Skocz do zawartości
Forum

Czy to są blizny po pryszczach?


krystian555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem siedemnastoletnim chłopakiem i ostatnimi czasy zaobserwowałem dość poważny kłopot z moją cerą. Od lat była ona niedoskonała, trądzik się pojawiał i znikał. Bywały nawet momenty, kiedy nie występował on u mnie praktycznie w ogóle, a i nie zwracałem uwagi na sposób odżywiania, nic w tym rodzaju. Od około trzech tygodni nie jem w ogóle cukru, przestawiłem się na coś pomiędzy dietą ketogeniczną a low carb - bardzo ograniczam spożycie węglowodanów, staram się je zastąpić sporą ilością tłuszczy i białka. Niestety zauważyłem, że mimo wszystko, moja cera wygląda coraz gorzej. Nigdy wcześniej nie zauważałem na swojej twarzy żadnych blizn potrądzikowych. Około dwóch dni temu przez przypadek zdrapałem "wyschniętego" już pryszcza, naskórek właściwie sam już schodził. Na następny dzień zauważyłem w tym miejscu dość spore wgłębienie, które mnie zdziwiło, bo jak wspomniałem, nigdy z bliznami nie miałem kłopotu.
Wygląda to tak, jak na zamieszczonych zdjęciach. Dwa podobne wgłębienia posiadam jeszcze na policzku, jednak nigdy wcześniej nie zwracałem na nie uwagi. Nie wiem, skąd się one wzięły, dopiero teraz zauważyłem, jak bardzo są widoczne. Jeszcze jakiś czas temu, nawet po zdrapaniu bądź wyciśnięciu pryszcza nie miałbym żadnego śladu, dlaczego miałby on powstać akurat teraz? Według mnie, te wgłębienia nie wyglądają jak typowe blizny potrądzikowe, wygląda to trochę tak jakby ktoś odcisnął na mojej skórze coś ostrego i właśnie po tym została blizna, ale może lepiej poczekam na opinię kogoś, kto ma o tym jakieś szersze pojęcie. Trochę dziwne wydaje mi się to, że takie wgłębienie pojawiło mi się z dnia na dzień, zaczerwienienie jest minimalne, a ślad duży. Przepraszam też za słabą jakość zdjęć, tylko coś takiego udało mi się uzyskać.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i życzę miłego dnia.

monthly_2017_04/czy-to-sa-blizny-po-pryszczach_4695.jpg

monthly_2017_04/czy-to-sa-blizny-po-pryszczach_4696.jpg

monthly_2017_04/czy-to-sa-blizny-po-pryszczach_4697.jpg

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,

Podstawą doboru odpowiedniego leczenia jest konsultacja ze specjalistą. Proszę się udać do kliniki medycyny estetycznej. W przypadku blizn atroficznych, zanikowych czyli takich jakie występują u Pana dobrze sprawdzają się zabiegi z wykorzystaniem laserów frakcyjnych. Jeśli w dalszym ciągu powstają na skórze nowe zmiany, w pierwszej kolejności należy się nimi zająć np wykonując wyciszające i antybakteryjne zabiegi laserowe (polecam laserowy peeling węglowy laserem Q-Switch oraz laser Gemini- zabieg antybakteryjny). Ważna jest również odpowiednia pielęgnacja domowa, dostosowana do rodzaju cery i jej problemu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Niestety tak, właśnie dlatego nie należy ich wyciskać! U mnie trądzik pozostawił o wiele głębsze blizny i przebarwienia, których pozbyłam się dzięki laseroterapii i innym profesjonalnym zabiegom na trądzik, osobiście mogę polecić ci Klinikę Krajewski - jeśli chcesz wiedzieć coś więcej to pisz śmiało :) i nie martw się na zapas

Odnośnik do komentarza
Gość KarolinKa90

Ja niestety walczyłam długi czas z bliznami po trądziku, ale w końcu zdecydowałam się na laserowe leczenie. Znalazłam klinikę Esderm we Wrocławiu, i dzięki nim pozbyłam się mojego największego kompleksu. Przyznam, że miejsce jest bardzo przyjemne, bo pomimo moich obaw wszystko mi wytłumaczyli i uspokoili. Gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza

To jednak blizny, jak chcesz się ich całkiem pozbyć to dobrym rozwiązaniem będzie laser frakcyjny. Miałam taki zabieg robiony w klinice Esderm we Wrocławiu, bo mój trądzik naprawdę był cięzki i zostały mi brzydkie blizny. Teraz zniknęły na szczęście

Odnośnik do komentarza
Gość ViviaAnna

Wydaje mi się, że to mogą byc blizny po pryszczach. Radziłabym Ci zająć się regularnym peelingowaniem cery. Zacznij może od peelingów enzymatycznych na zmianę z gruboziarnistymi ok 3 razy w tygodniu żeby nie podrażnić cery. Bardzo dobry, taki, który mogę polecić to Bielenda SKIN SHOT Peeling enzymatyczny Rice Powder. Delikatny,a le super spełnia swoją rolę.

Odnośnik do komentarza

Blizny po trądziku potrafią być naprawdę szpecące... Ja na szczęście odpowiednio wcześnie trafiłam do dra Rosińskiego z Aestetic Clinic w Poznaniu i rozpoczęłam terapię laserem. Dziś mogę się cieszyć duuuużo lepszą kondycją skóry. Szczerze polecam doktora, świetny specjalista. Na stronie https://wrosinski.pl/ wszystkie info znajdziecie :) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...