Skocz do zawartości
Forum

Implanty zębów


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak jest. Ostatnio interesuje mnie ten temat. Oglądam strony różnych czeskich czy ukraińskich klinik. Wogóle się to na oko nie rózni od tego co jest u nas. Może trudniej się porozumieć z lekarzem, ale przecież jak Niemcy do nas jadą, to też pewnie ni w ząb po polsku, a jakoś im sie wszystko udaje załatwić. Może ja bym się bała na ukrainę jechać, tam cały czas wojna i tyle się słyszy o oszustwach. No ale Czechy czy słowacja może rzeczywiście. Jak się patrzy na cenniki to tam jest naprawdę taniej. Tylko nie wiem, jak te ich materiały, czy to pierwszej jakości czy może jakieś typu made in china. Warto by było sprawdzić, pojechać. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Ja rozumiem, że może za granicą taniej. Ale przecież, jak się zastanowić, to chyba nie jest najlepszy pomysł. Kto za granicą da gwarancję, że wszystko będzie dobrze, że nie będzie powikłań. No, a jeśli będą, to kto będzie wszystko naprawiał?
Poza tym w Polsce mimo wszystko jest zawsze jakieś wyjscie awaryjne - jeden dentysta schrzani, to drugi może uratować ząb na przykład. Jeżeli leczysz się gdzieś w Słowacji czy na innym wschodzie, to zupełnie sama zostaniesz z problemem, jeśli zabieg się nie uda.
Sam nie wiem. Jednak co u siebie, to u siebie. Chociaż na pewno nie tanio:)

Odnośnik do komentarza

NIe tanio!!!! Wczoraj dałam 180 zł za wyrwanie siódemki. Namówili mnie na taką panią dentystkę, co to niby jest bez konkurencji i w ogóle świetna. Wróciłam do domu jak na haju, długo trzymało znieczulenie. A dziś rano widzę, że na szczęce opuchlizna!!!! Zadzwoniłam do dentystki, cała w strachu, a ona mi mówi, że wszystko ok, to po narkozie zostało i niedługo przejdzie. No, ja bardzo dziękuję za takie podejście!!!!

Odnośnik do komentarza

Oj, niedobrze! Ale, widzisz, piszesz o zabiegach za granicą. Jeżeli tam by się coś takiego zdarzyło, to myślisz, że byłoby inne podejście dentysty? Trudno oczekiwać, że zawsze to, za co płacimy, i to niemało, będzie wykonane na poziomie. Ja miałem problem z rentgenem zębów, niektórzy dentyści widzieli na nim jedno, inni - jeszcze coś innego. Czasami wydaje się, że ci ludzie tylko udają, że mają jakąś głęboką wiedzę. Ciekawe, że każdy nowy gabinet czy klinika, w którą pójdziesz, zleca zrobienie nowego rentgena, potem stomatolog siedzi nad nim z mądrą miną, opowiada, co wyczytał ze zdjęcia i inkasuje kilkadziesiąt złotych za konsultację. Ja mam tak od trzech tygodni - byłem w 3 klinikach, wszędzie prześwietlili mi zęby, pokiwali głowami i wzięli kasę, nic naprawdę nie robiąc. Zastanawiam się, ile razy można robić taki rentgen, może od samego promieniowania zęby mi wypadną!;))

Odnośnik do komentarza

Wszystko się zawsze rozbija o pieniądze i profesjonalizm, jasne.
Ja mam po znieczuleniu teraz siniaka na twarzy, co rano trzeba nakładać tony pudru. Karol, ty się trzymaj, nie wydaje mi się, żeby te zdjęcia zębów były takie groźne. Ja teraz rozglądam się za dobrą kliniką, nie wrócę już do tej dentystki, co mi zrobiła siniaka! Problem z tymi cholernymi zębami! Najlepiej byłoby w ogóle wyrwać wszystko i wstawić sobie sztuczne, piękne i na resztę życia i bez kłopotów z lekarzami!

Odnośnik do komentarza

Nie trzeba tak radykalnie, Renata! Wyrwać wszystkie zęby:))
Słuchaj, niei trzeba się poddawać! Jeśli by tak zrobić, trzeba by po pierwsze wydać tyle pieniędzy, ile w życiu nie widziałaś:)) (bez obrazy, oczywiście) Teraz są takie techniki, że głowa mała. Byłem przedwczoraj w klinice, no po prostu super! Pokazali mi portfolio, jak z czarnych pieńków (dosłownie!!!) robią pełną klawiaturę, uśmiech hollywoodzki. Niesamowite, co ci ludzie umieją. No, ale zapytałem o ceny w końcu. Za sześć przednich zębów, z których obiecali zrobić cudo uśmiech (krzywe mam te zębiska..), trzeba by wybulić prawie 20 000!!!
Ha, ha! Nie mają konkureencji, mogą sobie pozwolić...

