Skocz do zawartości
Forum

Czy warto iść do ortodonty i założyć aparat ortodontyczny?


Gość e...l

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne, że warto. Proste zęby to podstawa pięknego, zdrowego uśmiechu. Ja zdecydowałam się rok temu i nie żałuję. Chodzę do Eurodental i ich polecam. Jeśli jesteś z Warszawy to skorzystaj z usług bo na serio warto.

Odnośnik do komentarza

U mnie zęby zawsze były kompleksem i jak tylko było mnie w końcu stać, zdecydowałam się na gruntowne leczenie i aparat ortodontyczny. Założyłam aparat kilka tygodni temu w Rock Your Smile na Norwida w Poznaniu, wiem że przede mną jeszcze 1,5 roku leczenia, ale efekty na pewno są tego warte :) Mimo że jestem już dorosła, to nie "wstydzę" się aparatu, wręcz jestem dumna, że w końcu zadbałam o siebie :)

Odnośnik do komentarza

Mnie osobiscie denerwowało, ze wszystko widać za zębami. Bardzo musiałam sie pilnować co jem oraz mieć ze soba mini szczoteczkę tak aby w razie czego mieć możliwość wyczyszczenia sobie jedzenia zza zębów. NO i wadą jest moim zdaniem lekki ból zebów po wizycie u dentysty co miesiąc. Po jednym dniu jednak mija.

Absolutnie jednak nie żałuję załóżenia aparatu bo pozbyła sie wielkiego kompleksu:
https://i-zdrowie.pl/ortodoncja-prostowanie-zebow-aparatami-estetycznymi/

I jesli miałabym możliwośc to wybrałabym sie ponownie.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem zawsze warto zadbać o siebie! Bardzo polecam każdemu taki krok :) Ja aparat założyłam niedawno, już jako osoba dorosła. Jestem pacjentką dr Teodorczyk w Rock Your Smile w Warszawie. Obserwowanie zmian w wyglądzie bardzo cieszy i motywuje :) 

Odnośnik do komentarza

Ja chodzę do Rock Your Smile, ale w Poznaniu, na Jeżycach :) Miło czytać miłe opinie o klinice, do której się chodzi! Upewnia mnie w to przekonaniu, że wybrałam dobrze. Leczenie idzie do przodu, są pierwsze efekty, od niedawna noszę wyciągi i to mnie trochę irytuje :P Ale wiem, że jest taka potrzeba :) A czy warto iść do ortodonty i założyć aparat? Zdecydowanie tak! 

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że warto zadbać o swoje zęby. Ja od kilku miesięcy noszę aparat z porcelanowymi zamkami. Absolutnie nie przeszkadza mi w codziennych czynnościach. Jestem bardzo zadowolona z podjętej decyzji i żałuję, że tak długo z nią zwlekałam. Mogę polecić Ci gabinet www.ortodontix.pl z Wrocławia. Mają bardzo duże doświadczenie z zakresu ortodoncji oraz stomatologii estetycznej.

Edytowane przez GoosiaaPl
Odnośnik do komentarza

Jasne, że warto. Jeśli mamy jakieś problemy ze zgryzem czy też krzywe zęby,  to efekty leczenia będą widoczne. Siostra chodzi do Eurodental w Warszawie. Jest w połowie leczenia a efekty już są widoczne.

Odnośnik do komentarza
Gość ilona37

Jak najbardziej :) Sama założyłam sobie aparat w zeszłym roku i miło patrzeć, jak zmienia się ustawienie zębów :) Naprawdę to cieszy. Chodzę do Rock Your Smile do dr Chruściel, jestem bardzo zadowolona, że podjęłam decyzję o leczeniu i że trafiłam w takie kompetentne ręce :)

Odnośnik do komentarza
Gość Agata1989
W dniu 30.05.2020 o 22:17, Gość ilona37 napisał:

Jak najbardziej :) Sama założyłam sobie aparat w zeszłym roku i miło patrzeć, jak zmienia się ustawienie zębów :) Naprawdę to cieszy. Chodzę do Rock Your Smile do dr Chruściel, jestem bardzo zadowolona, że podjęłam decyzję o leczeniu i że trafiłam w takie kompetentne ręce :)

