Skocz do zawartości
Forum

Starania o dziecko a brak ciąży


Gość hanusia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam bardzo poważny problem od dłuższego czasu z mężem staramy sie o dzidziusia ale niestety nic z tego nie wychodzi :( okres mam co 28 dni prowadzimy kalendarzyk małżeński ale efektów nie widać :( a lekarz twierdzi że jestem zdrowa . Już sami nie wiemy co jest nie tak .Niby wszystko jest w porządku a jednak nie jest skoro nie mogę zajść w ciąże .Proszę o rade zależy mi na tym. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Diagnostykę niepłodności powinno rozpoczynać się po roku nieudanych starań o ciążę. Skoro lekarz stwierdził, że z Twojej strony wszystko jest w porządku to powinno się wykonać badanie nasienia Twojego partnera. Jeśli wyniki okażą się dobre, należy rozpocząć bardziej szczegółową diagnostykę oraz ewentualne leczenie stwierdzonej niepłodności.

Odnośnik do komentarza
Gość dobylegdzie

Witam! Mam problem, którego pewnie lekarz nie nazwałby jeszcze problemem, ale ja czuję, że coś jest nie tak. Mam 20 lat i wraz z chłopakiem (23 lata) staramy się o dzidziusia. Niestety nie wychodzi nam to. Wiem, że o niepłodności nie mówi się jeszcze w naszym "wieku" (mam tu na myśli liczbę cykli starań). Staramy się mianowicie już trzeci - czwarty cykl, a jeszcze nic. Do zbliżeń dochodzi często, a w szczególności około owulacji - do wyznaczania jej posiłkuję się aplikacją kalendarz wgraną na telefon.
Nie chcę jeszcze iść do gabinetu lekarskiego, bo boję się trochę zlekceważenia problemu i nie chcę się narazić na komentarze typu: "jak można się bać, kiedy to dopiero 3 cykl starań" albo po prostu z racji tego, że nie jesteśmy jeszcze małżeństwem oraz ze względu na nasz wiek.
Nie mogąc się doczekać upragnionych dwóch kreseczek robiłam testy za wcześnie, a dziś rano doświadczyłam lekkiego bólu brzucha - jak na menstruację. Potem przez cały dzień nic się nie działo i dopiero około godziny 19:30 podbrzusze znowu zaczęło mnie pobolewać, a na papierze zauważyłam wydzielinę pochwową zabarwioną na różowo. Przy wcześniejszych miesiączkach nie zauważyłam niczego takiego. W dalszym ciągu krwawienie "nie rozwinęło się".
Chciałabym zapytać dlaczego mam taką wydzielinę oraz jak możemy sobie pomóc w zajściu w ciążę. Z góry bardzo serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Żeby wiedzieć co jest powodem, to po pierwsze powinniście się oboje przebadać, bo może faktycznie lekarz mieć rację, a to na przykład mąż ma jakieś schorzenie, przez które uniemożliwia zapłodnienie - u nas tak było. U męża podczas badania usg wykryto żylaki powózka nasiennego i w klinice leczenia niepłodności https://klinika-artemida.pl/ za pomocą operacyjnego leczenia udało się zażegnać ten problem. Przez żylaki ilość jego plemników była niska, to samo tyczyło się żywotności, a po usunięciu dopiero mogliśmy podjąć skuteczną próbę zapłodnienia. Ostatnio wykonałam nawet badania prenatalne i już znam płeć i wiem, że córka będzie zdrowa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...