Skocz do zawartości
Forum

Przez jaki czas ważne jest skierowanie na RTG zębów?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Bez skierowania możesz zrobić zdjęcie w http://tomomedica.pl/pantomogram-warszawa/ i mieć pewność co do jakości takiego prześwietlenia. Dzięki niemu lekarz odpowiednio oceni zmiany i dobierze odpowiednie leczenie. Takie pełnowymiarowe zdjęcia to dzisiaj norma, bez tego nie powinno zaczynać się leczenia, zwłaszcza bardziej skomplikowanego. Taki pantomogram kosztuje zdaje się ok. 80 zł w tym gabinecie, więc to żaden koszt w porównaniu z późniejszymi, jeśli nie zaleczy się zęba prawidłowo bez rtg.

Odnośnik do komentarza
Gość Sonia Kusz

zgadzam się . nie jes potrzebne skierowanie na rtg zębów . W stomatologii Cichoń w Krakowie gdzie chodzę , rtg np takie punktowe to koszt 30 zł , panoramiczne 70 zł . Więc jak na prywatny gabinet to cena jest na prawde przystępna . I jeszcze dodam ,ze jest to w samym centrum Krakowa. A pisze tak dlatego , ponieważ niedawno przeprowadziłam się z Katowic do Krakowa i doskonale wiem jakie są ceny .

Odnośnik do komentarza

Tak jak piszą moi poprzednicy na RTG zęba wcale nie potrzeba skierowania. Ja robiłam zdjęcie pantomogramem w warszawskim Diagdencie i nie musiałam mieć na nie skierowania. Dodatkowy plus jest taki,że wyniki otrzymałam od razu po badaniu na płycie i zdjęciu.

Odnośnik do komentarza

Ludzie istnieje coś takiego jak ochrona radiologiczna i skierowanie JEST konieczne!!! W innym przypadku mozna by sobie coddziennie zdjecia robic i wystawiac organizm na szkodliwe promieniowanie! Wezcie to po uwage! RTG robi sie z koniecznosci i potrzeby a nie dla "widzi mi sie"

Odnośnik do komentarza
Gość ZEBROZKA

No niestety każde RTG to dawka promieniowania, więc lekarze muszą się orientować, czy można nam robić zdjęcie, zwłaszcza w ciąży, więc o tym pamiętajcie. Ja ostatnio byłam na panoramicznym rtg szczęki u dentysty BELLADENT https://belladent-dentysta.pl/rtg/ w Raciborzu i wow. Co technologia, to technologia, jedno zdjęcie i dentysta widzi wszystko, mój dentysta jest świetny, jak widzi, że coś trzeba leczyć, to bez problemu robią to co trzeba, polecam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...