Skocz do zawartości
Forum

odgniecenia na skorze o czerwone slady


Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 miesiecy mam problem ze skora,kazdy lekarz mowi co innego.
gdy budze sie rano to po kilku sekundach robi mi sie strasznie goraco,musze sie odkryc i dodatkowo jestem czerwona w miejscach gdzie dotykalo mnie nieco mocniej ubranie,moja skora jest bardzo pognieciona,mija to po ok pol godzinie.w dzien tez wszystko mi sie strasznie odgniata (tyle,ze nie jestem cala czerwona)a tak jeszcze niedawno nie bylo.pije duzo wody i herbatek ziolowych. nie zmienialam diety,wlosy mi nie wypadaja,paznokcie sa normalne.
nerki,mocz,watroba,ob,morfol,albuminy,ekg,echo,usg w normie,jedynie mam unormowana niedoczynnosc tarczycy,niskie zelazo (40),pogesteron 34 (1-20 norm) ale ginekolog mowi ze to nic zlego.
prosze o pomoc bo jestem przerazona za kazdym razem gdy wstaje rano. i nie jest to normalne bo 3 miesiace temu tak nie mialam.
czy ktos ma pomysl co moze byc tego przyczyna? gdzie isc,jakie badania zrobic??? mam 34 lata.

monthly_2017_03/odgniecenia-na-skorze-o-czerwone-slady_4562.jpg

monthly_2017_03/odgniecenia-na-skorze-o-czerwone-slady_4563.jpg

monthly_2017_03/odgniecenia-na-skorze-o-czerwone-slady_4564.jpg

monthly_2017_03/odgniecenia-na-skorze-o-czerwone-slady_4565.jpg

Odnośnik do komentarza

Dowiedziałam się, ze te odgniecenia tzn wgłębienia w ciele po ubraniach, pościeli, zegarku itp to objaw zatrzymywania wody w organiźmie. Badałam nerki, wątrobę, albuminy i niby wszystko ok. Nadal nie wiem czemu te ślady się robią czerwone i skąd uderzenia gorąca. Wyczytałam że również moge mieć kandydozę- przerost grzyba Candida Albicans w organiźmie. Normalnie ten grzyb występuje w jelicie grubym jako oportunista ale czasami jest jego przerost i wtedy zaczynają się problemy.Dzieje się to na skutek stresu, złej diety + antybiotyków które zabijają symbiotyczne bakterie i w ich miejsce rozwija się grzym. Mnie przed tym wszystkim faszerowali doxycykliną która jest silnym antybiotykiem a nie kazali brać żadnego dobrego pro+prebiotyku tylko dostałam jakiś kiepski z małą ilością bakterii. Będę dalej drążyć temat i jak coś znajde to napisze.
Radzę poczytać o tej kandydozie. JA mam 90% objawów a strasznie trudno się tego pozbyć. Nie jest to zaraźliwe.

Odnośnik do komentarza
Gość Tez Tak Mam

Mam odgniatanie skory
wypadanie włosów
łupież
osłabienie mieśni
mrowienia
drzenie
strzelajace stawy
czasem dziwne bole tam gdzie wezły chłonne
nocne poty
bezsenność
co to moze byc
miałem badania na wirusy,markery,morfologie,ob mri głowy tk klatki usg jamy brzysznej i wezlow i nic nie znalezli
a czuje się coraz gorzej :(

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.05.2019 o 13:12, Gość Tez Tak Mam napisał:

Mam odgniatanie skory
wypadanie włosów
łupież
osłabienie mieśni
mrowienia
drzenie
strzelajace stawy
czasem dziwne bole tam gdzie wezły chłonne
nocne poty
bezsnność
co to moze byc
miałem badania na wirusy,markery,morfologie,ob mri głowy tk klatki usg jamy brzysznej i wezlow i nic nie znalezli
a czuje się coraz gorzej ?

