Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie wegetarian


Gość katarzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem dziewczyną, 15 lat. Mam 165 cm wzrostu i ważę 58 kg. Chciałabym ważyć 50 kg. Jestem wegetarianką. Przejście na wegetarianizm zmieniło moje nawyki żywieniowe na gorsze. Warzywa zastępuję bułkami, chlebem, słodyczami.Zawsze byłam chuda, teraz zauważyłam, że zaczynam tyć, szczególnie w udach. Moje posiłki składają się głównie z węglowodanów. Jem dużo białego pieczywa, makaron, ziemniaki. Piję bardzo mało wody, zazwyczaj zastępuję ją sokami, herbatą. Często ćwiczę, trzy razy w tygodniu uczęszczam na zajęcia taneczne, cztery razy w tygodniu mam wf. Mimo tego moja waga rośnie. Oprócz tego, że chciałabym zrzucić parę kilogramów, chciałabym również zdrowiej się odżywiać.
Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze Twoja obecna waga jest prawidłowa. Po drugie powinnaś zamienić białe pieczywo na ciemne i pełnoziarniste.
W Twoim wieku nie powinnaś przechodzić na wegetarianizm, dojrzewasz i rośniesz więc Twojemu organizmowi jest potrzebne pelnowartościowe i dobrze zbilansowane białko, a takie znajduję się w mięsie i grzybach. Z tym, że grzyby są ciężkostrawne, trudno dostępne i nie każdy je lubi. Zamiast spożywać ziemniaki i makarony z pszennej mąki, zastąp je kaszami, brązowym ryżem i makaronami z pełnego ziarna. sprawi to, że na dłużej będziesz czuć się syta. Pij dużo wody. Zrezygnuj ze słodyczy zastąp je owocami i warzywami. Jeżeli masz ochotę na coś słodkiego to zjedz jabłko lub jakiś inny owoc. możesz tez spożywać np galaretki tylko te bez dodatku cukru.

Odnośnik do komentarza

Cześć.

Mam 15 lat, wzrost 191 cm a ważę 93 kg. Chciałbym zrzucić szybko trochę kilogramów i żebym w miarę wygladal - na razie jest to obwisle cialo z obwislymi piersiami. Z miesniami slabo, najbardziej brzuch. Aktualnie jadłem dużo niezdrowych rzeczy, teraz dopiero zdałem sobie z tego sprawe i postanowiłem coś z tym zrobić. Czyli - placki ziemniaczane, placki z kefiru, frytki, pizza, fastfoody, tosty, płatki i dużo słodyczy i kolorowych napojów. Potrzebuje jakieś w miare dobrej diety, nie jem mięsa. Dodatkowo jakie ćwiczenia?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...