Skocz do zawartości
Forum

Nadmierna potliwość!!


Raro3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Walczę z potliwością stóp. Trzy serie zabiegów jonoforezy nie pomogły tak bardzo jakbym chciał.

Przez ostatnie trzy tygodnie potliwość się zwiększyła.
Stopy pocą mi się tylko w butach. W klapkach, sandałach, skarpetkach czy na boso nie mam tego problemu.
Nie ma znaczenia czy buty są skórzane (wkładka też skórzana), czy sportowe (np. adidasy, trampki).

Pracę mam biurową, więc buty na nogach ponad 8h. Dodam, że w pracy najbardziej pocą mi się stopy - wpływa na to stres bądź długi czas w butach?

Co czynić? Gdzie się udać?

Odnośnik do komentarza
Gość Malinak

ja wiem o czym mowa, najgorzej zawsze było jak było mi ciepło, mi, nieważne czy zima za oknami czy lato. Posłuchałam porady odnosnie jonoferezy, ale muszę przyznać ze zaryzykowałam zakup zestawu do domowej "terapii" od pana który sam konstruuje takie zestawy i za 99zł sprzedaje na znanym portalu aukcyjnym. Dołąza płytę z filmikiem instruktazowym i moze ktoś sie oburzy ale ja za te 100 zł jestem szcześliwsza a komfort mojego zycia i funkcjonowania, obcowania z ludzmi zmieniła sie radykalnie. poniewaz mam to w domu to co jakiś zas powtarzam. Ta metoda daje 100% skuteczniosć, nie znam skutków ubocznych poza bardzo wysuszoną skórą dłoni i stóp. Ale warto:) proszę poszukac, ja polecam zdecydowanie:)

Odnośnik do komentarza

Witam.

Od około 4 lat dokucza mi nadmierna potliwość. Pojawiła się tak naprawdę znikąd. Tłumaczyłem to sobie na wiele sposobów. Myślałem, że może po prostu moja tusza ma jakieś znaczenie chociaż nadwagi nie mam ale dałem sobie porządny wycisk, wyrobiłem figurę, nie pomogło nic. W wieku około 17 lat miałem nadwagę a mimo to nawet kropla potu się ze mnie nie lała, teraz to jest po prostu nie do zniesienia. Zwyczajna pogoda, 25 stopni, słonecznie, przejdę 100 metrów i leje się ze mnie jak z kranu. Strasznie to jest uciążliwe bo w jakiś sposób zaczynam miewać dystans społeczny z jakiegoś wstydu[?]. Myślę o udaniu się do dermatologa (bo chyba do niego trzeba z takim problemem, prawda?) jednak chciałbym się podpytać czy dermatolog jest w stanie jakoś temu konkretnie zaradzić czy po prostu dostanę jakieś preparaty, które równie dobrze mogę kupić i teraz bez wizyty.

Odnośnik do komentarza

Skoro masz aparat do jonoforezy, to nie musisz wydawać pieniędzy na zabiegi, a nie było dołączonej instrukcji ? Z tego , co wiem , to w jednej serii należy wziąć 10 zabiegów. Już po pięciu , sześciu powinien się pojawić efekt. Jeżeli będziesz brał zabiegi jonoforezy , to nie musisz stosować antyperspirantów typu antidral , etiaxil. Jonoforeza jest lepsza niż perspiranty blokujące kanały potne. Oliwę magnezową robi się samemu z sześciowodnego chlorku magnezu zakupionego w aptece lub sklepie internetowym. Ma między innymi takie działanie jak podałam. Nie blokuje wydzielania potu , a na tym Ci w pierwszej kolejności zależy. Oliwa magnezowa stosowana przezskórnie uzupełnia niedobory magnezu. Możesz na ten temat poczytać.

Odnośnik do komentarza

Wraz z zestawem do przeprowadzenia jonoforezy jest instrukcja. Stosuje się do niej. Chciałem tylko wiedzieć czy może ktoś robi to inaczej. :-)
Potliwość występuje tylko na stopach.
Właśnie jestem po trzecim dniu zabiegu. Zobaczymy co będzie tym razem.

Czy jest jakiś sposób na pozbycie się bakterii z butów? Stopa w kontakcie z nimi automatycznie zaczyna się pocić. Czy po prostu trzeba się ich pozbyć i zakupić nowe?

@metenka - jakie tabletki?

btw. jak to się stało, że ktoś przejął mój temat? można to cofnąć/skasować?

Odnośnik do komentarza

Mam 15 lat i mam bardzo uciążliwy problem, polegający na wiecznie spoconych pachach. Czy to związane z okresem dojrzewania? Bo chciałabym coś z tym zrobić, ponieważ dosyć mnie to ogranicza, ale nie wiem czy w moim wieku są wskazanie jakiekolwiek blokery czy tabletki.

Odnośnik do komentarza

Zakładam nowy temat, ponieważ stary został przejęty przez innego użytkownika...
Link

Wraz z zestawem do przeprowadzenia jonoforezy jest instrukcja. Stosuje się do niej. Chciałem tylko wiedzieć czy może ktoś robi to inaczej. :-)
Potliwość występuje tylko na stopach.
Właśnie jestem po trzecim dniu zabiegu. Zobaczymy co będzie tym razem.
Czy jest jakiś sposób na pozbycie się bakterii z butów? Stopa w kontakcie z nimi automatycznie zaczyna się pocić. Czy po prostu trzeba się ich pozbyć i zakupić nowe?

@metenka - jakie tabletki?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 16 lat a od 3 zaczęłam się okropnie pocić. Problem mój dotyczy całego ciała, pleców, głowy, rąk, nóg, pach, klatki piersiowej, dodam również, że cierpi na to mój tata. Przez pewien okres czasu stosowałam tabletki Perspi Block, lecz bez efektów. Aktualnie używam Antidralu, lecz niezbyt mi to pomaga. Nie potrafię normalnie funkcjonować, nieważne czego bym nie robiła pot się ze mnie leje. Czy są jakieś metody na pozbycie się tego uciążliwego problemu?

Odnośnik do komentarza

Czyli to będzie ciężkie zadanie...

Rzecz w tym, że stopy pocą mi się tylko w butach. W klapkach, sandałach, skarpetkach czy na boso nie mam tego problemu.
Nie mam tego problemu z dłońmi bądź pachami, tylko stopy.
Nie jest to dziwne?

Gdzie mogę dostać 100% skarpety bawełniane? Czasem pisze, że 100% bawełna na nawet na 50% nie wygląda...
Na chwilę obecną kupuję w jednym z sportowych sklepów, co prawda nie są 100% bawełna, ale dają radę.

Czy buty skórzane za 100-150 PLN mają sens? Np. na allegro jest mnóstwo takich. Polska firma, materiał wkładki i zewnętrzny to skóra naturalna.

Miłego wieczoru :-)

Odnośnik do komentarza

A dlaczego nie ccc,mają tam różnych producentów...,nie znam się na butach męskich...,
wpisz w wyszukiwarkę np.,znani dobrzy producenci butów męskich skórzanych i opinie o nich,w jakim sklepie kupisz ,już jest mniej ważne,
a tak naprawdę, to sam musisz się przekonać do jakieś marki.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...