Ja właśnie planuję leczenie u dr Chruściel, czytałam o niej opinie :) Jestem już umówiona na pierwszą wizytę, nie mogę się doczekać momentu, w którym założę aparat i rozpocznę leczenie. Jaki aparat nosisz? Ja bym chciała taki niewidoczny, jak najbardziej dyskretny, osobiście nie podobają mi się kolorowe gumki. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.09.2018 o 23:20, Gość jolkaa8722 napisał:

Moim zdaniem warto iść, ale tylko i wyłącznie do odpowiedniego ortodonty, który wszystko idealnie do nas dobierze. Myślę, że mogę polecić Ci takiej miejsce, jak http://dentysta-torun.com.pl/ligatury-ortodontyczne/ Już nie raz słyszałam bardzo pozytywne opinie na temat tego miejsca i wiem, że mnóstwo osób jest zadowolonych.

A byłaś tam? czy tylko wiesz od znajomych?

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.10.2018 o 22:18, Gość czacza87 napisał:

A ja się nie zgodzę, nie zawsze ortodonta na miejscu podoła zadaniu... Moja lokalna pani ortodontka zrobiła mi kamuflaż, podczas gdy mam wadę ortognatyczną, która powróciła, do tego zaczęły się trudności ze stawem i teraz szukam dobrego ortodonty dla siebie i prawdopodobnie będę dojeżdżać prawie 150 km do http://dentysta-torun.com/aparat-ortodontyczny-a-zeby-a-leczenie-zebow/ właśnie, ponieważ ważne jest w takim przypadku aby trafić do osoby mającej o tym pojęcie, a wiem że ta pani doktor ma i współpracuje z chirurgami. A u mnie się bez chirurga nie obejdzie pewnie. Jak ktoś chodzi do ortodonty kosmetycznie, to ok - z reguły każdy podoła, ale jak jest większy problem czy wyzwanie, to warto poszukać dobrego specjalisty i raz na te 2 miesiące zrobić sobie wycieczkę. Inaczej można sporo stracić na poprawianie tego, co lokalny orto uzyskał ;)

Wybór dobrego ortodonty to podstawa, żeby niczego nie zepsuł

Odnośnik do komentarza

Również tak uważam ? Sama niedługo kończę leczenie ortodontyczne w Rock Your Smile ? Jestem baaaardzo zadowolona z efektów, uważam, że to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu, że w końcu postanowiłam rozprawić się z kompleksem, jakim były krzywe zęby. Dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu mojej pani doktor zmiana jest naprawdę spektakularna ?

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie poszukaj innego ortodonty . Ja zanim trafiłam do mojej to przeszłam 2 spaecjalistów. Jedna mi kazała jechac na wizyte do lekarza który miał mi sprawdzić co z moimi ruszającymi zawiasami ( przez nią straciłam jakies 500zł , druga chciała w ciemno zakładać aparat a potem pomysli o planie leczenia( chciała mi nawet jakieś sruby wkręcać - co mnie przertaziło) I w koncu znalazłam 3 panią która nie widziała zadnego problemu w leczeniu moich mega krzywych zębów , a teraz juz prawie jestem na finishu  a jak dla mnie efekt juz jest prawie idealny.

Bardzo wiele osób decyduje się na założenie aparatu w dorosłym wieku:

http://fabrykakobiecosci.com.pl/ortodoncja-dla-doroslych-na-prostowanie-zebow-nigdy-nie-jest-za-pozno/

Poczytaj sobie o tym tutaj. 

Odnośnik do komentarza

Jasne, że warto, tylko polecam najpierw dobrze wyleczyć wszystkie zęby :). Ja do dentysty chodzę w Dentalu na Lwowskiej w Lublinie i bardzo polecam. W tej przychodni jest też mój ortodonta i muszę przyznać, że lepiej trafić nie mogłam. Mają tam świetnych lekarzy, bardzo kompetentnych, którzy znają się na tym co robią. Są kompetentni i rzetelni. Zęby mam dzięki nim całkowicie zdrowe i, w końcu, proste. O takim uśmiechu zawsze marzyłam. Do tego posiadają korzystne ceny, polecam.  

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie będę zakładać aparat, bo strasznie ścierają mi się zęby, głównie dlatego, że są krzywo ustawione ? Planuję leczenie w Rock Your Smile, bo maj teraz placówkę w Katowicach, gdzie mieszkam, a cieszą się z tego co zdążyłam ustalić naprawdę dużą renomą ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...