Skocz do zawartości
Forum

Awarie aparatu ortodontycznego


Gość Kobieta Szcz 31 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kobieta Szcz 31 lat

Witam,
Od 6 miesięcy noszę aparat ortodontyczny na górnych i dolnych zębach. Już w pierwszym miesiącu odkleił mi się zamek, później poszło lawinowo. W gabinecie ortodontycznym na wizytach awaryjnych w celu podklejenia zamków jestem średnio co 7-10 dni, za każdym razem doklejam minimum 3 zamki, ale mój rekord to 8 zamków do doklejenia. Unikam jedzenia twardych rzeczy, w zasadzie głównie żywię się jogurtami z obawy przed kolejną awarią. Zamki odpadają zarówno z górnych i dolnych zębów, w dodatku z dowolnego zęba, nie ma reguły czy jest to jedynka, trójka czy szóstka. Klej mocujący zamek pozostaje na zębach. Jestem zmęczona tą sytuacją i rozważam rezygnację z leczenia zwłaszcza że mój lekarz twierdzi że taki jest mój urok. Mam jednak wątpliwości, wzasadzie korekta mojego zgryzu miała być kosmetyczna, nie mam dużej wady, może to jakość użytego kleju jest nieodpowiednia?

Odnośnik do komentarza
Gość AńkaBańka
W dniu 1.09.2017 o 18:29, Gość Kobieta Szcz 31 lat napisał:

Witam,
Od 6 miesięcy noszę aparat ortodontyczny na górnych i dolnych zębach. Już w pierwszym miesiącu odkleił mi się zamek, później poszło lawinowo. W gabinecie ortodontycznym na wizytach awaryjnych w celu podklejenia zamków jestem średnio co 7-10 dni, za każdym razem doklejam minimum 3 zamki, ale mój rekord to 8 zamków do doklejenia. Unikam jedzenia twardych rzeczy, w zasadzie głównie żywię się jogurtami z obawy przed kolejną awarią. Zamki odpadają zarówno z górnych i dolnych zębów, w dodatku z dowolnego zęba, nie ma reguły czy jest to jedynka, trójka czy szóstka. Klej mocujący zamek pozostaje na zębach. Jestem zmęczona tą sytuacją i rozważam rezygnację z leczenia zwłaszcza że mój lekarz twierdzi że taki jest mój urok. Mam jednak wątpliwości, wzasadzie korekta mojego zgryzu miała być kosmetyczna, nie mam dużej wady, może to jakość użytego kleju jest nieodpowiednia? http://www.ortodontatorun.pl/porady-dla-pacjentow-ortodoncji/

Może to być klej, ale bez obaw tak czy inaczej po zakończeniu leczenia dentysta usuwa resztki kleju

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...