Skocz do zawartości
Forum

Mycie odbytu


Gość Antek 55

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Antek 55

•Temat wstydliwy ale ważniejszy niż mycie twarzy!!!! gdyż dupa nie upomni się o pielęgnację, ale odwdzięczy się hemoroidami, które nieleczone mogą zrakowacieć!!!!!!!
Mycie odbytu po każdej defekacji (wyrobić nawyk oddawania stolca rano, w domu, by mieć warunki do zabiegów higienicznych; urządzenie do tych zabiegów nosi nazwę BIDET ). Osoby, które nie mają bidetu a podcierają odbyt papierem, powinny wiedzieć jak to robić, by nie rozmazać resztek gówna w okolicy odbytu. Metoda: z kilku płatków papieru toaletowego zrobić „kulkę” i taką „kulką” zetrzeć resztki kału ciągnąc kulkę w stronę moszny u mężczyzn lub pochwy u kobiet. W przeciwnym razie jednym płatkiem papieru można tylko rozmazać gówno i stworzyć wrota bakteriom i z biegiem czasu hemoroidom!!!!!
• Mycie sromu, prącia przed i po każdym stosunku płciowym, gdyż śluz z pochwy i męskie nasienie są doskonałymi pożywkami dla bakterii.
• Mycie całego ciała po każdym wysiłku fizycznym (sport, praca fizyczna),i przy okazji hartowanie go wodą o zmiennej ciepłocie, a na koniec prawie zimną, poczynając od stóp w górę aż do krocza, od dłoni po barki, twarz i szyję.
• Zażywać kąpieli przy każdej okazji, dla relaksu i zdrowia.
Higiena jest najtańszym środkiem na zdrowie. Mydło oprócz usuwania brudu ma także właściwości bakteriobójcze.
Ponieważ bakterie mnożą się przez podział co 20` dając ogromne ilości (np. ze 100 000 bakterii po 1 godzinie jest ich już 800 000 sztuk, a po 6 godzinach 26 000 000 000 sztuk, inaczej 26 miliardów), czystość ww. miejsc jest istotna, jest wręcz koniecznością biologiczną.
W przypadku zlekceważenia infekcji, w organizmie może namnożyć się tyle bakterii, że nawet duże dawki antybiotyków nie będą w stanie zlikwidować choroby, bariera immunologiczna organizmu będzie bezsilna, lekarz też będzie bezradny!
A gdzie cena bólu, ryzyka śmierci, a gdzie uroda, wydolność fizyczna, psychiczna, niezbędna zwłaszcza w młodości.

Odnośnik do komentarza
Gość marzenka 13

Witam,
mam 13 lat, przejęłam się hemoroidami, a nie mamy w domu bidetu, i postanowiłam wytrzeć dokładnie d*pę. Okazało się, że palce przebiły papier i umazałam się gównem. Jak to wreszcie mam robić, by nie umazać się gównem. Dziękuję za skuteczne podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Gość pan doktor

co to do ch*ja pana, nikt z PT Forumowiczów dupy nie myje, i nikt nie ma żadnych uwag co do konsekwencji złego podcierania tyłka? Ostrzeżenie: możecie pójść w ślad Amerykanów, którzy są rekordzistami świata w ilości stomii.

Odnośnik do komentarza
Gość KrysiaMarysia

za mam taki patent, nie używam papieru toaletowego tylko chusteczek higienicznych, chusteczkę nawilżam kremem do rąk (mam w torebce) lub płynem do demakijażu lub balsamem do ciała, oliwką dla niemowląt, a jak nie mam nic pod ręką to chusteczki zwilżam ciepłą wodą i wycieram się tymi chusteczkami, mam tylko wątpliwość czy stosowanie kosmetyków w tym miejscu nie jest w jakiś sposób szkodliwe

Odnośnik do komentarza
Gość KrysiaMarysia

gotowy nawilżany papier toaletowy oraz chusteczki nawilżane dla dzieci które można kupić w sklepach kompletnie się nie sprawdzają, lepiej samemu zwilżyć chusteczki higieniczne. Wyrzucam je później do kosza by nie zapychać toalety

Odnośnik do komentarza
Gość JasiaBasia

~KrysiaMarysia
gotowy nawilżany papier toaletowy oraz chusteczki nawilżane dla dzieci które można kupić w sklepach kompletnie się nie sprawdzają, lepiej samemu zwilżyć chusteczki higieniczne. Wyrzucam je później do kosza by nie zapychać toalety

JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ
Coś takiego jest dostateczne w podróży gdzie nie ma wody i możliwości podmycia odbytu, ale gdy są możliwości, to jest to tania i leniwa głupota!!! Po takim podtarciu wsadź leciutko palec w okolicę lub nawet do odbytu i później pod nos. Zapach gówna wprawi Cię w mdłości. A ów smród jest informacją, że siedzą tam jeszcze bakterie kałowe. Wniosek jedyny: po defekacji konieczne umycie odbytu wodą i mydłem, po umyciu hartowanie.

Odnośnik do komentarza
Gość Jasia 50

Droga Krysiu, skoro tak zachwalasz owe "intymne chusteczki", to pewnie po upojnym seksie, wyciekającą spermę też ścierasz ze swojej cipki, tak? Ja tak raz spróbowałam, bo wody w kranie brakło, i na drugi dzień o mało ze wstydu nie padłam, bo ktoś zawołał za mną: oooo, fabryka śledzi poszła.

Odnośnik do komentarza

Coś albo ktoś usunął kilka merytorycznych postów. Postów udowadniających, że płaskim papierem można tylko rozmazać gówno na dupie, że jedynie poprawna jest kulka zrobiona z kilku kawałków papieru toaletowego, i podcieranie z góry w stronę moszny/pochwy, zatrzymując kulkę tuż za anusem. Tuż za anusem, by nie zamazać kałem moszny lub warg sromowych!!!!! Po takim podtarciu dopiero zmycie koniecznie wodą śladowych ilości kału.

Odnośnik do komentarza

stolec jest twardy, to praktycznie nie zostawia kału na anusie i wystarczy 1 płatek papieru, ale gdy stolec jest rzadki, to 1. płatkiem tylko rozmaże się resztki kału!!!! Musi być koniecznie kulka zrobiona z kilku płatów papieru.
Wniosek:
warto zadbać o prawidłowy stolec, wtedy mniej papieru pójdzie i sranie będzie tańsze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A nie wspomnę o kosztach leczenia hemoroidów, z powodu złego podcierania dupy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...