Odnośnik do komentarza

20 000 to ja może i bym zdobyła, ale za takie pieniądze to by się chciało zrobić już wszystko-wszystko i mieć spokój na zawsze. Marzenie ściętej głowy!!
Ale co z Twoimi implantami, wybrałeś juz sobie kllinikę, jakieś pomysły? Czy może zrezygnowałeś?
Ja to się w ogóle zaczynam bać tych naszych gabinetów i cen. Niekiedy się słyszy o chamstwie dentystów, zdzierają pieniądze i jeszce ci nagadają albo też będą traktowali per noga, nic nie wyjaśnią, nie dadzą żadnych wskazówek, jak dbać o zęby, co robić dalej po leczeniu.

Odnośnik do komentarza

Renata, gadu-gadu. Trzeba szukać rozwiązań, a nie myśleć i myśleć bez końca. Byłaś u dentysty, zrobił chałę, trudno. Są jeszcze inni - w Twoim mieście, w wojewódzwtwie,, w Polsce, nawet za granicą. Jakoś jestem dziś w bojowym nastroju i jeśli by mi ktoś powiedział - jedź na Seszela, tam ci wylecza wszystko i będzie super, to bym spakował walizkę i poleciał!
Trzeba podejmować czasem szybkie decyzje w ważnych sprawach.. A zdrowie jest podobno najważniejsze!!!

Odnośnik do komentarza

No to szukam roziązań, Karol! Ale wiesz, jak się pointeresować tymi wszystkimi klinikami i usługami, to się robi w głowie mętlik. Tyle technologii, tyle wariantów! Ja się jednak zdecyduję na implanty, chcę w ogóle zrobić porządek z zębami.
Ale ile tego wszytkiego trzeba wiedzieć! Są implanty różnych marek, różne zabiegi a każda klinika opowiada o tym na różne sposoby. Jak w supermarkecie, półka pełna towaru a co wybrać?

Odnośnik do komentarza

Ja pomału zaczynam już sie szykować do wstawienia implantu. Niby wybrałem klinikę, robią implant za 5000. Czyli wszystko może mi się obejść w jakichś 15000. Kupa kasy. Włąsciwie tylko pieniądze mnie jakoś tak powstrzymują. Chce się mimo wszystko jakoś zaoszczędzić, chociaż na zdrowiu niby oszczędzać nie wolno. Jak tu żyć w ogóle, zastanawiam się - dziś 15000 na zęby, jutro ze trzy razy tyle zostawi się u innych specjalistów. Jakoś ten nasz kraj niby coraz przyjaźniejszy dla ludzi, a z drugiej - wszyscy tylko czekają z uśmiechem i otwartym porfelem na twoją kasę.

Odnośnik do komentarza

Słuchaj, ja mam plan, żeby wybrać się jednak za granicę. Właśnie wróciłam z wycieczki do Mołdawii. Przewodnik opowiadał nam że tam cały czas przyjeżdżają ludzie z Europy czy Izraela na lecznie zębów. Implanty, mostki, protezy - tam wszystko kosztuje połowę tego, co u nas!!! Plus - kraj bardzo ciekawy i naprawdę to wszystko bardzo zachęcające. Muszę się tylko dowiedzieć, czy jeśli doliczyć koszty zakwaterowania i tak dalej, dalej się to będzie opłacało. Szukam traz jakichś źródeł informacji. Może to szalone, ale, cholera, w Polsce to też można zwariować.

Odnośnik do komentarza

Ty poważnie, Mołdawia!!??? A to przecież najbiedniejszy kraj Europy! Może i tam leczą zęby dobrze, ale czy Ciebie tam nie zrobią w konia, nie oszukają na pieniądze? Piszesz, że tam taniej - ale na ile taniej w rzeczywistości? A co z podróżą, hotelem? przecież leczenie to nie jeden, dwa dni, a co najmniej tydzień czy dwa tygodnie! Wiem, sam pisałem, że do odważnych świat należy, no, ale Mołdawia....
Pomyśl trzy razy, Renata:))
A w ogóle znalałaś tam konkretną klinikę?

Odnośnik do komentarza

Może i znalazłam:)
Pewnie, trochę to wszystko niepewne, ale gdzie masz 100 procent pewności? W Polsce dentyści mnie tylko straszyli albo psuli wszystko, nie byłam nigdy w życiu zadowolona. A w Mołdawii dają mi 5 lat gwarancji, dają umowę, ze jeśli będzie coś nie tak, naprawią wszystko bezpłatnie i jeszcze mi może zapłacą za bilet na samolot. Przy okazji - do Mołdawii samolotem lecisz trochę więcej niż godzinę, a bilety są tanie jak barszcz!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...