Skocz do zawartości
Forum

Obecność partnera badaniu.


Gość Agnieszka3083

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka3083

Chciała bym zapytać lekarzy i pacjentki o to czy są podobnie myślące jak ja i chcą aby partner był przy rutynowym badaniu ginekologicznym w całości również na fotelu bez żadnych parawanów tylko przy mnie, abym czuła się bezpiecznie. Wyjaśnię iż w przeszłości spotkałam się z pretensjonalnością i niedelikatnością kobiet lekarek oraz głupimi tekstami starych capów erotomanów często czułam chłód od lekarza i olewanie moich pytań. Dzięki obecności partnera podczas całego badania takich sytuacji nie ma bo oni muszą się starać a ja nie lubię tej bezradności rozkraczona leżeć z pozycji dominacji lekarza, bez żadnego wsparcia. Kilku lekarzy mi odmówiło obecności partnera ale jedna pani z prywatnej praktyki jak powiedziałam jej że nie dam się zbadać bez faceta nie robiła już żadnych problemów i chodzę do niej od trzech lat razem z nim on dzielnie stoi obok mnie i czuwa nie ma mowy o żadnych kontekstach erotycznych oczywiście, a ja wychodzę z gabinetu uśmiechnięta co mi się nigdy samej nie zdarzało. Czy jakieś panie też chodzą z partnerami ? dodaję iż zgodnie z ustawą z 2008 r Prawa Pacjenta o osobie bliskiej podczas badań muszą być respektowane.

Odnośnik do komentarza

Hmm ja nie spotkalam sie z takimi zachowaniami u ginekologów.. Pecha masz ze do takich trafiasz. Ja aktualnie nie mam partnera wiec nie mam nawet kogo zabrac ;-) ale nie wiem czy bym chciala by byl obecny przy rutynowym badaniu. Porod to juz inna kwestia,tu bradziej. Ale na zwykle badania?
Pomysl w takim razie o zmianie lekarza/y skoro trafiasz na erotomanów i zle sie czujesz.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...