Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Madda77

kamica nerkowa przyczyny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Madda77

Dzień dobry, mam pytanie. Jakie są przyczyny kamicy nerkowej. Kiedy wpisałam to pytanie w wyszukiwarkę, wyskoczyło sporo informacji, ale nie wiem czy są prawdziwe. U mojego brata zdiagnozowano właśnie kamicę nerkową i chciałabym mu jakoś pomóc. Czy można wyeliminować przyczyny? Wtedy leczenie będzie łatwiejsze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyczyny kamicy:
1. odwodnienie ustroju prowadzące do zagęszczenia moczu i przez to do wytrącania się składników będących jądrem kamieni - zbyt mała ilość wypijanych płynów, szczególnie w okresie zwiększonego zapotrzebowania, jak wysiłek fizyczny, upał, gorączka, biegunka czy wymioty.
2.dieta bogata w białko i minerały, będące budulcem kamieni,
3. niektóre leki i schorzenia (zaburzenia hormonalne, jak np. nadczynność przytarczyc), sprzyjają powstawaniu kamieni.
4. zaburzenia w odpływie moczu i jego zastój w obrębie dróg moczowych - wrodzone wady anatomiczne (np. zwężenie przejścia miedniczkowo-moczowodowego), jak i schorzenia nabyte (urazy, operacje w obrębie układu moczowego).
5. wady genetyczne zaburzające gospodarkę jonowo-metaboliczną, widoczne w rodzinnym występowaniu kamicy.
5. zakażenia w drogach moczowych.

Zobacz mój profil na ranking.abcZdrowie.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...