Skocz do zawartości
Forum

Ból prawej Łopatki


Hamer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam 31 lat
Mam bardzo silny ból w prawej łopatce spowodowany przeciążeniem na siłowni..zresztą ten problem powtarzał się już od wielu lat głównie gdy zaczynałem ćwiczyć bez rozgrzewki,zaczynał się od nagłego jakby spięcia mieśni i nagły ciagnący się ból głownie przy pochylaniu szyi,z tym że po paru dniach zawsze ból mijał,tym razem jest inaczej,od 10 dni nie mogę spać..jestem już wyczerpany bo śpię maxymalnie 2 godziny dziennie..Dostałem leki Biofenac 100mg , Mydocalm Forte i na noc Sirdalud 4 mgoraz kolejne skierowanie do neurologa..Same leki pomagają na godzine,max dwie po czym ból zbudza mnie ze snu..Samego bólu w dzień prawie nie odczuwam(zapewne przez leki bo wcześniej było zdecydowanie gorzej) ,dopiero na noc gdy kładę się do łóżka zaczyna się wzmagać głównie pod prawą łopatka,także z lżejszym bólem promieniującym po szyje a szczególnie po mięsień trójgłowy ramienia prawej ręki i przedramię i lekko mały palec).
Dziś byłem na chwilę na siłowni delikatnie sie rozruszać i przeraziłem się gdyż prawa ręka stała się zdecydowanie słabsza..niedowład ale odczuwalny Tylko przy pracy mięśnia trójgłowego ramienia..
Chcę dodać ze parę tyg wcześniej "nadwyrężyłem" kark(leżąc przy wypychaniu dużych ciężarów na ławce poziomej przez głupotę mocno wgniatałem szyje w podłoże) ,zacząłem odczuwać tępy ból w karku,pojawiły sie raz na jakiś czas zawroty głowy głownie przy pochylaniu głowy w dół,dwa razy do takiego stopnia że gdy podbiegałem pod schody poczułem totalne odcięcie czucia organizmu(nie umiem tego opisać) i w ostatniej chwili uratowałem twarz przed uderzeniem w podłoże wyciagając ręce do przodu ..Dostałem skierowanie na RTG kręgosłupa szyjnego i wyszły zmiany zwyrodnieniowe w stawach szczytowo-obrotowych i w stawach Luschki..Byłem u 2 neurologów : jeden powiedział że to nic groźnego i mam iść na basen..a drugi stwierdził ze to może być od serca i że je najpierw mam zbadać i jak nic nie wyjdzie to mam wrócic do niego..Serce jest zdrowe a ja odnosze wrażenie ze to na pewno jest od szyi....ale jak widać lekarze wiedza swoje..Chciałem o wszystkim napisać bo jedno z drugim może być powiązane ale chce dodać ze problem z szyją pojawił się dopiero parę tyg. temu a z łopatka problem był już w szkole podstawowej podczas obciążeń sa siłowni,brakiem rozgrzewki,rozciagania itp..Mam też stwierdzoną skoliozą(niższy prawy bark) od poprzedniej pracy,Sam nie wiem co mam teraz robić..Jestem juz wykończony bólem,brakiem snu i tym że pojawił sie dodatkowo jakiś niedowład prawej ręki..Co mam robić ?

Odnośnik do komentarza

Daruj sobie tą siłownię,skoro masz wadę postawy i już zwyrodnienia kręgosłupa,na pewno nie tylko szyjnego,
niestety przy wszelkich nieprawidłowościach w budowie kręgosłupa ,jaką jest np,nawet niewielka skolioza,następuje efekt domina przy przeciążeniach.

A żadnych zabiegów/rehabilitacji nie zlecił lekarz?
Wypróbuj masaż,może coś pomoże,

Jeśli masz taką możliwość, to ja bym Ci radziła korzystać z basenów termalnych,nic bardziej nie rozluźnia mięśni i nie niweluje bólu.

Odnośnik do komentarza

Rob rezonans zobacz co Ci wyjdzie, RTG jest do pupy. Mi to wyglada na ucisk od kregoslupa. Idz moze do terapeuty manualnego może Ci poustawia kręgi i coś Ci to pomoże. Też mam zwyrodnienia, wypukliny i przepukliny na szyjnym i ledzwiowym. Zamiast na leki wolalbym wydac na dobra diagnostyke i rehabilitacje. Mam czasem też dosyć duży ból w łopatce ale mam jakies zmiany przeciazeniowe tam. (tak wyszlo z rezonansu)

