Skocz do zawartości
Forum

Czy psychiatrzy wiedzą wszystko na temat psychotropów?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

czy psychiatrzy wiedzą wszystko na temat psychotropów? bo to, że taki lekarz przepisuje od razu leki każdej osobie która ma jakiś problem to dla mnie bardzo zastanawiające. Znam przypadek kiedy facet miał depresje i jedynie czuł się źle. Psychiatra zapisał leki i od tego czasu facet się stracił... odbijało mu na całego... Lądował w psychiatryku i do dziś choruje. Dlatego pytanie czy psychiatrzy myślą co zapisują??czytałam o tych lekach i watpie w ich skuteczność...

Odnośnik do komentarza

Odrazu z całą pewnością ci odpowiadam na to ważne pytanie!
NIE LEKARZE SŁABO SIĘ ZNAJĄ NA WSZYSTKICH LEKACH, TAK SAMO W APTEKACH. I to jest szokiem!
tyle lat czytałem o lekach psychotropowych, że zauważyłem, iż
się mylą! np nazwe substancji czynnej z nazwą leku czy generyki to czarna magia, lepiej niech sprawdzą niz napiszą na recepcie. Clozapol 2mg 30tab
60 mg clonazepamu 1 op. Nie mylą SSRI bo nienormalni nie są, ale neuroleptyki fenotiazyny czy inne leki, benzodiazepiny to śmiech. Dawka Relanium 10mg.... no mam takie przykłady z kosmosu. Albo pisze Vigil,.. (modafinil) nie ma go w polsce... kurde! Na RPW to już w ogóle jest problem, bo nie mają RPW! Jak chcesz modafinil, czy Bunorfin, będą pytać co to! A w aptece, Thiocodin (codin samo to mówi kodeina) pytają o uczulenie na dekstrometornfan! xD

Odnośnik do komentarza

Mam wysuszoną śluzówkę, poszłam do apteki po konkretny lek. Pani poradziła mi coś innego, bo to jest świetny lek, jak mówiła.
Fatalny! Całkiem mi wysuszyło, śliny ani kropli...

Można się znać, a i tak nie zawsze można dopasować lek do człowieka.
Nigdy nie wiadomo, jak ktoś zareaguje na dany lek.
Nie każdy lekarz dobrze się uczył, nie każdy zna dokładnie wszystko.
Leki mają uboczne skutki, czasem nawet poważniejsze, niż sama choroba. Ostrożnie z nimi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...