Skocz do zawartości
Forum

Jak utrzymać kontakt z bliskimi u 14-latki?


Gość j...u

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trudności z utrzymaniem kontaktów z innymi, część czuję się osamotniona. Mam wrażenie, że cały czas oddalam się od innych. Często porównuję się do rówieśników i krytykuję samą siebie. Mam niską samoocenę i boję się kontaktu z ludźmi. Nie mam prawdziwych przyjaciół. Często mam wrażenie, że wszyscy krytykują i porównują mnie do innych. Wszyscy dużo ode mnie wymagają. Próbuję sobie jakoś z tym radzić, ale robi się to coraz trudniejsze. Mam wrażenie, że nikt nie zwraca na mnie uwagi.

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Rozumiem, że doświadczasz poczucia osamotnienia. Czujesz się krytykowana przez innych ludzi, odsuwasz się od nich i jest Ci z tym wszystkim trudno.
Niestety, nie mogę dać Ci prostej rady jak z tym sobie radzić, zapewne jest wiele czynników wpływających na to, czego doświadczasz. Dopiero poznawszy je, można szukać rozwiązań dobrych dla Ciebie.
Proponuję Ci, żebyś udała się po pomoc do psychologa/psychoterapeuty pomagającego młodzieży w realnym świecie, żeby mógł Cię lepiej poznać i zrozumieć . W całej Polsce są różne ośrodki pracujące z młodzieżą bezpłatnie. Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic, to mogę Ci takie wskazać, jeśli tylko się odezwiesz.
Gorąco namawiam do skorzystania z pomocy specjalistów, pozwól sobie pomóc.

Powodzenia.
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska/

Odnośnik do komentarza
×
×
  • Dodaj nową pozycję...