Skocz do zawartości
Forum

Czy moi rodzice muszą wiedzieć?


Gość p...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat, cierpię od 3 lat na bulimię, w tym momencie ataki mam codziennie, nie radzę sobie, płacze po nocach, wpadłam w dół, z którego nie mam ucieczki. Jak mogę sobie pomóc? Gdzie szukać pomocy? Czy moi rodzice muszą wiedzieć? Wstydzę się komukolwiek powiedzieć o swojej słabości, uzależnieniu. Co mam robić?

Odnośnik do komentarza
Gość Greenala

Jeżeli masz dobry kontakt z rodzicami byłoby dobrze gdybyś właśnie im powiedziała. Możesz na osobności mamie lub tacie, w zależności od tego z kim łatwiej Ci się rozmawia. Pewnie będą w szoku, że przez 3 lata niczego nie zauważyli, jednak mam nadzieję, że docenią Twoją szczerość i zaufanie.
Jeżeli jednak obawiasz się reakcji rodziców możesz spróbować odwiedzić szkolnego pedagoga. Nie przejmuj się, to żaden wstyd poprosić o pomoc, jasne bulimia nie jest zbyt glamour, ale ten problem niestety jest dość znany, więc powinnaś otrzymać odpowiednie wsparcie.
Najważniejsze, że Ty sama jesteś świadoma problemu, to pierwszy krok, żeby z tym skończyć!

Odnośnik do komentarza

Droga 16-latko, jeśli dostrzegasz, że Twój stan bardzo się pogorszył, koniecznie porozmawiaj z rodzicami o swoich problemach. Nie możesz tego bagatelizować. Samo nie przejdzie, nie będzie lepiej. Jeśli chcesz skorzystać z profesjonalnej pomocy, czy to lekarza psychiatry, czy psychologa, koniecznie musisz powiedzieć o zaburzeniach odżywiania rodzicom. Jesteś niepełnoletnia, więc żaden specjalista nie przyjmie Cię bez zgody i/lub obecności rodzica. Pozwól sobie pomóc i porozmawiaj szczerze z mamą albo tatą i rozważcie wizytę u specjalisty. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...