Skocz do zawartości
Forum

Co zastosować na wypadające włosy?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat i strasznie wypadają mi włosy, są dosłownie wszędzie!;( Wystarczy że przejadę ręką po włosach i już zbieram je ze sobą.. Nie mam już ponad połowy swojej początkowej objętości kucyka, nie wiem co robić. Próbowałam już chyba wszystkiego, różnego rodzaju wcierki, sok z brzozy, witaminy, piłam skrzyp i pokrzywę i dalej nic. Mama oczywiście myśli że przesadzam i że to normalne, ale niedługo dojdzie do tego że będę miała trzy włosy na krzyż. Proszę o jakieś porady:( co mogę kupić i pomoże?

Odnośnik do komentarza

Doskonały jest olej z czarnuszki, na początek przez około 4 tyg , duża łyżkę od zupy 2 razy dziennie przez 2 tyg, potem 1 łyżka dziennie. Pijemy olej cały czas, kończy sie, kupujemy następny, 3 razy w tyg. Nanieść na skore głowy olej, delikatnie wmasować, zakręcić ręcznikiem, po 30 min do 50 min umyć, nie używać żadnych chemicznych odzywek.
Kuracja musi pomoc, mojemy mężowi, który miał spora łysinę zaczęły odrastać włosy, jestem pod wrażeniem

Odnośnik do komentarza

Trudno stawiać tak diagnozę, ale ja zwrócę uwagę, że też stres trzeba brać pod uwagę. Tak czy inaczej, dobrze by było zgłosić się do specjalisty. Jak trafiłam w końcu do gabinetu medycyny estetycznej, to polecono mi mezoterapię z Pilnest body - i to był strzał w dziesiątkę :)

Odnośnik do komentarza

Niestety mam ten sam problem... Próbowałam naturalnych sposobów, aż w końcu poszłam do zaprzyjaźnionej apteki i poleciła mi produkty Dermastic. Mija drugi tydzień i jest dobrze :) Mam nadzieję, że w końcu przestanę tracić włosy.

Odnośnik do komentarza
Gość marcheffka

Mi włosy nie tyle wypadają, co się łamią, są suche od suszenia i prostowania, ale bez tego nie mogę rozpuszczać włosów, bo strasznie się puszą. Myślę, że jak zmienię sprzęt do stylizacji na jakiś nowocześniejszy to będzie lepiej. Tylko na co zwracać uwagę przed zakupem? Co dobra suszarka czy prostownica powinny mieć i robić, żeby jak najmniej niszczyć włosy?

Odnośnik do komentarza

Na pewno regulacje temperatury, w suszarce przydaje się jonizacja, regulacja nawiewu. Fajne są też te nowe sprzęty babyliss z linii digital sensor. Mają takie czujniki, które same sobie dobierają temperaturę do rodzaju włosów. Taką stylizacją na pewno włosów nie zniszczysz.

Odnośnik do komentarza

Zazwyczaj włosy wypadają na skutek braku witamin i mikroelementów w diecie. Na pewno warto sprawdzić, czy to jest przyczyną wypadania włosów. Witaminy możesz przyjmować w formie jelly bear hair. To żelki w kształcie miśków, zawierające witaminy i minerały, które zapobiegają wypadaniu włosów, wzmacniają je i wspomagają odbudowę. Żelki są przyjemniejsze w stosowaniu od zwykłych tabletek.

Odnośnik do komentarza
Gość marchefka

Zbadaj tarczycę, jeśli wszystko będzie w porządku, to pewnie to kwestia pielęgnacji. U mnie suplementy i delikatne kosmetyki nie wystarczyły, włosy dalej wypadały. Uznałam, że chyba je za bardzo je katowałam suszarką i prostownicą, których używałam codziennie. Zmieniłam sprżet na nowy, lepszej jakości, który dopasowuje się do moich włosów i róznica jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Gość Roslinska

Po pierwsze warto zastanowić się nad tym z jakiego powodu włosy wypadają. Bo na pewno nie wypadają bez przyczyny. Jakiś powód musi być. Może być to:
stres
niedobór witamin i mikroelementów
złe odżywianie się
problemy hormonalne
ewentualnie nieodpowiednia pielegnacja

Metod leczenia jest bardzo wiele od leków, po zabiegi, a kończąc na przeszczepie włosów, który jest wykonywany w tych lepszych gabinetach:
https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/przeszczep-wlosow-metoda-fue/

Myślę,ze warto jest wybrać się do specjalisty i dopytać się do polecają.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...