Skocz do zawartości
Forum

bruksizm... (nie)zwykłe pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie
od pewnego czasu borykam się z tym schorzeniem, stosowałem wkładkę silikonową formowana przez wrzącą wodę (popularne na allegro), jednak pewnego razu udałem się do protetyka (samo czekanie na wizytę ok. 4-5 miesięcy) w czasie wizyty która nadeszła doktor "ulepił" mi wkładkę z jakiejś "masy wyciskowej", zacisnąłem na niej zęby jakąś chwilę po tym protetyk dokonał obróbki tejże wkładki i tak po niedługim czasie stwardniała i była taka gumowa-kauczukowa i ją się stosuje na noc. Pod koniec wizyty lekarz zalecił że jak ta wkładka w krótkim czasie "padnie" to zaleca wykonanie poliuretanowej za... 500zł ...wkładka na noc :D. na szczęście ta moja co mi ją uformował wytrzymała rok. I teraz Pytanie: jak nazywa się ta masa protetyczna z której wykonał mi tą wkładkę?? zapamiętałem że miała dwa składniki i była plastelinowej konsystencji... zaś czas obróbki i twardnienia niedługo kilka... może naście minut, nie pamiętam. nie chce czekać tak długo i chodzić do tego lekarza wiedząc że będzie mi wciskał wkładkę za 500zł, a sam mogę uformować tą zwykłą.
Jeśli ktoś wie to niech podpowie cóż to za masa, jak się nazywa i gdzie ją dostane.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...