Skocz do zawartości
Forum

Aparat na zęby


Gość n...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 17 lat od 2 lat lecze sie ortodontycznie i dostałam aparat wyjmowane do mojej dużej wady zgryzu od początku byłam negatywnie nastawiona poniewaz wiem ze takie aparaty sa dla dzieci mija drugi rok a ja dalej mam krzywe zęby a Pani dokror mówi ze wszystko w porządku nie stać mnie teraz na aparat stały a poza tym szkoda mi bo dużo pieniędzy poszło w ten wyjmowany proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, co Ci napisać, bo nie jestem ortodontą, ale też się leczę i noszę aparat stały właśnie. Moim zdaniem masz rację - takich aparatów wyjomwanych się zazwyczaj nie zakłada dorosłym, a jedynie dzieciaczkom. Czy nosisz aparat zalecaną ilość godzin dziennie? Ja jak poszłam na konsultację do swojej pani dr, to od razu mi powiedziała, że oczywiście mogę taki założyć, ale że może to nie zda egzaminu. Najlepiej byłoby się zapytać swojego ortodonty, dlaczego tak się dzieje jego zdaniem? Bo za wizyty płacisz, nosisz aparat zgodnie z zaleceniami, a efektu nie widać. Albo skonsultuj się z innym lekarzem... Nie wiem, skąd jesteś, ale jak Warszawa Cię urządza, to polecam swoją ortodontkę, dr Borzęcką, przyjmuje w Rock Your Smile na ul. Ostrobramskiej .

Odnośnik do komentarza

Niestety ale zostałaś po prostu oszukana przez ortodontę. Aparaty wyjmowane stosuje się tylko u dzieci a nie u dorosłych. Domyślam się, że to było tak, że jak stwierdziłaś, że nie stać Cię na stały aparat to ortodonta oznajmił/a, że tańszy wyjmowany aparat też da sobie radę. Oszustwo aby tylko za wszelką cenę kasę wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Gość Tomekss28

@Missisipi- Witaj. Zośka być może Ci już nie odpowie bo jej post jest sprzed 3 miesięcy, ale w goglach możesz znaleźć wiele forum gdzie masz wyczerpujące informacje. Ja też zamierzam niedługo założyć stały aparat. Myślę nad tym samoligaturującym z mało widocznymi zamkami.

Odnośnik do komentarza

Tak jak piszą moi poprzednicy te wyjmowane aparaty są dla dzieci z ząbkami mlecznymi. Ty powinnaś od razu mieć aparat stały założony...Na Twoim miejscu zmieniłabym ortodontę. Ja będę zakładać aparat w klinice provital - to jest Praga Południe. Teraz mają promocję na założenie aparatu ja będę mieć zakładany aparat lingwalny.

Odnośnik do komentarza

Hej, również przymierzam się do założenia aparatu ortodontycznego. Mam zamiar leczyć się właśnie w Rock Your Smile, mają świetne opinie, a także znam 2 osoby, które tam chodzą. Obie do dr Chruściel - ja też właśnie do niej chciałabym się zapisać, bo podobno jest super. A co do aparatu wyjmowanego - jako dziecko też nosiłam taki, ale nic nie dał. Ja w ogóle wątpie, czy takie aparaty w starszym wieku dają jakikolwiek efekt? Raczej z tego co czytam zakłada się stałe. Ja na pewno taki chce, bo też zalezy mi na szybki efekcie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.12.2017 o 15:49, Gość Tomekss28 napisał:

@Missisipi- Witaj. Zośka być może Ci już nie odpowie bo jej post jest sprzed 3 miesięcy, ale w goglach możesz znaleźć wiele forum gdzie masz wyczerpujące informacje. Ja też zamierzam niedługo założyć stały aparat. Myślę nad tym samoligaturującym z mało widocznymi zamkami. http://implantytorun.pl/aparat-na-zeby-ktorego-nie-widac/

A czy wtedy jest różnica w cenie?

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.01.2018 o 11:27, Gość Olenia napisał:

Tak jak piszą moi poprzednicy te wyjmowane aparaty są dla dzieci z ząbkami mlecznymi. Ty powinnaś od razu mieć aparat stały założony...Na Twoim miejscu zmieniłabym ortodontę. Ja będę zakładać aparat w klinice provital - to jest Praga Południe. Teraz mają promocję na założenie aparatu ja będę mieć zakładany aparat lingwalny. http://dentysta-torun.com.pl/aparat-ortodontyczny-dla-dziecka/

A czy taki aparat lingwalny wygląda tak samo jak zwykły?

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.01.2018 o 10:08, Kimsmile napisał:

Zdejmowany aparat miałam w wieku lat około 11, miałam dwie górne dwójki mocno wysunięte, z jedną dał sobie radę, z drugą już nie. Też chciałbym mieć stały aparat żeby w końcu uśmiechać się bez dyskomfortu, chyba najwyższa pora działać i zacząć odkładać pieniądze na ten cel http://www.dentysta-torun.eu/ortodonta/

No właśnie wystarczy przeciez nazbierać!

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.08.2017 o 18:03, Gość n...l napisał:

Witam mam 17 lat od 2 lat lecze sie ortodontycznie i dostałam aparat wyjmowane do mojej dużej wady zgryzu od początku byłam negatywnie nastawiona poniewaz wiem ze takie aparaty sa dla dzieci mija drugi rok a ja dalej mam krzywe zęby a Pani dokror mówi ze wszystko w porządku nie stać mnie teraz na aparat stały a poza tym szkoda mi bo dużo pieniędzy poszło w ten wyjmowany proszę o pomoc http://dentysta-torun.com/aparat-ortodontyczny-a-zeby-a-leczenie-zebow/

Hmm... ja też od dawna mam taki wyjmowany, ale on wygląda inaczej niż te dla dzieci...

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.11.2017 o 23:40, Gość Tomekss28 napisał:

Niestety ale zostałaś po prostu oszukana przez ortodontę. Aparaty wyjmowane stosuje się tylko u dzieci a nie u dorosłych. Domyślam się, że to było tak, że jak stwierdziłaś, że nie stać Cię na stały aparat to ortodonta oznajmił/a, że tańszy wyjmowany aparat też da sobie radę. Oszustwo aby tylko za wszelką cenę kasę wyciągnąć. http://www.dentysta-torun.pl/ortodonta/

Na szczęście, są dobrzy specjaliści!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...