Skocz do zawartości
Forum

Ból piszczeli przy bieganiu.


Gosia1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, biegam od połowy marca, wcześniej praktycznie nie uprawiałam sportu, ale duuuużo chodziłam. Ból pojawił się niedawno, podczas biegu wręcz pali mięśnie, które wydają się być spięte, przykurczone. Boli mnie chyba mięsień piszczelowy przedni. Uczucie spięcia obejmuje też kostki. Przyznaję, ze biegłam na siłę, ból trochę minął, ale odczuwałam przez kilka dni dyskomfort w łydkach. Zrobiłam tygodniową przerwę, jednak dzisiaj już po 2km zaczęło boleć bardziej i przerwałam...
Czy to może być stan zapalny? Lepiej dać odpocząć mięśniom czy je rozciągać? Kupiłam nawet lepsze buty, mają mega amortyzację. Wydaje mi się, że jest w nich ciut lepiej.
Biegam po drodze w lesie - utwardzona żwirowa.

Odnośnik do komentarza

Na początek zacznij się regularnie rozciągać, w szczególności zwróć uwagę na mięśnie przedniej i tylnej strony łydki. Możesz również zastosować foam rolling. Uważaj - na początku rolowanie mięśni może być bolesne, ale opłaci się wysiłek i będziesz w stanie zauważyć różnicę już po pierwszej sesji.
Pamiętaj również o rozgrzewce przed treningiem. Wielu sportowców zapomina o niej i w następstwie czego pojawiają się rożne kontuzje i przeciążenia. Dobrym przykładem dla Ciebie byłoby włączenie marszobiegów - początkowo zacznij od 2 minut marszu i 1 minuty truchtu (łącznie ok 20 minut). Z czasem zwiększaj czas trwania biegu i jednocześnie skracaj marsz.
Kolejnym przykładem autoterapii, która moim zdaniem pomogłaby Tobie są produkty Acuball . Są to rożnej wielkości piłeczki i wałki do rolowania tkanek, które dodatkowo można podgrzać w mikrofali lub ciepłej wodzie. Dzięki temu zadziałasz dodatkowym bodźcem na obolałe miejsce.

Na załączonych filmikach w prosty sposób pokazane jest jak sobie poradzić z bólami w obrębie piszczeli z wykorzystaniem Acuball.


Jednakże najlepszym rozwiązaniem w Twojej sytuacji byłaby wizyta u dobrego fizjoterapeuty. Po opisie Twoich dolegliwości można wywnioskować, że potrzeba jest u Ciebie zastosowania terapii tkanek miękkich w celu poprawy ruchomości i elastyczności mięśni, co w konsekwencji przyniesie ulgę w bólu i pozwoli kontynuować biegi. Pamiętaj, że najważniejsza jest trafna diagnoza i prawidłowo doprana terapia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...