Odnośnik do komentarza

Jako osoba trenująca już dawno powinieneś się zaprzyjaźnić z fizjoterapeutą. :) z opisu wynika, że są to dolegliwości na tle zmian przeciążeniowych, ale musiałabym pobadać, podotykać, by móc to stwierdzić. Tak na pierwszy rzut oka "do roboty" są wg mnie: najszerszy grzbiety, obły większy, dźwigacz łopatki, pod- i nadgrzebieniowy, może zębaty z równoległobocznym i może coś jeszcze. Także zamiast czekać na wizytę u neurologa, lepiej wydaj te kilkadziesiąt zł i umów się do dobrego fizjoterapeuty.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam
Byłem u fizjoterapeuty , poustawiał mi kręgi szyjne jak i te na plecach,trochę postrzelało aż czasem bałem się o siebie..Stwierdził ze te nerwobóle w prawej ręce spowodowane mogą byc rwą barkową,oczywiście polecił mi rezonans..Ogólnie starał się pobudzić mi ten nerw który idzie do tej ręki..ale szczerze zbyt wiele mi to nie dało..na chwile..dalej spać nie mogę..z boku na bok się przewracam szukając pozycji do snu..Mój triceps prawej ręki staje się coraz słabszy..mam odczucie że nie napina się tak mocno jak w lewej ręce,jest miękki..głównie chyba głowa boczna tricepsu,duży niedowład..a co do rezonansu słabo u mnie obecnie z kasą więc będę musiał chyba czekać z pól roku na NFZ..ogólnie od tego fizjoterapeuty dostałem namiary na neurologa który w tym kierunku lepiej się zna Jacek Rafało z Gdańska..ale to kolejne niemałe pieniądze a za bardzo mnie nie stać w obecnej sytuacji..sam nie wiem co robić..coraz bardziej przeraża mnie ten niedowład prawego tricepsu.

Odnośnik do komentarza

Ćwiczyć jak najbardziej,ale z odciążeniem kręgosłupa,jeśli siłownia,to tylko takie ćwiczenia ,co nie przeciążają kręgosłupa i pod okiem fachowca,który wie jakie ćwiczenia może wykonywać osoba np.ze skoliozą.

W ogóle na siłowni trzeba by mieć trenera,on by zadbał o rozgrzewkę , nie przeciążanie mięśni,itp.,
a tak autor sam się doigrał:P

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Witam
Co do mojego stanu zdrowia pomału ból ustępuje,trochę lepiej sypiam ale nadal nie jest zaciekawie z tym niedowładem tricepsa..nadal brak siły,gdy go napinam jest miękki.Odzuwam kłócie w karku przechodzące wzdłuż prawego czworobocznego,dziś np drętwieje mi palec wskazujący prawej ręki(wcześniej miałem mrowienia do małego które przeszły mi)
Rezonans mam umówiony na czwartek a na wtorek neurologa który zajmuje się medycyną manualną..
I czy nie lepiej poczekać najpierw na wynik rezonansu i potem przejść się do tego lekarza patrząc na to że nie posiadam zbyt wiele pieniędzy a płacić trzeba i to niemało ? Czy może lepszą opcją będzie pójście do niego z nadzieją ze może rezonans będzie niepotrzebny po mojej wizycie u niego?
Następnie proszę mi doradzić jaki odcinek mam zbadać ?
Pytam ponieważ poprzedni fizjoterapeuta powiedział mi ze powinienem zrobić odcinek piersiowy a mi się zdaje ze powinienem zrobić szyjny ,jak uważacie..na oba mnie nie stać w obecnej sytuacji dlatego pytam ?

Odnośnik do komentarza

Czy brak napięcia prawej części klatki piersiowej tez rodzi się z tej przyczyny czy muszę zrobić dodatkowo rezonans odcinka piersiowego? Mam rozumieć z opisu ze uciśnięty jest korzeń (nerw) C7 który to właśnie daje te odczucia niedowładów,mrowienia i ze dodatkowo mam lekko spłaszczony rdzeń kręgowy bez ewidentnego ucisku ?

Odnośnik do komentarza

Wszystko wytłumaczy Ci lekarz.
Co do dyskopatii, to możesz mieć i w piersiowym,można zrobić rezonans ,tylko czy to coś da,skoro nie ma na to lekarstwa,poza zabiegami ,ćwiczeniami i oszczędzaniem kręgosłupa,
ale zawsze lepiej wiedzieć,żeby nie płacić ,jak lekarz da skierowanie, poczekaj na rezonans odcinka piersiowego.
Zobaczysz co powie Ci specjalista.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Byłem dziś u fizjoterapeuty i powiedział że mój stan jest ciężki..mimo wszystko dał mi 80 % szans ze wyjdę z tego ale..
Koszta będą w okolicach 2 tys zł.. zaczął wymieniać mnóstwo rozmaitych zabiegów,dodatkowo przyjmowanie Kolagenu,sterydów,jeśli dobrze zrozumiałem to jakaś adrenalinę plus jeszcze jakieś inne środki których nazw nie pamiętam..dodatkowo ćwiczenia..Powiedział że to wszystko potrwa miesiąc..Jeśli nie będzie poprawy niestety ale będzie operacja..
Wiem że moja sytuacja nie jest ciekawa ale czy aby na pewno to wszystko jest mi potrzebne ?? Koszta ogromne..Sam nie wiem co robić,może udać się do innego i zobaczyć co powie..Skontaktowałem się także z poprzednim fizjoterapeutą i powiedział ze może sprówać samymi ćwiczeniami mnie wyleczyć..Czy oby na pewno sie da ? Jest szansa? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jak już, to bardziej zawierz neurochirurgowi , temu neurologowi ,jeśli fizjoterapeucie ,to temu poprzedniemu.

