Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie 11-latki


Gość szasta17

Rekomendowane odpowiedzi

W Twoim wieku diety restrykcyjne nie wchodzą w grę, ponieważ zaczynasz się rozwijać i Twojemu organizmowi potrzebne są składniki pokarmowe i witaminy. Musisz się zdrowo odżywiać i uprawiać sport. Jedz dużo owoców i warzyw, pij co najmniej 1,5 litra wody. Unikaj słodyczy i fast foodów. Nie napisałaś nic o swojej aktywności ani o tym jaki jest Twój obecny jadłospis. Jedyne co mogę Ci zaproponować to uprawianie sportu i aktywne spędzanie wolnego czasu. zamiast siedzieć w domu przed komputerem czy telewizorem wyjdź na dwór , pojeździj na rowerze czy poskacz na skakance. Codziennie poświęcaj godzinę czasu która spędzisz aktywnie. Możesz ćwiczyć w domu, lub tańczyć ale musisz się ruszać. Wtedy na pewno zrzucisz upragnione kilogramy.

Odnośnik do komentarza
Gość pa...ka

Cześć ! Moim problemem jest to że jestem gruba. Mój brzuch wygląda jak nadmuchany balon. Mam 11 lat a waże 47 kg ! Nie wiem jak sobie poradzić ! Cześto wieczoram mam ochote na małe co niecoś. Często piję kakao ! Chciałabym szybko i skutecznie schudnąć ! W każdą sobote chodze na tenisa a w niedziele na baesen. W tygodzniu mam też WF ! Jednak to mi nie pomoga !

Odnośnik do komentarza

W waszym wieku stosowanie drastycznych diet jest nie wskazane. Cały czas się rozwijacie, wchodzicie w okres dojrzewania i nie możecie ograniczyć przyjmowania składników pokarmowych.
Jedyne co możecie zrobić to zacząć spożywać dobrze zbilansowane posiłki. Warto w tym celu zapoznać rodziców z nową piramidą żywieniową. Po za tym musicie ograniczyć słodycze, fast foody i kolorowe napoje gazowane. Oprócz tego posiłki powinny być spożywane w regularnych odstępach. Nie możecie podjadać pomiędzy nimi.
Do tego wszystkiego należy dołączyć ruch. Codziennie ćwiczcie po godzinie dziennie, oprócz tego chodźcie na długie spacery, uprawiajcie jakiś sport. Tu macie dowolność możecie uprawiać każdy sport oprócz szachów. Wybierzcie coś co sprawia wam największą przyjemność, wtedy będzie wam łatwiej wytrwać.

Odnośnik do komentarza

~ol...im
Witam

Mam 11 lat,154cm wzrostu i waże 89kg!!! W szkole wszyscy sie ze mnie naśmiewają. Proszę o jakąś diete i dobre ćwiczenia. CHCE BYĆ W KOŃCU PIĘKNA!

Z pewnością jestes piękna :)! Głowa do góry. Na Twoim miejscu poprosiłabym rodziców żeby poszli z Tobą do dietetyka na konsultację, on da Ci odpowiednią diete dla Ciebie i Twojego wieku. A poza tym to to co pisałą Pani psycholog niżej

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...