Skocz do zawartości
Forum

Obsesja na punkcie ciąży


Gość mania1511

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem studentka pedagogiki... Do tej pory moje życie było bardzo udane i szczęśliwe. Żyłam w ciągłym biegu, miałam wiele energii i zapału do życia, czułam się jak ryba w wodzie. Bardzo lubiłam spotykać się z ludźmi oraz pomagać innym. Wszystko zaczęło się wtedy kiedy zaczęłam podejrzewać ciąże- ogarnął mnie lęk i panika, choć tak naprawdę ciąża była nie możliwa. Siedziałam w domu i ciągle szukałam u siebie objawów ciąży. Patrzyłam na swój brzuch, choć pojawił się okres , ale przecież dalej zagłębiałam się w to. Teraz jest coraz gorzej, po silnym stresie schudłam w ciągu tygodnia 4 kg. Jestem osobą bardzo szczupłą i zaczęły mi lecieć wszystkie spodnie, co spowodowało dodatkowy lęk przed swoim wyglądem. Nie mam ochoty wychodzić z domu, spotykać się ze znajomymi. Mam wrażenie, że nie jestem sobą i to ciągłe wrażenie wielkiego brzucha. Straciłam apetyt, chodzę często zmęczona a w nocy śpię po 2 godz, gdyż się budzę oblana potami. Nie wspomniałam jeszcze o dziwnym uczuciu jakbym była wyrwana z rzeczywistości, jakbym żyła ale gdzieś daleko stąd. Jak nie sztywny kark i ciężka głowa to wymioty. Mam dość takiego stanu, staram się robić wszystko co w mojej mocy aczkolwiek nie czuję się sobą. Nawet nie czuję tego jak świeci pięknie słońce. Co się ze mną stało???? Nie mogę się doczekać kiedy będę to osobą , którą byłam do tej pory.. Bo przecież muszę wyjść z tego stanu....

Odnośnik do komentarza

Powinnas zgłosić się do psychologa, ponieważ Twoje objawy moga świadczyć o nerwicy. Byc może powodem jest stres i obawy przed nieplanowaną ciążą. Jeśli nie rozpoczniesz leczenia, Twój stan może się pogłębiać i coraz bardziej odbijac się na Twoim zdrowiu, np. na wadze, dlatego nie powinnaś zwlekać z wizytą. Terapia na pewno Ci pomoże, a im szybciej ją ja rozpoczniesz tym szybciej uporasz się z problemem. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...