Skocz do zawartości
Forum

Ogromne problemy z cera


Gość MM77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 20 lat a z trądzikiem zmagam się od 17 roku życia. Zaczęło się jesienią, na prawym policzku dostrzegłem czerwone grudki, z czasem przenioslo się to na lewy policzek. Próbowałem walczyć z tym sam ponad rok jednak nic to nie dawało. Poszedlem do dermatologa, przepisał mi krem Skinoren na rano, oraz żel na noc ale nie pamiętam nazwy. Wcześniej stosowałem też tabletki Derminax i cera się polepszyla, przebarwienia zbladly a nowe zmiany nie pojawiały się tak często jak wcześniej. Z czasem z moją cera było raz lepiej, raz gorzej. Jednak w ostatnie wakacje było mnóstwo słonecznych dni a ja starałem się bezpiecznie opalać, stosowałem krem po opalaniu oraz przed. Po wakacjach moja cera wyglądała tragicznie i do teraz wygląda podobnie. Byłem u kosmetyczki na konsultacji oraz 2 zabiegach dekonwersalem oba po 90 zl. Myję twarz pianka Aloe Vera do każdego rodzaju cery następnie tonik i krem nawilżający (wszystkie kosmetyki z tej samej firmy), pelling enzymatyczny raz w tygodniu. Pielęgnuje twarz tak jak powiedziała mi pani kosmetyczka. Staram się też zdrowo odżywiać, do tego od 2 tyg zażywam tabletki suplementy diety.
Od 6 miesięcy nie widać poprawy, już nie wiem co robić, mam objawy depresji, czuję się fatalnie.
Cała twarz mam w czerwonych przebarwieniach, do tego sińce pod oczami. Ale najgorszy jest mój naskórek nawet nie wiem jak to opisac... Pomocy.

Odnośnik do komentarza

Proszę się zgłosić do lekarza medycyny estetycznej bądź dermatologa. Jeżeli mogę coś podpowiedzieć- w pierwszej kolejności warto skorzystać z zabiegów oczyszczających skórę i antybakteryjnych (laserowy peeling węglowy, zabieg antybakteryjny laserem Gemini). Taką ofertę zabiegową znajdzie Pan w klinikach medycyny estetycznej. Proszę upewnić się, że zabiegi są przeprowadzane oryginalnymi laserami medycznymi. Jeżeli powyższe działania nie przyniosą efektów dopiero wtedy można rozważyć leczenie retinoidami (jako ostateczność). Podstawą jest jednak konsultacją przez specjalistę oraz dokładna ocena stanu Pana cery.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Chciałem dodać ze gdy w jakiś dzień nie naloze kremu to czuje lekki świąd i czasami pieczenie.
Obecnie najgorzej wyglądają policzki są zaczerwienione i w czerwonych przebarwieniach a do tego ostatnio dostrzeglem ze miejscami schodzi mi z nich skora... Naskórek wygląda jak by był lekko popekany, przypomina to rozszerzone pory... Jutro ide do dermatologa, dam znać co zdiagnozowano, a na dniach postram się wrzucić zdjęcie. Może państwo pomogą w prawidlowej diagnozie.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ja polecam mydło kamforowe ze strony internetowej manna mydlo. Miałam ogromne problemy z trądzikiem praktycznie od gimnazjum, do ubiegłego roku, a jestem starsza od Ciebie. Nie pomagaly niestety zadne "leki" od dermatologów. Mydło zamówiłam raczej z dość sceptycznym podejsciem. Kosztuje ono około 30 zł, stosuje się rano i wieczorem - po prostu myjesz nim buźkę :) Przez pierwszy miesiac byl efekt wysuszenia, natomiast po około 2 miesiacach krostki przestaly sie pojawiac, cera juz sie tak nie przetluszcza, jest gladka. Ja ze swojej strony jak najbardziej polecam. Przy stosowaniu 2 razy dziennie wystarcza na około 4-6 miesięcy więc tak naprawdę miesięczny wydatek rzędu kilku zł.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że warto po prostu udać się do kosmetyczki i tam uzyskasz odpowiedź na to jakie zabiegi możesz zastosować, żeby rozwiązać problemy z cerą. Z tego co zauważyłam tutaj https://instytuty.drirenaeris.com/zabiegi/inne-zabiegi-hi-tech/face-lab
można liczyć na innowacyjne zabiegi. Przykładowo macie tam w ofercie zabieg z wykorzystaniem face lab.   W zabiegu  wykorzystuje się Waterpeel, fale elektromagnetyczne, ultradźwięki oraz podczerwień.

Odnośnik do komentarza

Polecam używać regularnie maseczek Bielendy z serii botanical clays, nie dość ze są przyjazne dla wegan co mnie bardzo ucieszyło to jeszcze świetnie normalizują i detoksykują mówie o tej z glinką zieloną. Zdecydowanie warta zakupu maseczka ?

Odnośnik do komentarza

Doskonale znam Twój problem. Ja również przez długi czas zmagałam się z tłustą cerą ze skłonnością do niedoskonałości. W moim przypadku bardzo dobrze sprawdził się peeling kawitacyjny. Na zabiegi chodzę regularnie do gabinetu kosmetycznego www.alga.waw.pl. Moja cera stała się wyraźnie gładsza, jędrniejsza i milsza w dotyku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...