Skocz do zawartości
Forum

Zbyt mały zarodek


Gość justynaka

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc w 5 tygodniu ciąży (licząc od ostatniej miesiączki) podjęłam próbę jej usunięcia. Zażyłam mizoprostol w postaci Arthrotecu (po 4 tabletki co 3 godz. w sumie 12 tabletek, pod język). Do poronienia nie doszło. Po tygodniu miałam powtórzyć zabieg, jednak uznałam, że urodzę dziecko. Założyłam kartę ciąży i powiedziałam ginekologowi o próbie aborcji farmakologicznej. Ginekolog zrobił USG w 7 tc (zarodek miał wtedy 8mm). Mówiąc mu o moich obawach, że teratogenne działanie mizoprostolu wpłynęło na zarodek, pocieszał mnie i mówił, że ryzyko uszkodzenia zarodka po zażyciu mizoprostolu jest niewielkie i mam ogromną szansę na urodzenie zdrowego dziecka. To mnie na jakiś czas uspokoiło. W 10 tc zrobiłam kolejne USG, które pokazało, że zarodek ma zaledwie 19mm. Ginekolog mówił, że to zbyt mało, jednak zapewniał, że nie ma powodu na razie do niepokoju, że to może być chwilowy zastój, lub też późno zaszłam w ciążę. Dodam, że ostatnią miesiączkę miałam 1.2.2011, zaś jeden jedyny stosunek seksualny w tym miesiącu miałam 14.2.2011. W tej sytuacji ginekolog zaproponował powtórzyć USG za 3 tygodnie, czyli jak będę w 13 tc. Mój ginekolog naprawdę mnie wspiera i stara się abym się nie stresowała, ale mam świadomość tego co zrobiłam, czyli poprzez zażycie mizoprostolu podniosłam ryzyko wad rozwojowych mojego dzidziusia. Boję się, że ginekolog ukrywa przede mną jakieś fakty. Wyczytałam w internecie, że zbyt mały zarodek może świadczyć o wadach rozwojowych. Bardzo proszę o szczerą opinię na ten temat. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Jestem w podobnej sytuacji. Tez próbowała, arthrotecu w 4 tygodniu, ale nie podzialało (na szczescie). Zdecydowałąm urodzic . lekarz mówi, ze wszystko jest dobrze, alemimo to mam ogromne obawy, boję się porodu...wiadomo, nie wszystko da się wykryć na usg..A u mnie tojuz 33 tydzień. Byłaś u lekarza?? Co ci powiedzial?? Życzę by dzidziuś bvył zdrowy.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

.Mam 30 lat,ostatni okres miałam 17 października,okres miałam dostać 14 listopada,17 listopada zrobiłam test i wyszło,że jestem w ciąży,cykle mam bardzo regularne co 28 dni,na pierwszej kontroli usg 29 listopada lekarz stwierdził ok.4-5 tydzień ciąży na podstawie pęcherzyka ciążowego,kazał przyjść za 2 tygodnie,że to już będzie ok.7 tygodnia,na ostatniej wizycie 13 grudnia stwierdził,że pęcherzyk jest jak na 7-8 tydzień,natomiast zarodek jest bardzo mały i nie widać struktur płodu czyli serdeuszka,kazał mi przyjść 20 grudnia i jeżeli zarodek będzie wciąż mały to trzeba będzie zrobić zabieg.Według moich obliczeń zarodek 13 grudnia miał dopiero 6 tydzień ,czy jest to możliwe,że był jeszcze bardzo malutki i za tydzień czyli w 7 tygodniu powiększy swoje rozmiary(9 od OM) serce się pojawi?

Odnośnik do komentarza
Gość Anna001979

Jestem w 6 tyg. ciąży, parę dni temu lekarz zaaplikował mi 3 tabletki c****u dopochwowo. Po kilku godzinach wystąpiły bóle, lecz krwawienia nie było. Za 2 usg wykazało, że ciąża nadal jest. Niestety lekarz już nie zamierza zrobić nic w tej sprawie i jestem zmuszona urodzić dziecko. Jakie jest prawdopodobieństwo, że będzie ono zdrowe i na ile mizoprostol zawarty w cy****cu może wywołać wady rozwojowe.
Czy Wy dziewczyny już urodziłyście, jak dzieciaki, zdrowe?Strasznie się się boję... Dajcie znać jak z maluchami!!!
Pozdrawiam Anna

Odnośnik do komentarza
Gość 12345magda12345

Dziewczyny dwa razy zażyłam sporą dawkę arthrotecu, nie było żadnego krwawienia i wtedy zmądrzałam. Skoro to maleństwo jest takie silne to widocznie tak musi być. Bałam się czy urodzę zdrowe dziecko ale stwierdziłam, że muszę ponieść konsekwencję.

Na szczęście 4 miesiące temu urodziłam zdrową i śliczną córeczkę , która jest najlepszą rzeczą która trafiła mi się w życiu.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...