Skocz do zawartości
Forum

Jak leczyć bolesne zaparcia?


Gość g...l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Basienka_L

Jak córka miała anemię, to musiałam podawać jej żelazo, które powodowało okropne zaparcia. Lekarz zalecił doraźnie eva/qu bambini w czopkach, bo można stosować w dłuższym okresie czasu bez skutków ubocznych. Te czopki są też w wersji dla dorosłych. Działają do 15 min od aplikacji i nie powodują żadnych dolegliwości bólowych.

Odnośnik do komentarza

Na Goko mam spokój. Tzn. muszę tego używać, żeby przybierać odpowiednią pozycję przy wypróżnianiu i mam święty spokój. Jak na razie wszystko poszło w dobrym kierunku. Właśnie na tym mi zależało. A jak było u was? Naszukałam się masakrycznie długo odpowiedniego rozwiązania, ale chyba to nie jest wyłącznie mój problem, co nie?

Odnośnik do komentarza

Metody są różne, zależy jak zaawansowany jest problem. Najlepiej to się wybrać do proktologa, zbada i oceni co dalej. Ja byłam na wizycie w Ober Clinic u dr Anny Wiączek. Lekarza z takim podejściem to każdemu polecam, niepotrzebnie tyle się stresowałam. Pani doktor przeprowadziła u mnie zabieg skleroterapii hemoroidów w znieczuleniu miejscowym. Trwał jakieś 15 minut i po zabiegu od razu normalnie funkcjonowałam. Potem tylko kontrola po kilku dniach i oczywiście ważna profilaktyka, czyli odpowiednie odżywianie i ruch.

 

Odnośnik do komentarza

Goko pomaga. To służy do obrania prawidłowej pozycji przy wypróżnianiu - tzn. w kucki. U mnie to dało ogromną zmianę na plus. W sensie - problemy całkowicie zniknęły. Nagle zrobiło się normalnie, przestało boleć, ustąpiły dolegliwości. A wcześniej każde wypróżnianie było dla mnie prawdziwą masakrą. Nikomu czegoś takiego nie polecam. To było dla mnie naprawdę ciężkie. 

Odnośnik do komentarza

Wiecie oczywiście,że zaparcia najczęściej spowodowane sa przez tryb życia? Przez niewielka ilośc ruchu oraz nieodpowiednie odżywianie się? 
Nie wiem czy jest konieczność od razu lecieć do lekarza kiedy w wiekszości przypadków wystarczy zmiana diety na taką z większą ilością błonnika, zjedzenie kilku suszonych śliwek czy zrobienie sobie naparu z ziół. Najskuteczniejsze zioła to:
senes
mięta
melisa

Dobrej jakości błonnik w ofercie ma Aura Herbals https://auraherbals.pl/ Na stronie mozna sobie poczytać. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...