Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić po naświetleniu oczu podczas spawania?


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli są w domu krople nawilżające do oczu, to jak najczęściej je zakraplać. Robić często zimne okłady bezposrednio na powieki oraz na czoło i kark. Można zrobić kompres np. ze świetlika, herbaty czarnej. Zgasić światło w pokoju. P/bólowo można zażyć np. paracetamol albo ibuprofen.
Znam problem, bo mój chłopak miał tak kilka razy, ale skutecznego sposobu za bardzo nie znam. Na pocieszenie moge powiedzieć, że jutro powinno już przejść, bo z reguły takie objawy pojawiają się na drugi dzień po spawaniu i trwają mniej więcej dobę.

Odnośnik do komentarza

Ja znam ten problem dość dobrze, raczej znałem.. pomaga definitywnie i w ciągu 3 - 4 minut;
Nalać około 30 ml wody do garnka, zagotować, żeby wrzała około 7-8 minut, następnie wrzucić kawałek ( łyżkę masła) wymieszać i dodać łyżkę cukru.
Całość schłodzić w lodowce aby było zimne i polać sobie dwa największe palce u nóg ( Paluchy )
Działa i stosuje od lat.
Walnąć browar 1 lub 2 i kimono.
Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Gość Piotrekspawacz

Naswietlone oczy to nic innego jak goraczka oczu. Ja spawajac punktowo (lapiac elementy), czasem sobie naswietle oczy. Lod w scierce badz reczniku i schladzac oczy, lub kak jiz ktos pisal krople do tego. Ziemniak pomaga, ale wysusza oczy a ke trzeba nawilzac.

Odnośnik do komentarza

Uszkodzony-oparzony nabłonek rogówek PLO. Wymaga kropli z antybiotykiem co 2 godz. np Tobrex i żel regenerujący np Corneregel co 2 godz lub krople z panthenolem np. Bepanthen eye co 2 godziny. + zimne okłady na oczy.nie ziemniaki. co to za pomysł? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam tak czytam i czytam sluchajcie naswietlone oczy to utrapienie spawaczy niekiedy tak mamze jakis cymbal nie odgrodzi sie parawanem i skutki czuc dopiero w nocy tak jak teraz .... Najlepiej nawilzyc kroplami i w sumie obojetnie jakie krople zaparzyc ziele swietlika polozyc na oczach i przykryc mokrym recznikiem albo pomoze tak bys mogl zasnac albo nie wszystko zalezy od tego w jakim stopniu masz wypalone rogowki mi kiedys nic nie pomagalo z bólu sie skrecalem... Calkiem nigdy nie przejdzie meczarnia okolo 6h...slyszalem cos o kroplach do oczu tj.uzywa sie ich jak sie dostanie gazem pieprzowym po oczach ponoc bardzo pomagaja alenigdy nie sprawdzalem;)

Odnośnik do komentarza

Pół szklanki wody i łyżka octu w takim roztworze namoczyć mały ręcznik i zrobić okład. Potrzymać chwilkę, nawet po zdjęciu okładu chłód utrzymuje się jakieś 15 minut (okład można trzymać lub na chwilę przecierać delikatnie powieki co 15 -20minut jeżeli ktoś ma problem z zatokami), ewentualnie  torebki zaparzonej herbaty . Z okładami z lodu bym uważała można rozwalić zatoki. Pomagają też krople lub maści ze świetlikiem ale te nie zawsze się ma pod ręką.

 

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam! Ostatnio tez miałem problem z naświetlonymi przy spawaniu oczami. Piekły jak cholera. Okulista zalecił mi Keratostill. Od razu pomogło. Stosuję go też jak mnie oczy wieczorem pieką.. bardzo pomaga

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Chwile po spawaniu czuć już że coś jest nie tak- taki piasek w oczach. Wiec jak się spodziewasz niedobrego. Zasłon jak "pirat" jedno oko niech se już odpoczywa. Teżba unikać ostrego światła jak np. TV czy fon. Okulary słoneczne. Ból pojawia się po kilku godzinach z reguly tuż przed snem (a wtedy i tak cieżko uisnąć) miej przygotowaną miske ze zwykła woda zimna i szmata chodzi o okłady czoła, lekko powiek, karku. Nie trzyj oczu jak sie zbierają łzy nie wyduszaj ich. Trzeba przeczekać. Jak jest mozliwosc piwko :). To jest czas na przemyslenia trzeba przeczekac. Wypalone preciki, czopki w oku musza się wymienić na nowe. Pozdro8

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...