Skocz do zawartości
Forum

Odpowiednia dieta dla 14-latki


Gość s...l

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przytyć? Witam, mam 14 lat, jestem dziewczyną. Mam ok. 160cm wzrostu i 39 kg. Od urodzenia taka jestem, nawet mój lekarz rodzinny stwierdził, że to u mnie dość normalne, a ja czuję się w swoim ciele bardzo dobrze. Ostatanio zaczęłam regularnie biegać jak również ćwiczę prawie codziennie do zawodów. Moja waga stoi w miejsu. Jak przytyć nie zmieniając figury i jak przybrać bardziej na mięśniach?

Odnośnik do komentarza

Jak tyle trenujesz i masz taką urodę, że jesteś szczupła to ciężko ci będzie nabrać masy mięsniowej, co nie oznacza, że jest niemożliwe.
Po pierwsze ogranicz treningi biegowe na rzecz ćwiczeń siłowych (z ciężarami dobranymi do Twoich możliwości) całego ciała. Więcej mięśni na nogach to lepsze bieganie.
Po drugie musisz zmienić dietę na bardziej "masową". Nie wiem jak dokładnie będzie to wyglądało w przypadku 14 latki, ale kulturyści chcąc przybrać na masie jedzą ok 2g białka na kg ciała, 5-7g węglowodanów na kg i jakoś 1g tłuszczy/kg. Skonsultuj się z jakimś instruktorem, trenerem, dietetykiem sportowym. Tu masz kilka miejsc, gdzie można odbyć darmowe treningi na siłowni z trenerem, więc można wypytać co i jak http://fitrabaty.com.pl/category/darmowe-wejsciowki-na-zajecia-sportowe/

Przewodnik po konkursach w internecie Zapraszam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...