 

W dniu 27.05.2019 o 13:12, Gość Tez Tak Mam napisał:

Mam odgniatanie skory
wypadanie włosów
łupież
osłabienie mieśni
mrowienia
drzenie
strzelajace stawy
czasem dziwne bole tam gdzie wezły chłonne
nocne poty
bezsenność
co to moze byc
miałem badania na wirusy,markery,morfologie,ob mri głowy tk klatki usg jamy brzysznej i wezlow i nic nie znalezli
a czuje się coraz gorzej ?

Najprawdopodobniej prowadzi Pan niezdrowy, siedzący tryb życia i nieodpowiednią dietę. Radziłabym zacząć od poprawy tych dwóch aspektów i udać się do lekarza dopiero, gdy to nie pomoże. Pozdrawiam i spokojnie ? każdy się niestety czasem zaniedba ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Ja mam to samo. Skóra w dotyku jest ogólnie też inna. Cała dosłownie robię się czerwona. Byle potarcie odbija się na skórze identycznie jak zdjęcia na górze. Uderzenia gorąca, suchą skórą, wypadanie włosów. Robiłam wszystkie możliwe badania. Wszystko jest ok. W kierunku chorób układowych również. Dermatolog, alergolog, endokrynolog rozkładają ręce gdyż wszystko jest ok. Wyszła mi tylko borelioza ale jest niby wyleczona bo brałam antybiotyk. Ale mimo tego zmiany nadal są. Odbiera mi to chęć do życia. Nie wiem gdzie jeszcze szukać pomocy. Coś wiadomo co to może być?

Odnośnik do komentarza

U mnie takie zmiany zaczęły się pojawiać kiedy miałam wysoką prolaktynę, z przysadką ,  problemy z androgenami i spadki progesteronu. U facetów też są takie problemy hormonalne androgenowe, prolaktynowe. Te hormony wpływają tez na pracę kortyzolu, naderczy. Ja jestem kobietą ale u mnie zaczęły sie takie pierwsze objawy właśnie przed menopauzą. Suchość oczu, nadpotliwość. Miałam zaburzenia ukladu nerwowego autonomicznego. 

Odnośnik do komentarza
Gość Swistakejro
W dniu 6.03.2017 o 18:28, swistakejro napisał:

Od 2 miesiecy mam problem ze skora,kazdy lekarz mowi co innego.
gdy budze sie rano to po kilku sekundach robi mi sie strasznie goraco,musze sie odkryc i dodatkowo jestem czerwona w miejscach gdzie dotykalo mnie nieco mocniej ubranie,moja skora jest bardzo pognieciona,mija to po ok pol godzinie.w dzien tez wszystko mi sie strasznie odgniata (tyle,ze nie jestem cala czerwona)a tak jeszcze niedawno nie bylo.pije duzo wody i herbatek ziolowych. nie zmienialam diety,wlosy mi nie wypadaja,paznokcie sa normalne.
nerki,mocz,watroba,ob,morfol,albuminy,ekg,echo,usg w normie,jedynie mam unormowana niedoczynnosc tarczycy,niskie zelazo (40),pogesteron 34 (1-20 norm) ale ginekolog mowi ze to nic zlego.
prosze o pomoc bo jestem przerazona za kazdym razem gdy wstaje rano. i nie jest to normalne bo 3 miesiace temu tak nie mialam.
czy ktos ma pomysl co moze byc tego przyczyna? gdzie isc,jakie badania zrobic??? mam 34 lata.

monthly_2017_03/odgniecenia-na-skorze-o-czerwone-slady_4562.jpg

monthly_2017_03/odgniecenia-na-skorze-o-czerwone-slady_4563.jpg

monthly_2017_03/odgniecenia-na-skorze-o-czerwone-slady_4564.jpg

monthly_2017_03/odgniecenia-na-skorze-o-czerwone-slady_4565.jpg

Udało Sie znalezc przyczyne?

Odnośnik do komentarza

Też mam taką przypadłość.  W 2020 r od marca do grudnia na clatrze przerwa około 1.5 roku i od miesiąca znów to samo . Tylko , że mnie te odciśnięte miejsca dodatkowo swedza. Z robionych testów wyszło uczulenie na własną surowice i koniec badań. W dalszym ciągu nie wiem co wywołuje te uciążliwe objawy. ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...