Skocz do zawartości
Forum

Nadużywanie alkoholu przez chłopaka


Gość nowa91

Rekomendowane odpowiedzi

Od niecałego roku jestem z chłopakiem. Praktycznie od początku można było zauważyć, że lubi napić się alkoholu. Czasami to było jedno piwo, czasami coś mocniejszego. Nie zawsze się upijał i nie zawsze tez pił. Jak dla mnie to i tak jest za dużo. Ostatnio podczas rozmowy ( wypił sobie trochę z kolegami, ale nie za dużo) przyznał mi się, że faktycznie ma z tym problem i nie umie sobie z nim poradzić. Powiedział, że nigdy nie umie odmówić alkoholu. Przyznał też, że nie musi pić codziennie, że czasami są dni kiedy w ogóle nie pije. On chciałby coś z tym zrobić. Powiedział, że się postara, ale potrzebuje mojej pomocy i jeżeli to nie pomoże to gotowy jest uzyskać jakąś pomoc z zewnątrz. Powiedział również, że zrozumie jeżeli po pewnym czasie mnie to przerośnie i będę chciała odejść. Chcę mu pomóc, ale nawet nie wiem jak. Proszę o jakąś wskazówkę.

Odnośnik do komentarza

Zawsze jest AA. To skuteczny sposób na poradzenie sobie z problemem alkohlowym. Ty powinnaś go wspierać, ale absolutnie nie możesz tolerować żadnego picia. Pytanie, dlaczego pije... czy lubi sie napić, aby zagłuszyć problemy? Wtedy należy rozmawiać o tych problemach, starac się je rozwiązać, a nie uciekac przed nimi w alkohol.

Odnośnik do komentarza

Tu masz adersy poradni. Nie napisałaś skąd jesteś więc trochę trudno będzie ci pomóc:
ALKOHOL NISZCZY CIEBIE, TWOJĄ RODZINĘ - ZADZWOŃ !
tel. 022 853 52 22
Fundacja Dominik - dyżur psychologa
środa, piątek w godz. 16.30 – 19.30

BIURO SŁUŻBY KRAJOWEJ AA
tel. 022 828 04 94
poniedziałek - piątek w godz. 8.00 - 16.00

REGION WARSZAWA AA
tel. 022 616 05 68
poniedziałek - piątek w godz. 16.00 – 21.00

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...