Skocz do zawartości
Forum

Aparat na zęby


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Aparat ortodontyczny - mam od lutego założony lip bumper. W czwartek został założony aparat samoligaturujący na dół. Między aparatem a bumperem, na haczykach przy bumperze został przywieszony gumowy "sznureczek" (wygląda jak łancuszek z gumowych kółek). Przy wieczornym myciu zębów poczułam, że coś połykam, a następnie zobaczyłam, że haczyk po jednej stronie zniknął, a prawa strona sznureczka ma swobodę. Czy to bardzo wpływa na aparat?Co zrobić?Nie mam jak podejść aktualnie do ortodonty (urlop)

Odnośnik do komentarza

Aparat ruchomy to się zakłada dzieciom bodajże do 12 roku życia. Osoby dorosłe najczęściej leczone są aparatem stałym, nie bez powodu. Polecam się wgłębić w temat, często nie warto inwestować w aparat ruchomy bo może zwyczajnie nie przynieść efektów. A chcemy chyba by leczenie było skuteczne :) Sama noszę aparat stały, zwykły metalowy, efekty są super już po 7 miesiącach. A leczę się w Rock Your Smile u dr Borzymowskiej-Sawickiej (Warszawa). Polecam sie przejść po dwóch, trzech lekarzach jak ktoś nie ma przekonania co do proponowanego leczenia.

Odnośnik do komentarza

Aparat ortodontyczny - mam od lutego założony lip bumper. W czwartek został założony aparat samoligaturujący na dół. Między aparatem a bumperem, na haczykach przy bumperze został przywieszony gumowy "sznureczek" (wygląda jak łancuszek z gumowych kółek). Przy wieczornym myciu zębów poczułam, że coś połykam, a następnie zobaczyłam, że haczyk po jednej stronie zniknął, a prawa strona sznureczka ma swobodę. Czy to bardzo wpływa na aparat?Co zrobić?Nie mam jak podejść aktualnie do ortodonty (urlop)

ASMR

Odnośnik do komentarza

Leczenie ortodontyczne może być tam samo efektywne u dorosłych jak i u młodzieży. Jednak trzeba wziąć poprawkę na to że czas przebudowy tkanki umocowującej ząb w zębodole może być odpowiednio dłuższy u dorosłych. Ząbki muszą przytosować się do nowych, lepszych warunków. Ale o piękny uśmiech warto walczyć:) Obecnie leczenie ortodontyczne jest możliwe w kazdym wieku ,trzeba to tylko skonsultować z ortodontą.
Zobacz jaka jest róznica przed załóżeniem aparatu oraz po jego zdjęciu
https://www.ortoprotex.pl

Na stronie są zdjęcia pacjentów.

Odnośnik do komentarza
Gość Makkolina

Aparat mozna zakładać w praktycznie każdym wieku i warto jest jednak zalozyc bo nie chodzi tutaj jedynie o kwestie kosmetyczne. Ale chodzi tutaj również o kwestię zdrowotną. Jeśli zeby są proste o wiele łątwiej jest je wyszczotkować, jedzenie nie zalega pomiędzy nimi tak wiec się nie psują tak jak zęby krzywe.

Ze swojej strony polecam jeszcze tę stronę:

http://www.vitalogy.pl/zdrowie-i-psychologia,choroby-i-dolegliwosci,2258,ortodoncja-i-prostowanie-zebow-rodzaje-aparatow-estetycznych.htm

Opisane są tutaj rodzaje aparatów ortodontycznych. 

Odnośnik do komentarza

Ja założyłam aparat na zęby w wieku lat 32 :) Krzywe zęby zawsze były moim dużym kompleksem, więc w końcu nadszedł czas, by coś z tym zrobić. Znalazłam gabinet, gdzie zdecydowałam się założyć aparat - Rock Your Smile. To jest centrum ortodontyczne w Warszawie, gdzie chodzę do dr Teodroczyk. Leczenie posuwa się do przodu, są pierwsze rezultaty, bardzo miło to obserwować, jak zmieniają się zęby, ale i rysy twarzy :)  Każdemu polecam zrobić to dla siebie :) 

Odnośnik do komentarza

A jak radzicie sobie z czyszczeniem? Mam aparat miesiąc i jest tragedia. Chcę kupić irygator haxe, bo ma fajne opinie i widać, że jest porządny, ale chciałam się was zapytać, ponieważ macie doświadczenie, czy przydał wam się irygator?

