Skocz do zawartości
Forum

Rehabilitacja


Rekomendowane odpowiedzi

Choruje na nerwiakowlkniowatosc kręgosłupa.
Jeśli chodzi o rechabilitacjie to rodzinny lek może mi są przypisać?
Na ile zab8egow (tego samego w jednym cyklu )?
I czy może wypisać mi na różna rechabilitację ( np masaz , ćwiczenia ogólno usprawniające i np wannę perełkowa)?
Czy tylko na jeden rodzaj np tylko masaź? I masaz za jednym razem może dotyczyć tylko jednego odcinka ?

Odnośnik do komentarza

Sa dwa rozwiązania.
1) lekarz rodzinny ma prawo wypisac skierowanie na zabiegi fizykoterapeutyczne.
2) lekarz rodzinny może wypisać skierowanie do poradni rehabilitacyjnej. W tej poradni lekarz specjalista rehabilitacji medycznej wypisuje skierowanie na zabiegi fizykoterapeutyczne. Skierowanie to jest wazne najczęściej przez rok od daty wystawienia, znaczy to, że w ciagu roku możesz korzystać z porady lekarza rehabilitacji kilka razy bez ponownego przynoszenia skierowania.
W obu tych przypadkach pacjentowi przysługuje maks. 50 zabiegów w rozliczeniu 10dniowym. Oznacza to, że jednego dnia możesz mieć maks. 5 zabiegów oraz że zabiegi możesz mieć maks przez 10 dni. Z tym że np. masaz całego kręgosłupa liczy się jako 3 zabiegi (C-Th-L-S - 3 odcinki).

Istnieje też coś takiego jak tzw. pobyt dzienny w ośrodku rehabilitacyjnym. Polega to na tym samym co fizjoterapia ambulatoryjna (pacjent przychodzi z domu na zabiegi), ale ma tych zabiegów więcej - 2x po 3 tyg z odstepem kilkudniowym i wówczas otrzymuje min. 5 zabiegów.

W razie dalszych pytań służę pomocą. ;)

Odnośnik do komentarza

Jesli na oddziale, to trwa to bodajże 3 tyg. Normalnie zgłaszasz sie do szpitala w terminie, na kiedy jesteś zapisany i kładziesz się na oddział szpitalny. Z opowieści pacjentów mogę ci powiedzieć, że jest gorzej niż w więzeniu. :) bo masz te kilka zabiegów dziennie, a reszta to czas wolny, podczas którego nie pozwalaja nawet na dwór wyjść. ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Jagoda212

Jeżeli lekarz zalecił ćwiczenia rehabilitacyjne, to pewnie częśc z nich można wykonywać samodzielnie w domu. Pomocny może okazać się także chodzik rehabilitacyjny od PDS Najwazniejsze, aby nie stać w miejscu tylko zacząc się leczyć jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza

Raptem 1.5 roku temu moja córka miała jeszcze spore problemy z kręgosłupem. Błąkaliśmy się od "specjalisty" do "specjalisty" aż w końcu nie polecono nam udać się do www.szymczukmedical.pl. Po kilku tygodniach były już efekty - znacznie większe niż wcześniej co jasno dało mi do zrozumienia, że moje dziecko w końcu trafiło w dobre ręce.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów Enel-Sport. Obecnie są numerem "1" w Polsce pomagając wielu sportowcom w powrocie do pełni sprawności po kontuzjach i operacjach. Warto umówić się do nich na konsultację. 

Odnośnik do komentarza

Długo borykałam się ze znalezieniem odpowiedniego specjalisty, który w końcu będzie w stanie pomóc mojej córce. Zaczęłam już tracić nadzieję, lecz bogu dzięki koleżanka podesłała mi namiar na gabinet rehabilitacyjny Szymczuk Medical. Powiem tylko tak - pełen profesjonalizm i mnóstwo doświadczenia . Widać to już podczas pierwszej wizyty u nich.

