Skocz do zawartości
Forum

Czy warto iść do ortodonty i założyć aparat ortodontyczny?


Gość e...l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Happner

Zdecydowanie warto. Na stronie opisane są zalety takiego rozwiązania
http://markemed.com.pl/co-warto-wiedziec-o-aparatach-ortodontycznych/
Nie tylko względy estetyczne należy brać pod uwagę rozważając nałożenie aparatu. Koniecznie do ortodonty powinny się zgłosić osoby, które zaobserwują u siebie np. ścieranie się zębów, odsłanianie się szyjek zębowych czy nawet zgrzytanie.
Nie ma również wieku od którego można założyc sobie aparat. Aparat ortodontyczny mogą nosić w zasadzie osoby w każdym wieku.

Odnośnik do komentarza
Gość kamila230

Ja się zdecydowałam na założenie aparatu, bo widziałam, że jest coraz gorzej i zęby się wykrzywiają. Winne były może po części ósemki... W każdym razie poszłam do ortodonty i po konsultacji podjęłam decyzję o aparacie. Nie żałuję. Wyglądam dużo lepiej :) Aparat wkrótce zdejmę. A leczę się u dr Anny Hille Padalis w klinice LUXDENTICA, to świetna specjalistka i wspaniała klinika, najlepsza w Krakowie :)

Odnośnik do komentarza

Warto, warto:) Ja się zabrałam za leczenie w sumie jako dorosła osoba, ale krzywe zęby zawsze były moim dużym kompleksem. Niestety wcześniej nie było takich możliwości, aby się tym zająć. Teraz już jestem na półmetku leczenia, jestem pacjentką dr Borzymowskiej-Sawickiej w Rock Your Smile. Ząbki zaczynają się ładnie układać:) Już nie mogę się doczekać finalnego efektu:)

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie planuję iść założyć aparat, bo mam krzywe zęby i zawsze był to mój kompleks. Czas się z nim rozprawić :) Na ten moment rozważam głównie centrum ortodontyczne Rock Your Smile na Odkrytej, nie wiem jeszcze tylko, czy dr Chruściel czy dr Teodorczyk wybrać... Obie mają świetne opinie, więc wybór trudny :D

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie warto z uwagi na to, ze krzywy zgryz to nie jest problem jedynie natury kosmetycznej ale jest to problem natury zdrowotnej.
Warto jednak pamiętać, by przed założeniem stałego aparatu zadbać o leczenie i sprawdzenie kondycji zębów. W przeciwnym wypadku korekcja zgryzu może nie przynieść pożądanego rezultatu.

Leczenie zebów podczas gdy ma się aparat bywa problematyczne. Polecam zajrzeć sobie tutaj:
https://glos24.pl/glos24/wiecej-na-glos24/zdrowie-i-uroda/wiadomosci/item/18367-ortodoncja-postaw-na-piekny-i-zdrowy-usmiech

Na stronie są opisane wszystkie rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Gość malinka44

Uważam, że na założenie aparatu ortodontycznego nigdy nie jest za późno. Moje leczenie w Katowicach prowadzi doktor Hornik-Pietrzyk która specjalizuje się w ortodoncji i przyjmuje w swoim gabinecie przy Słowackiego. Rezultaty szybko widoczne.

Odnośnik do komentarza

Mogę polecić centrum ortodontyczne Rock Your Smile w Warszawie i dr Krakowiak, ja u niej leczę swoje zęby. Stan wyjściowy okropny, krzywe zęby strasznie. Po pół roku już duża zmiana, czekam na efekt docelowy :) Pani doktor to przemiła i bardzo kompetentna osoba, idziemy w dobrym kierunku :)

Odnośnik do komentarza

Bardzo dużo jest pozytywnych opinii o centrum ortodontycznym Rock Your Smile. Koleżanki córka tam się też leczy i również sobie chwalą. Któregoś konkretnego lekarza warto wybrać? Dodam że jestem dość dorosły :) I chętnie nosiłbym aparat który nie będzie się rzucał w oczy. Wiem że dbanie o zęby to żaden wstyd ale z uwagi na pracę nie chcę epatować za bardzo tym aparatem.

Odnośnik do komentarza
Gość wandzialina

A ja z waszego polecenia w końcu się zdecydowałam na aparat :). Już mam założony i czuję, że działa, dopiero się przyzwyczajam, ale przyznam, że pani Hornik-Pietrzyk z Katowic www.ortodonta-katowice.eu pracuje świetnie, a ludzie z gabinetu super mili.

Odnośnik do komentarza
Gość zebkowska

Jej! Fajnie, że mamy taką moc i kolejne osoby decydują się na aparat. Ja swój już zdjęłam, robiłam w FamiDental w Oławie. Spotkałam się tam z niezwykłą uprzejmością, bardzo przyjazną atmosferą i bardzo dobrą opieką dentystyczną. Z aparatu nic nie odpadało, cały czas dobrze się sprawował i teraz mam już proste zęby :), polecam.

Odnośnik do komentarza
Gość Gamlarkana

Wiem, że teraz założyłabym na obydwa łuki aparat lingwalny - raz ze względu na szybkość działania, dwa ze względu na estetykę - żadne kolacje firmowe/towarzyskie nie stanowią dla mnie problemu w przypadku górnego łuku - nic nie widać. W przypadku apartu kosmetycznego muszę jednak pamiętać, że np.: szpinak nie jest jego przyjacielem.
Tak czy inaczej warto bo różnica jest spora na plus:
https://www.ekobiety.pl/stloczenia-zebow-pomoze-dobry-ortodonta/

Odnośnik do komentarza

Ja szukam ortodonty w Poznaniu, jest tam koło mojego domu gabinet Rock Your Smile, dokładnie przy Norwida. Ta klinika cieszy się świetnymi opiniami, ktoś z Was może chodzi do nich wlaśnie w Poznaniu i może powiedzieć, jakie ma wrażenia? Bo opinie bardzo zachęcające. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...