Odnośnik do komentarza
Gość AgnesBrnck

Również polecam bardzo Rock Your Smile, chodzę do dr Gatkowskiej :) Aparat założyłam w wieku 35 lat. Z dnia na dzień zęby się powoli zmieniają :) Nie mogę się doczekać efektu końcowego! Jeśli chodzi o czyszczenie, to mam irygator przenośny, używam też pasty i płynu do płukania. Mam też takie "wyciorki", które ułatwiają higienę jamy ustnej. Ważna jest także systematyczna higienizacja :) 

Odnośnik do komentarza

Słyszałam o Rock Your Smile same dobre opinie. Mój syn będzie musiał nosić aparat, na razie czekamy, aż ząbki wyjdą, póki co musieliśmy usunąć sporo mleczaków, bo były połączone korzeniami i nowe zęby nie miały jak rosnąć :) Na pewno się zgłosimy do tej kliniki, jak ząbki będą gotowe, bo zależy mi na dobrej opiece dla Maćka.

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.06.2020 o 12:51, Gość Patka napisał:

A jak radzicie sobie z czyszczeniem? Mam aparat miesiąc i jest tragedia. Chcę kupić irygator haxe, bo ma fajne opinie i widać, że jest porządny, ale chciałam się was zapytać, ponieważ macie doświadczenie, czy przydał wam się irygator?

Ja mam, spoko jest, można na początku używam trybu delikatnego, żeby się przyzwyczaić, bo jednak ciśnienie ma spore, a dziąsła nie przyzwyczajone mogą krwawić ale to nic złego. Miałem irygator trochę droższy, pierwszy lepszy z allegro i po miesiącu poszedł do kosza, a tego używam już ponad rok i działa super. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.10.2019 o 21:17, Gość mani16 napisał:

Aparat ruchomy to się zakłada dzieciom bodajże do 12 roku życia. Osoby dorosłe najczęściej leczone są aparatem stałym, nie bez powodu. Polecam się wgłębić w temat, często nie warto inwestować w aparat ruchomy bo może zwyczajnie nie przynieść efektów. A chcemy chyba by leczenie było skuteczne :) Sama noszę aparat stały, zwykły metalowy, efekty są super już po 7 miesiącach. A leczę się w http://dentysta-torun.com/aparat-ortodontyczny-a-zeby-a-leczenie-zebow/ . Polecam sie przejść po dwóch, trzech lekarzach jak ktoś nie ma przekonania co do proponowanego leczenia.

Ale dla dorosłych też są takie zdejmowane orthocaps czy jakoś.

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.10.2019 o 10:50, Gość Nochal997 napisał:

Aparat ortodontyczny - mam od lutego założony lip bumper. W czwartek został założony aparat samoligaturujący na dół. Między aparatem a bumperem, na haczykach przy bumperze został przywieszony gumowy "sznureczek" (wygląda jak łancuszek z gumowych kółek). Przy wieczornym myciu zębów poczułam, że coś połykam, a następnie zobaczyłam, że haczyk po jednej stronie zniknął, a prawa strona sznureczka ma swobodę. Czy to bardzo wpływa na aparat?Co zrobić?Nie mam jak podejść aktualnie do ortodonty http://implantytorun.pl/czy-wolno-leczyc-zeby-z-aparatem-ortodontycznym/

Co to jest ten bumper?

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.09.2019 o 13:43, Gość gonarfer napisał:

Sam nosiłem ruchomy aparat ortodontyczny i mi to nie przeszkadzało. Lepiej nosić aparat nić mieć krzywe zęby. Jeżeli mieszkacie w okolicach Tarnowa to polecam wam http://dentysta-torun.com.pl/klinika-ortodontyczna/ Oni zajmują się wykonywaniem aparatów ortodontycznych.

A wiesz może jakie mają ceny i czy można u nich w weekend?

Odnośnik do komentarza

 

W dniu 25.10.2019 o 22:28, Gość marraa napisał:

Podstawowa kwestia to wybrać odpowiedni gabinet. Sama coś o tym wiem, bo trochę się naczytałam i nachodziłam nim w końcu założono mi aparata. Ostatecznie padło na http://www.dentysta-torun.eu/aparat-ortodontyczny-a-zeby-a-leczenie-zebow/ Jestem bardzo zadowolona, gdyż moje zęby w końcu zaczynają jakoś wyglądać.

Fajny gabinet! Myślisz, że usuną mi diastemę?

Odnośnik do komentarza

Ja również noszę od ponad roku aparat samoligaturujący. Bardzo żałuję, że tak późno zdecydowałam się na jego założenie. Aparat posiada estetyczny wygląd i nie przeszkadza mi w codziennych czynnościach. Już dawno się do niego przyzwyczaiłam i nie mogę doczekać się efektu końcowego. Aparat miałam założony w gabinecie www.ortodontix.pl we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...