Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego rodzice nie akceptują wyglądu mojego partnera?


Gość a...m

Rekomendowane odpowiedzi

Co zrobić jeśli rodzice nie akceptują mojego chłopaka przez WYGLĄD? Mam 17 lat, a mój chłopak 19. Mieszkamy 150 km od siebie. Moi rodzice ciągle mi powtarzają "Czy ty nie widzisz tego jaki on jest brzydki?", "Chcesz mieć kiedyś takie brzydkie dzieci?". Przez to też nie pozwalają mi się z nim spotykać. My naprawdę się kochamy i chcemy spotykać tylko nie wiemy jak poradzić sobie z moimi rodzicami. Czy ktoś jest nam w stanie pomóc?

Odnośnik do komentarza

Rodzicom wogóle może się chłopak nie podobać, jego wykształcenie, sposób bycia,środowisko z jakiego pochodzi, to,  że mieszka daleko i może Cię oszukiwać a uważają iż jesteś w takim wieku, że krytyka jego fizis zrobi na Tobie największe wrażenie.

Rada- nie ekscytuj się przy nich swoim chłopakiem,tym czy zadzwonił czy też nie, puszczaj mimo uszu ich uwagi, może pomyślą, że juz Ci tak na nim bardzo nie zależy i trochę stonują ze swoimi odzywkami.

Odnośnik do komentarza

Nie krytykujcie tak jej rodziców, bo zobaczymy, czy jak sami będziecie rodzicami, to czy chcielibyście syna/córkę wydać za grubasa 150kg bez wykształcenia i z chorobami genetycznymi. Zobaczymy, czy wtedy też będziecie tacy tolerancyjni, heheh.

Odnośnik do komentarza

Nie znam Twojego chłopaka, więc nie wiem, czy krytyka Twoich rodziców pod jego adresem jest słuszna. Może być jednak tak, jak ktoś już wspomniał - możliwe, że Twoim rodzicom nie podoba się sam fakt, że z kimś się spotykasz, że chłopak zabiera Ci czas potrzebny na naukę, może nie podoba im się styl jego wypowiadania się, sposób, w jaki Cię traktuje, jego styl zachowania itp. Nie wiedzą, jak o tym z Tobą porozmawiać, więc krytykują to, co powierzchowne, czyli jego wygląd zewnętrzny, wierząc, że w ten sposób zdyskredytują go w Twoich oczach.

Odnośnik do komentarza

Do ~hejt

Przynajmniej nie mówię, że czarne jest białe tak jak Ty. Każdy bierze na partnera najlepszy kąsek. I nie obrażaj mnie od nazistów, bo mnie wgl nie znasz i mylisz czyjąś szczerą opinię z nazizmem. Akurat aborcji nie popieram. I wolę tu w Polsce mieć Polaków bez względu na atrakcyjność niż choćby najokazalszych islamistów.

Odnośnik do komentarza

Do Autorki

Jeżeli faktycznie Twój chłopak nie jest jakoś strasznie szpetny z twarzy, to poprostu nie bierz do serca komentarzy rodziców i powiedz im, że chcesz mieć dzieci podobne do męża i nie przeszkadza Ci to. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli poza tym jednym – nazwijmy to – szkopułem, dobrze dogadujesz się z rodzicami, może uda Ci się z nimi porozmawiać i wytłumaczyć im, że piękno leży w oku oceniającego. Powiedz im wtedy, co podoba Ci się w Twoim chłopaku – jego odpowiedzialność, sposób, w jaki Ciebie traktuje, jak o Ciebie dba i że zawsze możesz na niego liczyć (to tylko przykładowe cechy, zastąp je odpowiednimi). Możesz spytać rodziców, czy jest jakiś realny powód, dla którego, ich zdaniem, nie powinnaś zadawać się ze swoim chłopakiem. Podejmij konstruktywną dyskusję. W ten sposób pokażesz im, że liczysz się z ich zdaniem. Na kąśliwe uwagi reaguj obojętnością lub żartobliwymi ripostami typu "lepszy byłby przystojny drań?". Postaraj się w takich sytuacjach nie podgrzewać atmosfery, lecz redukować napięcie. Pamiętaj, że "ale my się kochamy!" nie będzie stanowiło argumentu dla rodziców. Bardziej opisy sytuacji i zachowania/reakcji swojego chłopaka.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Co zrobić aby rodzice pozwolili mi jechać do chłopaka? Mam 17 lat, a mój chłopak 19. Mieszkamy 150 km od siebie. Rodzice nie akceptują tego związku ze względu na jego wygląd. Przez to nie pozwalają nam się spotykać. Nie widzieliśmy się już miesiąc i naprawdę bardzo chcemy się zobaczyć. On mówi żebym przyjechała do niego, a wręcz BŁAGA mnie o to. Co ja mam zrobić żeby rodzice mnie do niego puścili?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...