Skocz do zawartości
Forum

ChAD i szkoła


AUTOKRATA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam dosyć dziwne zaburzenie. Jest to psychoza maniakalno-depresyjna.
Oznacza to, że depresja z ADD są u mnie naprzemiennie.
Trochę ciężko mi się z tym żyje. Jednego razu wyzywam się z kolegą i mówimy sobie w żartach "zabij się" a innego gdy moja dziewczyna powie mi nieświadomie coś przykrego to się rozłączam i wyje w poduszkę planując samobójstwo.
Dzisiaj akurat miałem napad depresji i napisałem list samobójczy, w którym przepraszam wszystkich za to, że się urodziłem.
Niedługo będzie rozpoczęcie roku a ja najchętniej zostałbym w domu do końca życia. Boje się obcych ludzi i przebywać w nieznanych miejscach ponieważ mam socjofobie.
Chciałbym się z kimś zaprzyjaźnić ale jestem strasznie nieśmiały i strachliwy i sam nie podejdę do jakiejś osoby a co dopiero do grupki ludzi. Sądzę, że pewnie nie wytrzymam psychicznie i prędzej czy później trafie do psychiatryka lub się zabije chociaż nie chciałbym bo zamierzam wyjechać z moją dziewczyną do innego miasta i tam zamieszkać razem z jej i moim kolegą. Mógłby mi ktoś coś doradzić? Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry.
Przede wszystkim przepraszam, że tak późno odpisuję, ale mam nadzieję, że jeszcze tu zajrzysz i przeczytasz odpowiedź.
Skoro masz diagnozę, to rozumiem, że jesteś pod opieką psychiatry i przyjmujesz leki?
Oczywiście leki nie są wystarczającą formą pomocy, niezbędna jest psychoterapia.
Rozumiem, że czasem przychodzą do Ciebie myśli, że masz już dość życia, tego co się z Tobą dzieje, czego doświadczasz.
Na szczeście jednak, napisanie tego posta jest proszeniem o pomoc, czyli jakaś część Ciebie chce żyć, masz plany na przyszłość.
Gorąco namawiam, żebyś udał się na konsultacje do psychoterapeuty, który będzie mógł Ci pomóc mając więcej informacji o Tobie, Twoim życiu i zapewne zaproponuje psychoterapię.
Psychoterapeuty możesz szukać w bezpłatnych Poradniach Zdrowia Psychicznego,które znajduja się w każdym większym mieście, różnych fundacjach lub prywatnych gabinetach psychoterapuetycznych.

Namawiam gorąco, skorzystaj z pomocy specjalisty.
Powodzenia:)

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterpeuta
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska

Odnośnik do komentarza
×
×
  • Dodaj nową pozycję...