Skocz do zawartości
Forum

Prawdopodobienstwo odziedziczenia nowotworu


Gość paulinqa919

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paulinqa919

Witam Nazywam sie Paulina i mam 19 lat, ostatnimi czasy zastanawia mnie kwestia jakie jest prawdopodobienstwo tego ze moge zachorowac na nowotwor. Biorac pod uwage sytuacje w mojej najblizszej rodzinie zaczelam sie nad tym zastanawiac. Moja mama lat 48, chorowala na raka piersi, piers wycieto ale nastapily przerzuty na wezly chlonne po leczeniu choroba ustala ale ostatnio mamie zaczely sie odnawiac rany ma silna anemie oraz po wstepnych badaniach wykryto jakiegos guza w jelicie grubym. Co wiecej w 22 lutego zmarl mlodszy brat mojej mojej mamy, w wieku 38 lat wlasnie na nowotwor w jego przypadku zaczelo sie od jadra nastapily przerzuty na nerki i watrobe po chemioterapii choroba zastopowala i po okolo 2/3 lat pojawily sie niepokojace objawy okazalo sie ze nowotwor zaatakowal rowniez pluca i uklad kostny wszystko rozwinelo sie w niespelna miesiac, lekarze zdyskfalifikowali go zarowno do leczenia radiologicznego jak i nie mogli podawac mu chemii zostalo im tylko leczenie objawowe, wujek zmarl w szpitalu tzry dni po zabiegu udrozniania pluc. Niedawno rowniez wykryto u mojej starszej siostry 24 lata przerost hormonu w przysadce mozgowej, miala ona objawy kojarzone raczej z ciaza mdlosci, omdlenia, wymioty, bole glowy powiedziano jej ze jest to typ nowotworu ale bardzo lagodnego, nie jestem do konca poinformowana dlatego moje opisy ograniczaja sie do ogolnego wygladu spraw. Natomiast nie wiem czy to bedzie mialo znaczenie ale moj starszy brat lat 28 ma padaczke i ostatnio wykryto u niego powiekszajacego sie guza w gardle co wiecej u kobiet w mojej dalszej rodzinie sa przypadki zachorowan na nowotwory rowniez zlosliwe. Chcialabym sie dowiedziec jakie sa i czy wogole istnieja szanse ze podobny problem dotknie rowniez mnie oraz gdzie i z jaka dokumentacja ewentualnie powinnam sie udac. Pozdrawiam i z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...