Skocz do zawartości
Forum

Zdrowe odżywianie u 13-latki


Gość s...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 13 lat ważę 55 kg mam 165cm wzrostu pragnę zacząć się zdrowo odżywiać. Nie mam problemu z nadwagą, ani z cery itp. Mam mały fundusz więc nie mogę dobrać diety. Ćwiczenia tak zwane treningi już się z nimi zapoznaje. Prosiłabym o wypis produktów które są w miarę tanie, zdrowe i odpowiednie,a za razem nie zbędne dla mojego wieku. z góry dziękuje. Pozdrawiam Nina.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz się zdrowo odżywiać zmień na początek swoje nawyki żywieniowe. Postaraj się jeść 5 posiłków dziennie co 2-3 godziny. Dzień zawsze zaczynaj od śniadania. Nie unikaj go bo to najważniejszy posiłek dnia. Dodatkowo unikaj słodyczy, fast foodów, chipsów, prażynek itp.,gazowanych napojów i tłustych przekąsek. Zaproponuj mamie robienie razem zakupów, w ten sposób będziesz mogła poprosić ją, by wprowadzić do codziennego jadłospisu zdrowych produktów takich jak:
*kasze – w zależności od tego o jakiej kaszy mówi ich ceny wahają się od 3 zł do 6zł. Za 400g.
*Warzywa – najlepiej kupować te sezonowe, bo wtedy ich ceny są stosunkowo niskie. Teraz w listopadzie jest sezon na czerwoną kapustę, brokuły, buraki, brukselkę, dynię, selera, ziemniaki, jarmuż. Warto udać się na miejskie targowisko gdzie warzywa będą tańsze niż w supermarketach.
*Jogurty, maślanki, kefir – można je kupić w wielopakach, wtedy są tańsze i starczają na dłużej.
*Olej słonecznikowy lub rzepakowy – nie trzeba kupować oliwy z oliwek, ponieważ nasze rodzime oleje są równie zdrowe.
Porozmawiaj z mamą, także na temat sposobu gotowania. Najbardziej zdrowe są potrawy gotowane na parze, w wodzie oraz pieczone lub duszone we własnym sosie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...