawZ

Witajcie,

niestety nadszedł ten czas w którym muszę wybrać swój pierwszy aparat słuchowy. Bardzo długo odkładałem ten moment ale rodzina już tyle na mnie narzeka z tym moim nic nie słyszeniem, że nie mam wyboru. Szukałem trochę w internecie różnego typu aparatów w różnych widełkach cenowych jednak nadal mam problem z wyborem. Może się ktoś wypowiedzieć, kto temat lepiej zna ode mnie i może polecić jakieś dobre urządzenie?

Odnośnik do komentarza

W takim wypadku racja, cena nie powinna być głównym kryterium przy wyborze takiego sprzętu. Decydując się na taki krok decydujemy często o swoim zdrowiu, więc oszczędności to nie jest najlepsze wyjście z sytuacji. Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie wyszukanie opinii na temat produktów danej firmy, najlepiej osób które użytkują. W oparciu o takie zdanie możemy spokojnie wybrać odpowiedni sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Gość Murielsta

Lepiej jest zainwestować w dobrej klasy urządzenie. Mogę to potwierdzić. Mojej mamy brat postanowił zaoszczędzić oraz kupił sobie tańsze,z czasem musiał wymienić na inny, bo tamten nie dawał rady, poza tym słyszał różnego rodzaju szumy.
Moja mama również nosi aparat słuchowy ( w rodzinie jest to widocznie genetyczne) i zdecydowala sie na aparat tej firmy:
https://www.bernafon.pl
Jest zadowolona i mówi, ze jest to dla niej o wiele większy komfort, bo przynajmniej słyszy to co ktoś do niej mówi.

Odnośnik do komentarza

Aktualnie na wiekszość aparatów jest refundacja. Ale tutaj wszystko zależy od danego przypadku. Dla jednej osoby w zupełności wystarczy aparat, który będzie refundowany z narodowego funduszu zdrowia, jednak druga osoba będzie miała pewne wymagania co do jakości czy wyglądu i będzie wolała dopłacić do porządniejszego aparatu. Najlepiej skontaktować się z protetykiem słuchu, który doradzi jaki aparat będzie dobry oraz wykona badanie słuchu.
Proponuję skontaktować się z Geers: http://www.geers.pl/aparaty-sluchowe . Mają swoje placówki na terenie całej Polski tak więc na pewno masz jakąś z nich w pobliżu siebie. W ofercie mają aparaty słuchowe od wielu producentów.Będą rownież mogli doradzić jakie aparaty są najlepsze pod kątem refundacji.

Odnośnik do komentarza

Warto w tym temacie skonsultować się ze specjalistą, ponieważ wybór aparatu wcale nie jest taką łatwą sprawą. Ja posiadam aparat słuchowy wewnątrzuszny i jestem bardzo z niego zadowolona. Aparat jest przede wszystkim skuteczny, komfortowy i praktycznie niewidoczny. Urządzenie zamówiłam w atrakcyjnej cenie od firmy www.aparatysluchoweecho.pl.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...