Skocz do zawartości
Forum

Duża nadwaga u 13-latki


Gość Triplesix38

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Triplesix38

Mam 13 lat i 162 cm wzrostu. Mam także niestety 30 kg nadwagi. Ważę chyba około 84 kg. Chciałabym schudnąć te 30 kg. W miarę jak najszybciej. Ale nie wiem, co mam jeść i jakie ćwiczenia wykonywać. Oczywiście nie chcę efektu jojo.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Tyle kg to będziesz zrcucac dosyć długo, skoro 4-5 miesięcznie tylko można, aby było zdrowo. Musisz być konsekwentna. Jedz regularniej, mniej, ćwicz codziennie. Wyeliminuj słodycze, tłuszcze, węglowodany. Bądź wytrwała a opłaci się.

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście jest to duża nadwaga. Musisz wziąć się za siebie.
1. Ogranicz spożywanie kalorii. Staraj się jeść 4-5 posiłków o małych porcjach. Kolację jedz na 3 godziny przed snem. Ostatni posiłek powinien być lekki i prosty. Nie podjadaj między posiłkami, dlatego jesz 4 - 5 posiłków aby nie czuć głodu.
2. Jedz warzywa i owoce. Zastąp nimi słodycze i fast foody. Zrezygnuj z chipsów, coli czy pepsi. Lepiej pić wodę mineralną lub lekkie napary herbat niż napoje gazowane. Napoje te mają bardzo dużo dodatkowego cukru i przez to posiadają bardzo dużo kalorii.
3. Zamień jasne pieczywo na ciemne. Jedz grahamki lub razowy chleb. Posiadają one dużo błonnika, który reguluje przemianę materii i oczyszcza jelita z resztek pokarmu.
4. Unikaj jedzenia tłustych potraw smażonych w głębokim oleju.
5. Ostatnie ale chyba najważniejsze. Zwiększ swoją aktywność ruchową. Zapisz się na sks, kurs tańca lub inne sporty. Aktywność fizyczna pomaga w dbaniu o piękną i smukłą sylwetkę. Ćwicz codziennie po co najmniej 1 godzinie. Możesz wykonywać różne ćwiczenia: brzuszki, nożyce, pajacyki, skip A i skip B, podskoki, skakanie na skakance i wiele innych Do szkoły o ile to możliwe chodź na piechotę i zrezygnuj z windy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...