Po pierwsze, tego nie da się wyleczyć,
po drugie,żeby zmiany zwyrodnieniowe się nie pogłębiały,trzeba dbać o kręgosłup,
po trzecie, tylko oszczędzaniem kręgosłupa,zabiegami i głównie ćwiczeniami rozciągającymi i wzmacniającymi mięśnie brzucha i pleców da się zniwelować dolegliwości i tak praktycznie do końca życia,trzeba by tak trzymać.

Więc fizjoterapeuta,niech Cie tylko nauczy ćwiczyć i musisz to robić w domu,w necie też są fajne ćwiczenia na kręgosłup,musisz trochę poczytać ,samemu się zainteresować ,żeby na próżno nie wydawać kasy,
samemu też wyczuć jakie ćwiczenia pomagają.

Operacja to jest ostateczność ,myślę,że Ci nie grozi ,póki co ,chyba ,jak już ,to za 20- 30 lat.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

No właśnie mam dylemat..wiem że za mnie decyzji nie podejmiecie..ale w którym kierunku iść..
Stan mój sie pogarsza przy pochylaniu głowy do przodu odczuwam silne zawroty głowy,przy odchylaniu po 10 sek..mam silne mrowienie dłoni..oczywiście niedowład cały czas ten sam..zanika mi mięsień trójgłowy w prawej ręce..
Myślę że pójdę chyba do tego poprzedniego na same ćwiczenia,masaże..Kolagenem czy sterydami nie odbarczy się chyba nerwu ..

Odnośnik do komentarza

Wiesz, o czym ja jeszcze pomyślałam...,że w Twoim przypadku to najlepiej by było wybrać się do jakiegoś znanego kręgarza i on by Ci odblokował staw kręgowy i by było po bólu,
znam takie przypadki ,mam nawet takiego znajomego ,co po silnym przeciążeniu miał taki ból w kręgosłupie ,że nie mógł się wyprostować i właśnie kręglarz go "ustawił".

Bo tak się popularnie mówi ,że silny ból spowodowało wypadniecie dysku, a kręglarz go wsunął na miejsce,ale tak nie jest, dysk nie wypada /bo niby gdzie miałby wypaść/ ,w takich sytuacjach tylko blokuje się staw ,
tak podejrzewam ,może być u Ciebie.

Metodami konwencjonalnymi ,bardzo długo będziesz dochodził do siebie,ćwiczenia też nie zawsze bywają pomocne w takiej fazie jak u Ciebie ,bo mogą dodatkowo podrażniać nerw,a jak np ,jest uszkodzony ,to do jego regeneracji potrzebny jest spokój i bezinwazyjne rozluźnianie mięśni,
wierz mi,musisz sam dochodzić co Ci pomaga, a co szkodzi i jak dostaniesz takie ćwiczenia po których będziesz czuł się gorzej ,to wróć do fizjoterapeuty,
jak masaż pomoże to ok,ale jak po nim będzie gorzej ,zrezygnuj ,organizm sam nam "mówi" ,co pomaga ,a co nie.

Ja bym najpierw radziła iść do neurochirurga,żeby Ci wszystko wytłumaczył,niech on Ci powie co najlepiej pomoże,wtedy sam rozważysz,jaką drogę wybrać.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Witam
Trochę czasu minęło..
Byłem u neurochirurga i powiedział mi ze mam bezwzględną operacje..argumentował to tym że mam zaniki i niedowłady..sam nie wiem co o tym mysleć..
Byłem wcześniej u fizjoterapeuty który polecił mi chiropraktyke,byłem na tym 2 razy,na początku moje odczucia były zadowalające ale obecnie pojawiły się mocne problemy z koordynacją ruchową,zachwiania równowagi,jakbym z karuzeli zszedł..neurochirurg powiedział ze może mieć na to wpływ uciśnięty worek oponowy..dopler szyjny nic nie wykazał..straszył mnie że jeśli ta przepuklina przesunie sie w strone rdzenia może być jeszcze gorzej..straszył nawet wózkiem..nie dał mi szans na wyjście z tego nawet z fizjoterapeutami..powiedział że ryzyko u mnie jest za duże..nawet jeśli obiawy sie zmniejszą to i tak będe miał niedwracalne zmiany w tricepsie(niedowład)...mówił że fizjoterapeuci mogą mi krzywde zrobić i że on jako fizjo.. nie podjąłby się leczenia mnie..
Narazie zalecił mi abym poszedł do fizjo ale tylko na masaże mięśni,ćwiczenie tej ręki aby był bodziec,oraz ćwiczenia obręczy barkowej,kategorycznie zabronił robienie czegokolwiek na samym kręgoslupie..no i ta jak to powiedział bezwzględna operacja..Czy napewno jestem zmuszony juz do niej ?? Są tu jacyś może neurochirurdzy którzy mogliby się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...