Skocz do zawartości
Forum

Prawo pracy co jest grane?


Gość Kasia8374

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pracuje w zakładzie X od marca 2016 roku. Podpisałam wtedy umowę o pracę na rok czasu, na czas określony na pół etatu. W maju 2017 roku podpisałam druga umowę, również o pracę pół etatu czas określony do końca listopada i jasno mam napisane że mam 2 tygodnie wypowiedzeniA. Znalazłam lepszą pracę, mam zacząć od października, jednak dziś czyli 15.09 gdy chciałam wręczyć do podpisania wypowiedzenie , dowiedziałam się że mam je jednak miesięczne bo przepisy się zmieniły w zeszłym roku i że jestem u danego pracodawcy zatrudniona ponad 6 miesięcy, i mam przynieść wypowiedzenie z datą 30.09 , za porozumieniem stron, jeśli chce wcześniej odejść . Nie rozumiem całej tej sytuacji, jestem młodą osobą, pracuje tam półtora roku, . jakim cudem mam miesiąc skoro na umowie jasno napisane że dwa tygodnie. Miesięczne? Boję się że w końcu zostanę bez żadnej pracy , że nie uda mi się przez obecnego pracodawcę podjąć pracy którą sobie znalazłam od października. .

Odnośnik do komentarza

Nie zrozumiałaś, co Ci powiedziano,jeśli nawet przepisy się zmieniły, to już nie dotyczą Ciebie,bo zaproponowano Ci rozwiązanie umowy za porozumieniem stron ,czyli wypowiedzenia nie dajesz, tylko idziesz 30-go z pismem o rozwiązanie umowy o pracę z dniem 30.09.za porozumieniem stron.
Jak jeszcze nie rozumiesz. to jeszcze dopytaj w pracy.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

A właściwie, to pismo możesz zanieść dzisiaj czy jutro, nie ma znaczenia ,lepiej kilka dni przed 30.09., bo muszą przygotować świadectwo pracy, 30-go obierzesz i od 1.10. możesz zaczynać nową pracę.
Napisz tak,np.
Uprzejmie proszę o rozwiązanie umowy o pracę z dniem 30.09.br. za porozumieniem stron. /czytelny podpis/

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...