Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia dla nastolatki z lekką nadwagą


Gość piszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Chciałam się poradzić Specjalisty, jak zrzucić kilogramy.
Mam 15 lat, jestem dziewczyną i ważę 78 kg przy wzroście 180 cm. BMI wykazuje, że mieszczę się w granicach normy, ale jest to górna granica. Niemniej jednak czuję się niezręcznie i wstyd mi, kiedy patrzę na wagę i widzę na wskaźniku tyle kilogramów. Zawsze dręczyło mnie to, że mam problemy ze zrzuceniem masy ciała. Rodzice wmawiają mi, że to przez moje grube kości i że wyglądam dobrze, ale ja się tak nie czuję.
Dlatego chciałabym zrzucić choć 10 kilogramów. Potrzebuję wskazówek, jakiej diety powinnam zastosować i stracić na wadze. Lubię jazdę rowerem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli lubisz jeździć na rowerze to jeździj jak najczęściej. Aby schudnąc należy mieć dużo ruchu, gdyż jest on niezbędny aby doszło do procesów spalania tłuszczu. Poza tym powinnaś regularnie spożywać zdrowe, pełnowartościowe posiłki, zrezygnuj z tego, co niezdrowe, jak słodycze, napoje gazowane, wszelkiego typu fast foody.

Odnośnik do komentarza

Masz dopiero 15 lat, rozwijasz się i nie powinnaś w tym momencie się odchudzać. Jesteś bardzo wysoka więc i ważysz więcej. Jeśli tak to Ci przeszkadza proponuję abyś zaczęła ćwiczyć. kiedy zwiększysz swoją aktywność fizyczną będzie Ci łatwiej zgubić zbędne kilogramy i przy okazji ukształtujesz swoją sylwetkę.Możesz zapisać się na sks lub kurs tańca, dobre efekty przynosi również basen. Fajnym pomysłem może być zapisanie się na aerobik w wodzie lub na zumbę. Musisz jednak pamiętać aby ograniczyć ilość pewnych produktów w diecie mianowicie: słodyczy, fast foodów, chipsów, orzeszków ziemnych i napoi gazowanych typu cola. Wszystkie te produkty posiadają bardzo dużo kalorii przy dość ubogim składzie odżywczym. Zamiast niech jedz warzywa i owoce, pij wodę mineralną, jedz sałatki i chude wędliny. Unikaj potraw smażonych w głębokim tłuszczu, lepiej jeśli możesz wybierać wybierz potrawy gotowane na parze, pieczone lub duszone. Posiadają one mniej kalorii i nie mają dodatkowego tłuszczu.

Odnośnik do komentarza

Ja bym chciała schudnąć mam 12 lat ... na buzi nie jestem gruba ale mam duży brzuch i sie wstydze pokazywać w ładnym stroju kąpielowym z grubymi nogami i brzuchem . Jak ja mam schudnąć ? . Już nie jem słodyczy .. i zobacze może to pomoże . ALe i tak chce odpowiedź jak mam schudnąć

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...