Skocz do zawartości
Forum

Czy warto iść do ortodonty i założyć aparat ortodontyczny?


Gość e...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dopiero 15 lat . I mam wadę zgryzu średnią . Ząb u góry na końcu jest mocno wykrzywiony na prawą stronę i ogólnie mam krzywe zęby i wadę zgryzu . Czy warto iść do ortodonty i założyć aparat ortodontyczny ? . Moi rodzice się nie zgadzają na aparat ponieważ powiedzieli ze mi nie jest on potrzebny . A w dodatku jestem w grupie dużej próchnicy zębów - co kilka mięsięcy mam piaskowanie zębów i cały czas choć myje zęby mam dziury . Jak namówić na aparat . Stać nas ma aparat mamy tyle pieniędzy .

Odnośnik do komentarza
Gość Porcelina

Oczywiście, że warto iść do ortodonty. Tylko wybierz jakiegoś dobrego z renomą.
Krzywe zęby to nie tylko defekt estetyczny, jeśli masz zły zgryz mogą szybciej się psuć, możesz mieć problemy ze stawem skroniowo - żuchwowym, przewlekłe migreny, bóle i szumy uszne, itp., itd.

Odnośnik do komentarza
Gość NastkaMi

Jak namówić rodziców? Trzeba iść do lekarza, który zdiagnozuje Cię całościowo, możesz mieć problemy z kośćmi, postawą, pracą języka - to wszystko może mieć wpływ na Twoje zęby i zgryz. Odpowiednia diagnoza i dobry lekarz myślę, że przekonają Twoich rodziców.

Odnośnik do komentarza

Na ortodontów trzeba uważać i lepiej sprawdzic czy ten który ma Wam aparat ortodontyczny zakładać ma odpowiednia specjalizację skończoną - ja sprawdzam zawsze na stronie Centralnego Rejestru Lekarzy, po nazwisku wystarczy sprawzić i wszystko wiadomo

Odnośnik do komentarza
Gość tomek8292

Ja od dłuższego czasu zastanawiam się nad aparatem, ale jakoś cały czas odkładam. Już nawet mam sprawdzoną klinikę, do której chciałbym się udać. Jest ona w Tychach, jeśli chcesz mogę znaleźć dokładną nazwę :)

Odnośnik do komentarza

Jesteś w takim wieku że warto założyć aparata aby mieć piękne ząbki jak będziesz już się będzie dorosłym. Nie masz co się zastanawiać bo potem będziesz żałować. Ja sam założyłem w wieku 25 lat i czekam już na zdjęcie aparatu.:) :) :) :) Polecam dr. Teresę Munir dobry ortodonta przyjmuje w Lublinie i Warszawie albo poszukaj na https://ranking.abczdrowie.pl/
https://ranking.abczdrowie.pl/d/teresa-munir-ortodonta-warszawa-4063

Odnośnik do komentarza
Gość baśka2929

Ja mogę polecić klinikę w Warszawie - Rock Your Smile. Działają chyba w 3 miejscach, ja akurat chodzę na ul Odkrytą do dr Teodorczyk. Noszę aparat już 4 miesiące, jeszcze niecały rok i zdejmujemy, szybko to leci. Aparat jest prawie niewidoczny, ceramiczny, tak że nie rzuca się w oczy. A zmianę w ułożeniu zębów już widzę. Bardzo się cieszę z podjętej decyzji, a trochę zwlekałam, bo mam już prawie 30 lat :) Pani doktor też się przyczynia do tego mojego zadowolenia, bo naprawdę jest świetną specjalistką.

Odnośnik do komentarza
Gość nataliahhh

Ja chodzę do Rock Your Smile w Warszawie do dr Krakowiak i uważam, że to że się w końcu zdecydowałam na leczenie pomimo mojego wieku (mam 37 lat) jest najlepszą decyzją w moim życiu. Nie wiem, dlaczego tak długo czekałam, ale bardzo się cieszę, że w końcu się zmotywowałam:) Oczywiście grunt to dobry ortodonta, ja zrobiłam dobry reaserch w poszukiwaniu najlepszych klinik w Wawie i tak trafiłam tam, gdzie chodzę. A panią doktor mam kompetentną i przemiłą, więc współpraca nam się dobrze układa :)

Odnośnik do komentarza

Proszę szukać polecanego ortodonty jak najbliżej miejsca zamieszkania. Wizyty kontrolne są co miesiąc przez 2-3 lata zatem trudno sobie wyobrazić przemierzanie kraju w tą i z powrotem przez taki okres czasu- taka opcja potencjalnie po pierwsze wyczerpuje nerwowo, a po drugie finansowo- pomnaża niebagatelny koszt samego leczenia. Proszę nie słuchać spamerów tylko przejrzeć lokalne ogłoszenia w głównej wyszukiwarce Sieci. Tak czy inaczej zawsze trzeba zacząć od niezobowiązującej konsultacji z oceną zdjęć takich jak zdj. pantomograficzne i zdj. cefalometryczne. Po tym już wszystko wiadomo.

PSALM 91

Odnośnik do komentarza

A ja się nie zgodzę, nie zawsze ortodonta na miejscu podoła zadaniu... Moja lokalna pani ortodontka zrobiła mi kamuflaż, podczas gdy mam wadę ortognatyczną, która powróciła, do tego zaczęły się trudności ze stawem i teraz szukam dobrego ortodonty dla siebie i prawdopodobnie będę dojeżdżać prawie 150 km do dr Teodorczyk do Rock Your Smile właśnie, ponieważ ważne jest w takim przypadku aby trafić do osoby mającej o tym pojęcie, a wiem że ta pani doktor ma i współpracuje z chirurgami. A u mnie się bez chirurga nie obejdzie pewnie. Jak ktoś chodzi do ortodonty kosmetycznie, to ok - z reguły każdy podoła, ale jak jest większy problem czy wyzwanie, to warto poszukać dobrego specjalisty i raz na te 2 miesiące zrobić sobie wycieczkę. Inaczej można sporo stracić na poprawianie tego, co lokalny orto uzyskał ;)

Odnośnik do komentarza

Ja noszę aparat i bardzo się cieszę, że się zdecydowałam. To nie tylko kwestia estetyki, ale i zgryzu, tego jak on funkcjonuje. Leczę się u dr Hille Padalis w klinice Luxdentica w Krakowie, bardzo polecam, pani dr jest świetną specjalistką :)

Odnośnik do komentarza

Ja chodzę do dr Krakowiak w Rock Your Smile i polecam. Mieszkam 3 kroki od kliniki, więc potwierdzam - dobrze mieć ortodontę na miejscu, na początku mi się np. łuk wysunął z zamka i było to bardzo ważne, że mogłam podejść i od razu rozwiązać problem, choć oczywiście to nie było nic poważnego, ale taki komfort mam, że mam pod ręką gabinet :) Natomiast z pani dr jestem tak zadowolona, że nawet jak bym musiała dojeżdżać do Gdańska, to bym się zdecydowała :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...