Skocz do zawartości
Forum

kamica nerkowa przyczyny


Gość Madda77

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Madda77

Dzień dobry, mam pytanie. Jakie są przyczyny kamicy nerkowej. Kiedy wpisałam to pytanie w wyszukiwarkę, wyskoczyło sporo informacji, ale nie wiem czy są prawdziwe. U mojego brata zdiagnozowano właśnie kamicę nerkową i chciałabym mu jakoś pomóc. Czy można wyeliminować przyczyny? Wtedy leczenie będzie łatwiejsze?

Odnośnik do komentarza

Przyczyny kamicy:
1. odwodnienie ustroju prowadzące do zagęszczenia moczu i przez to do wytrącania się składników będących jądrem kamieni - zbyt mała ilość wypijanych płynów, szczególnie w okresie zwiększonego zapotrzebowania, jak wysiłek fizyczny, upał, gorączka, biegunka czy wymioty.
2.dieta bogata w białko i minerały, będące budulcem kamieni,
3. niektóre leki i schorzenia (zaburzenia hormonalne, jak np. nadczynność przytarczyc), sprzyjają powstawaniu kamieni.
4. zaburzenia w odpływie moczu i jego zastój w obrębie dróg moczowych - wrodzone wady anatomiczne (np. zwężenie przejścia miedniczkowo-moczowodowego), jak i schorzenia nabyte (urazy, operacje w obrębie układu moczowego).
5. wady genetyczne zaburzające gospodarkę jonowo-metaboliczną, widoczne w rodzinnym występowaniu kamicy.
5. zakażenia w drogach moczowych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...