Odnośnik do komentarza

Sądzę, że najlepiej udać się do dobrego specjalisty. Ja także miałam problemy z odcinkiem lędźwiowym. Lekarz zalecił mi kilkutygodniową rehabilitację. Na zabiegi i masaże chodziłam do przychodni www.kolmed-swidnica.pl w Świdnicy. Od tamtej pory regularnie chodzę na basen i czuję się o wiele lepiej.

Edytowane przez GoosiaaPl
Odnośnik do komentarza

Ja tam o rehabilitację się nie martwię bo ma zachowaną ciągłość, gdyż w moim przypadku jest to bardzo ważne. Jednak pojawił się problem gdyż od  niedawna mieszkam w Poznaniu i do przychodni na zabiegi mam dość spory kawałek. A że jeżdżę na wózku to nie za bardzo sama dam radę się tam dostać. Słyszałam, że tutaj  http://rmedyk.pl/  można wynająć transport medyczny. Mam tylko nadzieję, że będą mieli czas aby móc mnie codziennie wozić na i z rehabilitacji

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.02.2020 o 15:36, Gość Bartek napisał:

Najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów Enel-Sport. Obecnie są numerem "1" w Polsce pomagając wielu sportowcom w powrocie do pełni sprawności po kontuzjach i operacjach. Warto umówić się do nich na konsultację. 

Ja z kolei mogę polecić szpital ortopedyczny Gamma z warszawskiego Żoliborza. Mają fachowych lekarzy ortopedów i zespół rehabilitantów. Mi pomogli po moim wypadku na rowerze i uratowali uszkodzone kolano.  

Odnośnik do komentarza

Z zawodu jestem lekarzem który po oddziale biega w białym fartuchu. W sklepie którym kupuję odzież medyczną Fartuchy medyczne jest również duzy wybór sprzętu do rehabilitacji w domu, przy niektórych sytuacjach jest to tańsze rozwiązanie niż iść do rehabilitację która sporo kosztuje, a wyniki są podobne

Odnośnik do komentarza

Na Twoim miejscu udałabym się do dobrego specjalisty. Na pewno dobierze dla Ciebie odpowiednie leczenie. Ja miałam niedawno duży problem z łokciem tenisisty. W moim przypadku doskonale zadziałała terapia falą uderzeniową, która poprawiła krążenie i rozluźniła tkanki. Zabiegi miałam wykonywane w centrum rehabilitacji www.finmed.com.pl.

Odnośnik do komentarza

Żeby rehabilitacja była precyzyjna należy skorzystać z rezonansu magnetycznego, która pozwala dokładniejsze zbadania miejsca bólu lub kontuzji. Ze swojej strony polecam pracownię MRI Diagnostyka z Warszawy. Jeśli interesują was ceny za badanie to zapraszam na https://mridiagnostyka.pl/cennik/ . Cykliczne wykonywanie korzystanie z tego typu usług umożliwia wykrycie groźnych chorób we wczesnym stadium rozwoju. 

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieje, że poradzisz sobie z tą chorobą. Sama uważam, że pomocy powinnaś szukać u lekarzy i rehabilitantów. Ja niedawno przechodziłam przez rehabilitację odcinka lędźwiowego w klinice www.naszaklinika.com.pl. Uporczywy ból uniemożliwiał mi normalne funkcjonowanie, ale po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń udało mi się go zwalczyć. Oczywiście cały czas dbam o prawidłową postawę i wzmacnianie mięśni pleców.

Odnośnik do komentarza

Sądzę, że z takim problemem lepiej iść do specjalisty. Lekarz rodzinny w tym przypadku Ci raczej nie pomoże. Z własnego doświadczenia mogę polecić Ci centrum medyczne www.supermed.wroclaw.pl z Wrocławia. Przechodziłam tam przez rehabilitację ze względu na przewlekły ból kręgosłupa, który uniemożliwiał mi normalne funkcjonowanie. Na szczęście czuję się już o wiele lepiej, dzięki czemu mogłam wrócić do codziennych obowiązków.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...