Skocz do zawartości
Forum

Jak zainteresowania przekształcić w hobby


Rekomendowane odpowiedzi

Dużo rzeczy mnie interesuje takich jak książki, muzyka, jazda na rolkach, języki obce i inne, jednak mam problem z tym, że nie mam jednego hobby, które pochłaniała by mnie bez reszty. Wśród swoich znajomych słyszę, że mają hobby takie czy inne i bardzo lubią to robić. U mnie tego nie ma. W dodatku szybko tracę zapał i motywację do tego. Irytuje mnie to strasznie bo bez żartów. W dodatku nikt inny mnie w jakikolwiek sposób nie wspiera żebym rozwijała swoje zainteresowania tylko mam pod górkę. Co zrobić by nie tracić tak szybko zapału ani motywacji?

Odnośnik do komentarza

A ja nie jestem do końca pewny, czy hobby jest niezbędne, żeby się rozwijać. Bo skoro założymy, że pasja czy hobby to coś, czemu się poświęcamy, czemu się oddajemy, to według mnie nie musimy mieć takiego głównego zainteresowania, żeby się doskonalić... Bo można mieć wiele różnych zainteresowań, cały czas szukać nowych rzeczy, oddawać się różnym przyjemnościom i człowiek będzie tak samo szczęśliwy. Uważam więc, że hobby nie jest potrzebne do szczęścia. Lepiej zajmij się jakąś konkretną robotą, a nie tylko dziecinne pierdoły, jeszcze chodzą ci po głowie :-)

Odnośnik do komentarza

Uwierz, każdy ma jakieś jedno hobby na którego puncie ma hopla, tylko wielu jeszcze o tym nie wie. Próbuj i szukaj aż znajdziesz. Wyjdź za horyzont. Nasza codzienna szara rzeczywistość jest ograniczona zwłaszcza jeżeli brak pasji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...